Jump to content

ovrha vip


danijel014

Preporučene objave

poštovani,

došlo mi je pismo namjere od odvjetničkog društva na način da mi je dugovanje 19 tisuća kn, ali ako uplatim 9 tisuća da se VIP odriče kamata.

Naime, radi se o rješenju o ovrsi koje je pravomoćno i ovršno dana 15.3.2007., dakle danas više od 10 godina. U međuvremenu nisu podnosili zahtijeve za promjenom sredstva ovrhe. Da li je u ovom slučaju nastupila zastara, i ako je , kome se i kako obratiti.

 

Puno Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismo doslo preporuceno ili obicnom postom?

 

koliko vidim po datumu kojega ste dali, kao sto i sami kazete, zastara je nastupila.

 

moj prijedlog, ignorirajte. niposto ih nemojte kontaktirati, da ne bi slucajno priznali dug u razgovoru kojega uvijek snimaju... i niposto uplacivati dio duga/ponude cime bi prekinuli zastaru i dali njima osnovu da od vas potrazuju sve sto im doslovno padne na pamet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismo je došlo obično. zastara je nastupila jer nisu u ovih 10 dana niti pokušli sa prijedloglom za prenamjenu ovrhe na druga sredtva...Pokušao bih otvoriti tekući račun, samo ne znam bi li mi vip s ovom ovrhom sjeo na račun iako je u zastari? Također ne znam da li je ta ovrha uopće na fini i dali bih trebao sa dopisom prema vipu da otpišu dug jer je neminovno nastupila zastara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismo je došlo obično. zastara je nastupila jer nisu u ovih 10 dana niti pokušli sa prijedloglom za prenamjenu ovrhe na druga sredtva...Pokušao bih otvoriti tekući račun, samo ne znam bi li mi vip s ovom ovrhom sjeo na račun iako je u zastari? Također ne znam da li je ta ovrha uopće na fini i dali bih trebao sa dopisom prema vipu da otpišu dug jer je neminovno nastupila zastara?

 

pismeno se obrati nadležnom sudu (s pozivom na broj ovrhe). navedi da je ovrha više godina nenaplaćena a nije izvršena promjena ovrhe. sud bi treba obustaviti ovrhu.

kad sud obustavi ovrhu tada možeš otvoriti račun.

ako otvoriš račun fina bi ti mogla po zastarjeloj ovrsi skinuti novac sa računa (koji nećeš moći vratiti. naplatom zastarjele tražbine neomože se tražiti vračanje sredstava).

 

obračanje vipu nema svrhe. oni tupe svoje. ne priznaju zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija