Jump to content

Točna procedura kod razvoda?


veki8

Preporučene objave

Molim nekog da me točno uputi u proceduru razvoda.

 

Pretpostavljam da će razvod biti sporazumni, pa me zanima sljedeće:

 

- kud sve moram ići i kud prvo idem?

- s kojim dokumentima (zahtjev za sporazumni raskid braka, ovjere o dogovorima kod javnog bilježnika....... što još?)

- koje stvari možemo dogovoriti i ovjeriti kod javnog bilježnika?

- što sve može biti na jednom dokumentu kojeg ovjeravamo kod javnog bilježnika? (mislim na dogovore o skrbništvu, alimentaciji, podjeli bračne stečevine...)?

- što mora biti posebno?

- što nosim i moram li u CZS..... i kada?

 

Ako netko ima gotove primjerke dokumenata za koje mislite da će mi trebati, molim vas da mi pošaljete na mail:

 

razvedran@yahoo.com

 

Puno hvala svima na pomoći!

 

Veki8

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čujte, vjerujem da vam nitko nije odgovarao iz razloga što je na ta pitanja već jako puno puta odgovoreno pa preporučam da kliknete sa strane na Forum pa na Obiteljsko pravo pa da potražite odgovore na vaša pitanja. Vjerujte mi, mislim da na sva vaša pitanja tamo postoje odgovori. Ukoliko nakon tog vam bude još što nejasno, onda pitajte.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Na sud se predaje zahtjev za sporazumni razvod braka. Sud vas upućuje na CZSS (ako imate malodobnu djecu) i kad dobijete zapisnik od CZSS opet se ide na sud.

 

Kod javnog bilježnika nema smisla ovjeravati ništa vezano uz viđanj djeteta i alimentacije, to se utvrđuje na sudu. Kod javnog bilježnika možete ovjeriti sporazum o podjeli bračne stečevine, jer se u vezi bračne stečevine ne raspravlja na sudu kod sporazumnog razvoda. Za to je potrebno pokrenuti posebnu tužbu, ako se ne može postići dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija