Jump to content

Zahtjev za ispravkom uknjižbe


Roxette

Preporučene objave

Molim kolege forumaše za pomoć, jer se ja u ovome ne snalazim.

 

 

Protiv moje majke je krajem godine podignuta tužba radi utvrđenja prava vlasništva i ispravke uknjižbe kojom tužitelj tvrdi da je isključivi i stvarni vlasnik na dijelu parcele kojeg smo mi stekli na pošten način kupnjom prije 25 godina.

Kao dokaz imamo vlasnički list nakon provedene kupnje i vlasnički list iz prošle godine i kopiju katastarskog plana.

 

Tužitelj tvrdi da moja majka jest upisana u zemljišne knjige kao vlasnik, no da je on stekao pravo vlasništva kupoprodajom od drugih stvarnih i isključivih vlasnika. Kao dokaz prilaže kupoprodajni ugovor, saslušanje svjedoka, te želi postići uknjižbu prava vlasništva.

 

Moja majka se naravno protivi tužbenom zahtjevu, te predlaže sudu da odbije tužbu kao neosnovanu.

Jasno joj je da tužitelju nedostaje par kvadrata prostora radi okrupnjavanja parcele i spremna je na dogovor i prodaju ispod tržišne cijene.

 

Ono što je buni, a i mene, je da ju prije koji dan zove njegov odvjetnik i kaže da se mogu dogovoriti oko kupoprodaje i predlaže čak i iznos, no da moja majka mora prihvatiti tužbu.

 

Ispravite me ako griješim, no zar ne bi ispravan način bio da tužitelj odustane od tužbe, te da se jednostavno sastavi kupoprodajni ugovor, potpiše i vlasništvo riješi temeljem kupoprodajnog ugovora?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja majka se naravno protivi tužbenom zahtjevu, te predlaže sudu da odbije tužbu kao neosnovanu.
naravno da treba pobijati tužbeni zahtjev,obzirom da sve i kad bi navodi tužitelja bili dokazani treba imati u vidu samostalno dugogodišnje i zakonito posjedovanje nekretnine od strane vaše majke.
kaže da se mogu dogovoriti oko kupoprodaje i predlaže čak i iznos, no da moja majka mora prihvatiti tužbu.
nemojte pristajati na takvu nepoštenu ponudu,jer tko vam garantuje isplatu(kupoprodaja),budući da će ishoditi presudu podobnu za provedbu u zemljišnim knjigama,glede čega mu ponudite nagodbu pred sudom ili povlačenje tužbe i sklapanje kupoprodaje.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija