Jump to content

Pravo na jedan slobodan dan u vikendu


Robi77

Preporučene objave

Radim u Domu za starije i nemoćne (u državnom vlasništvu) na recepciji dnevna satnica mi je 7 sati dnevno tako da mjesečno radim 3 dana duže u mjesecu od onih koji imaju satnicu od 8 sati dnevno.

Šefica nam stalno daje radne vikende koji puta jedan vikend mjesečno imamo slobodno, a ostalo slobodne radne dane u tjednu dakle ne i subotom i nedjeljom.

Kako da ja dobim više slobodnih dana za vikend a ove slobodne dane u tjednu radim. Postoji li kakav zakon ili pravilo i sl. vezano za to?

 

Prije smo radili kad smo imali staru šeficu 6 dana i jedan dan u vikendu slobodan i svi smo bili zadovoljni nova šefica koja jei vikendom slobodna pa niti nezna kako je to raditi vikendom radi raspored kao što sam gore naveo vikendi su nam uglavnom radni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, mislio sam baš na radničko vijeće budući odluku o rasporedu radnog vremena poslodavac donosi uz savjetovanje s istim, pa sam mislio tim putem probati naći rješenje.

 

Zakon o radu kaže kako tjedni odmor radnik koristi u nedjelju, dan koji joj prethodi ili dan koji joj slijedi, dakle može i u danima inače radnog tjedna, ne nužno vikenda.

 

Treba vidjeti imate li kakav Kolektivni ugovor ili Pravilnik o radu koji bi rekao štogod specifično o samom rasporedu radnog vremena i posljedično o tjednom odmoru.

 

Druga solucija je porazgovarati svi radnici zajedno sa šeficom i naći drugačije rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavljanje plana rada, ako se trudiš držati svih mogućih propisa (dnevni odmor, tjedni odmor, dnevna satnica, tjedna satnica, mjesečna satnica, možda noćni (?)...), još ako nemaš dovoljno ljudi da sve to pokriju... nije jednostavan posao.

Moja bi preporuka išla u smjeru da se dogovorite sa nadređenom, ali da prije toga sami pripremite plan rada i iznesete joj ga kao prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sastavljanje plana rada, ako se trudiš držati svih mogućih propisa (dnevni odmor, tjedni odmor, dnevna satnica, tjedna satnica, mjesečna satnica, možda noćni (?)...), još ako nemaš dovoljno ljudi da sve to pokriju... nije jednostavan posao.

Moja bi preporuka išla u smjeru da se dogovorite sa nadređenom, ali da prije toga sami pripremite plan rada i iznesete joj ga kao prijedlog.

 

Slažem se da bi to bilo najbolje riješenje.

Prvi sastanak nam je bio kad je postala šefica, da nam se predstavi da nam je sada ona šef, tad smo iznjeli probleme vezane uz jednog zaposlenika koji svoj posano površno radi tj. svi rade za njim što on ne napravi tako da imamo dvostruki posao za vrijeme radnog vremena pa se ništa nije promjenilo i šefica zna da nema promjena kod te osobe no ne reagira. Ponekad pomislim da nam je ona šefica samo zato jer kao voditelj ima veću plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija