Jump to content

Redoviti otkaz radnika-Poslodavac pita


kristijan99

Preporučene objave

Poštovani,

 

po prvi puta mi se dogodilo da mi radnik sam daje otkaz, a kako je bio prijavljen na određeno ne znam kako postupit.

 

Dakle radnik mi je donio obavjest da daje redoviti otkaz koji sam ja primio i potpisao da sam primio, do isteka ugovora na određeno ima još 4mj, sve je u redu kaže našao je bolje plačen posao i to razumijem čak sam išao u susret da ne mora radit otkazni rok itd...

 

Da li ja moram sad ispisivat otkaz ugovora o radu il je dovoljna ta radnkova obaviest, sa mir i zdrav sam ga već drugi dan odjavio te ću mu to zajedno sa potvrdom o zaposlenju dati za tri dana kada smo se dogovorili.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da je radnik taj koji je dao otkaz, vi ne morate pisati otkaz.

 

Kako se radilo o ugovoru na određeno a smatrali ste da je radnik trebao ostati, mogli ste provjeriti da li je u ugovoru propisano da se ugovor može redovito otkazati. U slučaju da nije bilo propisano, onda bi radnik trebao ostati do kraja ugovorenog razdoblja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

hvala vam na žurim odgovorima, nisam ni smatrao da bi trebao radnik ostati a i ugovorom je propisano da se može otkazati.

Nema smisla nekoga zadržavati tko želi otić, iz istog razloga nisam tražio ni otkazni rok, samo me zanimalo da li je sve zakonski ispravno, da nebi bilo problema ni meni ni radniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija