Jump to content

Ustupanje potraživanja - B2Kapital


sasa2209

Preporučene objave

Molim za pomoć, i ujedno se ispričavam ako je ovo već otvorena tema... Nije mi namjera kršiti pravila na nijedan način.

Imam problem sa dogovanje mprema RBA koje je ustupljeno tvrtci po imenu B2Kapital. S obzirom da sam već pročitao neke stvari koje su dostupne in internetu, zaključujem da je to sve legalno ali nejasno mi je koji je tu točno odnos i to bih htio da mi netko pomogne shvatiti. Trenutna situacija je da dotična tvrtka vrši pritisak na mene, da uplatim to dugovanje, uz prijetnju kamata koje su već narasle na nekih 3000 kn u proteklih nekoliko mjeseci. Njihova ponuda je da barem uplatim 50kn i da sus spremni obrisati tih 3000kn i da se nove kamate neće više obračunavati. Moram priznati da je to malo čudno iz moje točke gledišta i djeluje mi kao da bih ja s tom uplatom ustvari sam sebe stavio u taj neki odnos koji sad niti ne postoji, ali mi se tako pokušava prezentirati. Stoga niti ne uplaćujem ništa. Druga stvr koja je jako čudna je činjenica da RBA još ovršuje moj račun iako mi se tvrdi da je dugovanje istupljeno toj drugoj tvrtci. Mislim da je nekih godina dana prošla od kad sam orvi puta kontaktiran od njihovih djelatnika. Treća stvar je njihovo odbijanje davanja bilo kakve dokumentacije na uvid.

U razgovoru s njihovim djelatnicima tražio sam da mi se pokaže sporazum izmedje njih i RBA da se stvarno uvjerim u istinitost tvrdnji, a i u Ovršnom zakonu postoji članak u kojem stoji da nemaju pravo naplatiti mi dugovanje više os iznosa koji su oni platili RBA (moje tumačenje zakona može biti pogrešno, molim da me se ispravi ako je tako) te sam s tima razlogom i tražio isto. Kao odgovor na pismeni upit dobio sam kopiju otplatne liste izdane od RBA! Zanima me da koja su moja prava u ovoj situaciji, tj da li ih uopće imam. Da li se vrijedi boriti protiv njih, možda angažirati odvjetnika i na kraju, da li je to što oni rad uopće legalno?

 

Na jednom forumu vidio sam prijedlog ugovora koji se njima pošalje i u kojem im se izjavi da se svaki slijedeći razgovor naplaćuje npr 1000 kn i samim time im se izda račun. Znači ukoliko ne odgovore u roku od 8 dana, taj ugovor postaje važeći. Moim da me se ne ismijava zbog ovoga ;) Ima li to smisla raditi ili ne?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog ugovora i pokušaj naplate na kraju vašeg pitanja je po mojem mišljenju glupost i čisti populizam!

Cesija je zakoniti institut regulirana ZOO člancima 80-87 pa to tamo možete provjeriti!

Cesijom mogu naplatiti bilo koji zakoniti iznos ili drugim riječima iznos duga koji su otkupili od banke uvećan za zakonsku zateznu kamatu! Članak o kojem vi govorite odnosi se na subrogaciju a ne cesiju i nalazi se u Zakonu o obveznim odnosima a ne u Ovršnom zakonu! Ako je RBA ustupila potraživanje ne smije više biti ovrhovoditelj jer nema AKTIVNU LEGITIMACIJU i trebala bi obustaviti ovrhu na FINI! Oni to u pravilu odbijaju učiniti pa morate sami tražiti obustavu ZAHTJEVOM ZA OBUSTAVU OVRHE kod nadležnog Općinskog suda! Kao razlog zbog kojeg to tražite navedite nepostojeću aktivnu legitimaciju RBA! Cijeli postupak je barem tri puta objašnjen na ovom forumu pa malo potražite da ne pišem ponovo! Logično je da ne možete imati dva ovrhovoditelja jer dolazi do dvostruke ovrhe i dvostrukog računanja pa samim tim i naplate zateznih kamata!

Savjetujem vam da im ne platite ništa dok potpuno ne raščistite situaciju, ne saznate tko je pravi I JEDINI ovrhovoditelj i s kim možete pregovarati! Plaćanjem tih 50 kn vi priznajete da vam je i B2 kapital ovrhovoditelj i ima pravo od vas zahtijevati naplatu!

Vi ste komunicirali sa telefonskim operaterom u B2 kapitalu koji nema nikakve ingerencije, ali ni odgovornosti pa vam ne može ni opraštati ni dug ni kamatu! To su jadni ljudi koji su u rangu onih koji rade na tarot linijama i telefonskoj prodaji i plaćeni su minimalcem + po učinku (broju ljudi koje uspiju prevariti)!

Ako je sa cesijom sve čisto, dobili ste obavijest o cesiji od RBA prvi korak bi vam trebao biti da se riješite ovrhe RBA na Fini! Nakon toga uvjerite B2 kapital (najbolje izbjegavanjem bilo kakvog plaćanja) da vam mora dati značajan diskont! Dobio sam informaciju da u zadnje vrijeme nude varijantu OTPIS 75% glavnice i kompletne zatezne kamate za jednokratnu uplatu, a PREKO 50% za ugovorenu otplatu na rate!

Mislim da vam odvjetnik tu baš ne može

pomoći i da najviše ovisi o vama i vašem angažmanu, ali to je vaš izbor!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija