Jump to content

Ometanje posjeda - upit


Vaza

Preporučene objave

Poštovani, trebam savjet. Brat i ja svaki imamo po vikendicu. Dalji bratić je prije par godina sagradio vikendicu na parceli nekih 50 metara dalje, a između nas je još jedna kuća čiji vlasnik je rijetko tamo. Uglavnom sav teren između nas je privatan posjed, ništa nije državno. Ispred naših vikendica su mala poljoprivredna zemljišta s dvije strane omeđena cestom kojom vozila moraju proći da bi došla do bratićeve vikendice. Bratić je prošle godine počeo iznajmljivati svoju vikendicu turistima za kratke boravke i registrirao je djelatnost.

 

Problem je što se bratić (i/ili turisti) ponaša vrlo neugodno s obzirom na stvari koje dopušta svojim gostima: deranje i glasno puštanje glazbe do kasno navečer - što se u prirodi na Učki poprilično čuje, zatim prolazak turista pješačkim putevima van njegove parcele (ne mislim na glavnu cestu), zatim niti ne kaže ljudima da psi moraju biti na uzici, pa se tako pas nekih gostiju jednom olakšao u bratovom vrtu. Bilo je i drugih minornih neugodnosti kao bacanja sitnog otpada i paljenja vatre na otvorenom - parcele su unutar Parka prirode.

 

Naglašavam da nisu svi gosti takvi i nije nam cilj bratiću zabraniti da iznajmljuje, nego želimo da nas se ne uznemirava.

 

Bili bi nasjretniji da pozovemo turističku inspekciju koja bi bratića prisilila da sve turiste mora upoznati s "kućnim redom", ali ne znamo je li to izvedivo s obzirom da nama ne smeta njihovo ponašanje unutar vikendice nego u krugu nje i van njegove parcele?

 

Bi li pomoglo da brat i ja samoinicijativno kod jedinog prilaza posjedu stavimo ploču na kojoj stoji da je "zabranjen prolazak privatnim putevima, glasna glazba do kasno navečer i puštanje pasa bez uzice"?Što napraviti u pravnom smislu ako se i nakon toga budu događale neugodnosti?

 

Zvanje policije ne bi pomoglo jer bratićev sin radi u lokalnoj postaji i već znamo kako bi to završilo.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi trebalo pomoci ako stavite na prilazu vasem posjedu znak "PRIVATNI POSJED,PRISTUP ZABRANJEN" kao sto se to radi u drugim drzavama.

Pokusajte nabaviti pravila ponasanja unutar Parka Prirode pa i njih postavite na prilazu vasem posjedu.Ta pravila bi trebali postivati svi posjetioci unutar Parka Prirode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi trebalo pomoci ako stavite na prilazu vasem posjedu znak "PRIVATNI POSJED,PRISTUP ZABRANJEN" kao sto se to radi u drugim drzavama.

Pokusajte nabaviti pravila ponasanja unutar Parka Prirode pa i njih postavite na prilazu vasem posjedu.Ta pravila bi trebali postivati svi posjetioci unutar Parka Prirode.

 

Hvala na odgovoru. Ne smeta nam pristup turista koji su platili boravak kod njega, nego ponašanje nekih od turista jednom kad dođu, pa me zanimalo dal postoji neki pravilnik iz područja turizma koji regulira ponašanje iznajmljivača, a kojim bi ga pritisnuli da mora upoznati goste s redom ponašanja i prijaviti ako rade gluposti.

 

Što napraviti u slučaju da se takvo ponašanje nastavi i nakon što stavimo natpis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što napraviti u slučaju da se takvo ponašanje nastavi
za remećenje JRM-a nadležna je policija,neovisno od sljedećeg citiranog
Zvanje policije ne bi pomoglo jer bratićev sin radi u lokalnoj postaji i već znamo kako bi to završilo.
""puno toga bi postigli kad nebi prepostavljali da su neke stvari nemoguće""
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija