Jump to content

Zaštita vlasništva, ometanje posjeda, nešto treće ili ništa?


barfly314

Preporučene objave

čovjek hoda po mojoj zemlji i prije nego sam vlasnik iste. to radi već, kako kaže, 60 godina. zna da nije njegova.

postoji drugi put do njegove kuće, nekoliko metara dalje, ali ovaj mu više odgovara.

da li zabranu ometanja posjeda, vlasničku tužbu ili nešto treće potegnuti da mi ne ulazi/prolazi kroz dvorište?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tužba radi uznemiravanja vlasništva,obzirom da se pod činom uznemiravanja smatra i svojatanje nepripadajućeg prava služnosti,no vrlo lako se na takav tužbeni zahtjev može očekivati kontra zahtjev radi utvrđenja prava služnosti,glede čega treba biti oprezan.

Tužba radi smetanja posjeda nebi prošla iz razloga prekluzije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na korisnom savjetu.tu zemlju sam kupio putem drazbe i sve uredno provedeno u zk.ipak on tvrdi da je dio zemlje njegov putem nekog nasljedstva i da ima svjedoke.ako sam kupio zemljh drazbom suda i on je znao, mogao je kao umješač nastupiti, a nije.sto mogu ocekivati sada? tuzbu za utvrdivanje vlasnistva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

susjed stalno prelazi preko moje zemlje. klasika: "ja tu prolazim već 60 godina". naravno da prolazi 60 godina, kada je prije 30 godina prodao istu tu zemlju ljudima od kojih sam ja kupio. a ima drugi put kojeg mu se ne da koristiti jer je uži malo.

pitanje: kako tražiti u tužbi zahtjev (protiv koga, kada cijela familija prelazi preko moje zemlje?) da se ne prelazi preko moje zemlje i što tražiti kao kaznu ako bude opet prelazio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako tražiti u tužbi zahtjev

Utvrđuje se da tuženom-im ne pripada pravo služnosti prolaza preko nekretnine označene kao k.č.__ zv. u površini od __ m2, upisane u zk.ul. __ K.O.____,slijedom čega se nalaže tuženom-im da se uzdrži da na ovakav ili sličan način uznemirava tužitelja u vršenju njegovog prava vlasništva na ovoj nekretnini pod prijetnjom ovrhe, kao i da tužitelju naknadi troškove postupka u iznosu od ____KN,sve u roku od 15 dana.

(protiv koga, kada cijela familija prelazi preko moje zemlje?)

svi koji uznemiravaju vlasništvo mogu biti tuženi
što tražiti kao kaznu ako bude opet prelazio?
ovrha,a koja bi se sasvim izvjesno u ovom slučaju provela sredstvom izricanja novčanih kazni toliko dugo dok se ovršenik nepovinuje pravomoćnoj odluci suda.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija