Jump to content

Zabrana sluznosti puta


huskybucka

Preporučene objave

Znaci ovakvu situaciju imam.

deda je nakada davno dao ljudima da koriste dio cestice kao put...

Nemam septucku jamu pa se voda cijedi na tu moju zemlju na put i bilo je oduvijek mokro pa su ljudi odustali prolaziti tuda...

U meduvremenu unazad 4godine nitko nije prosao i ja sam put ocistio-vec je zaraslo u travu i grmlje, angaziorao bager, sve pocistio i malo poravnao...

 

E sad se jedan koji je tu cesticu koristio sjetio da bi on ipak isao tuda-vidi da je lijepo ravno (iako je i dalje mokro)....

Napominjem da je prethodne 4g isao oklnim putevima koji su takoder neucrtani.

I neki da je doslo do sukoba jer im nisam dao da produ traktorom...

Sad se razmisljam da li sam u pravu ili nisam, naravno po mojem misljenju jesam jer su oni pravo sluznosti izgubili kad su prestali ici tuda....

Jos bi napomenuo da mivje u meduvremenu zemljiste postalo legalizacijom gradevinsko i da sam tim putem ostecen-tj. umanjuje mi se vrijednost....

Takoder put sam oduvijek ja uredivao-kosim da mi ne zaraste sve u dvoriste itd...

I kad sam zapustio prije 4g sve je zaraslo...

Daskle ako dozbvolim susjedu da vozi preko moga-ostecen sam umanjenjem vrijednosti zemljista i ostaje mi opet to cistiti i uredivati radi tude komocije-tj. jer bi oni odmah s glavne ceste do svoje cestice-koja je usput receno poljoprivredna.

Ako je slucajno koji odvjetnik na forumu takoder bi se rado informirao...moze i u inbox...Vrlo mi je bitno sta sad napraviti...Dali mu zabraniti pa nek me tuzi ili pak popustiti...Nije mi taj put toliko bitan,ali stvar je u tome sto se nije koristio unazad par ggodina i sad kad sam ja platio bager i sve uredio sad bi oni tuda odmah s ceste do svoga....Btw ako dode do suda-prva susjeda ce potvrditi da je put postojjao(jer smo u svadi pa ce biti kontra mene), stvar je u tome-kud su unazad 4g isli?

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada se može podnijeti tužba za naknadu štete u slučaju smetanja posjeda?
zahtjev radi naknade štete je neovisan o tužbi radi smetanja posjeda,niti je u procesnom smislu dopušteno oba zahtjeva isticati u jednom postupku,obzirom da se između ostalog posjedovna parnica okončava rješenjem,što nije slučaj kod naknade štete,koji postupak se okončava presudom.
Tek kada postane pravomoćno rješenje o smetanju posjeda ili odmah dok još traje smetanje?
prije podnošenja,u toku postupka ili po okončanju postupka radi smetanja posjeda,no svakako da ovaj treći izbor nepreporučujem iz razloga zastare zahtjeva,budući da podnošenje tužbe radi smetanja posjeda ne proizvodi učinak prekida odnosno zastoja zastare zahtjeva za naknadu štete.
kad zastarjeva pravo na takvu tužbu?
sukladno članku 230.Zakona o obveznim odnosima,tražbina naknade štete zastarijeva za tri godine otkad je oštećenik doznao za

štetu i za osobu koja je štetu učinila(subjektivni rok),no u svakom slučaju ta tražbina zastarijeva za pet godina otkad je šteta nastala.(objektivni rok)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako se tužba za naknadu štete podnese u tijeku parnice radi smetanja posjeda, znači li to da bi se onda moralo čekati na okončanje postupka u vezi smetanja posjeda, kako bi se šteta uopšte mogla obračunati u postupku radi naknade štete?

 

2. Vezano za drugi dio Vašeg odgovora da li to znači da ako je nanošenje štete trajalo duže od 3 godine (odnosno 5 godina) da se nakon toga ne može tražiti naknada štete ili se ipak uvijek mogu utužiti posljednje 3 godine (5 godina) unazad ili se radi samo o roku za podnošenje tužbe z anaknadu štete a šteta se obračunava uvijek od početka nastajanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači li to da bi se onda moralo čekati na okončanje postupka u vezi smetanja posjeda,
ne,budući da ishod posjedovne parnice neutječe na tužbu radi naknade štete
kako bi se šteta uopšte mogla obračunati u postupku radi naknade štete?
predloženim vještačenjem kao parničnom radnjom dokazivanja.
da li to znači da ako je nanošenje štete trajalo duže od 3 godine (odnosno 5 godina) da se nakon toga ne može tražiti naknada štete? ili to tumačim pogrešno?
tumačite pogrešno,u tom slučaju saznanje za štetu će biti od onog dana kada je šteta dobila svoj konačni obujam.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tumačite pogrešno,u tom slučaju saznanje za štetu će biti od onog dana kada je šteta dobila svoj konačni obujam.

 

 

ako je šteta npr. dobila svoj konačan obujam nakon 8 godina, za koliko se godina unazad može tražiti naknada štete ukoliko se tužba podnese u roku od 3 godine nakon dana saznanja konačnog obujma štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako dotični nije u posjedu prava služnosti,na raspolaganju vam ostaje posjedovna zaštita ili zaštita radi uznemiravanja prava vlasništva svojatanjem nepripadajućeg prava služnosti.

 

Nije u posjedu prava sluzbosti...

Govori kako su godinama tuda isli jer im je deda nekada davno dozvolio...

Moja kuca i to dvoriste je do glavne ceste pa im je to najkraci put...

Mozete mi reci postupak sto da napravim-posjedovna zastita,zastita radi uznemiravanja?

Na koji nacin da to ostvarim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci imam ako sam shvatio 2opcije...:

1.zabraniti im prolaz,staviti stupce i reci nek me tuze ...

 

Zašto već prije čiščenja nisi odmah stavio ogradu?

To može biti neka jeftina farmer ograda, bilo što.

Da si to stavio, ne bi nitko više ni pokušao tuda proći.

Sam si sebi natovario bespotreban problem.

 

Moj savjet je da sada odmah kupiš 15 sadnica voćki i zasadiš ih na tom djelu gdje bi susjed prolazio. A uz cestu odmah iskopaj rupu u kojoj ćeš napraviti septičku , koju si ionako već trebao napraviti.

 

Pa ako te i pokuša netko tužiti, imaš dodatne argumente.

Čestica je zarasla i godinama ju nitko nije koristio. Ti si ju sada očistio da posadiš voćnjak i napraviš septičku, a ne da susjedi koji se godinama nisu bunili i nisu prolazili sada opet prolaze.

 

 

 

2.podnijeti tuzbu za smetnje posjeda...

Koja opcija je bolja,koliko kosta druga opcija

 

Kakva vražja tužba za smetanje posjeda?

Staviš ogradu, pa ako netko pokuša ogradu srušiti zoveš policiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto već prije čiščenja nisi odmah stavio ogradu?

To može biti neka jeftina farmer ograda, bilo što.

Da si to stavio, ne bi nitko više ni pokušao tuda proći.

Sam si sebi natovario bespotreban problem.

 

Moj savjet je da sada odmah kupiš 15 sadnica voćki i zasadiš ih na tom djelu gdje bi susjed prolazio. A uz cestu odmah iskopaj rupu u kojoj ćeš napraviti septičku , koju si ionako već trebao napraviti.

 

Pa ako te i pokuša netko tužiti, imaš dodatne argumente.

Čestica je zarasla i godinama ju nitko nije koristio. Ti si ju sada očistio da posadiš voćnjak i napraviš septičku, a ne da susjedi koji se godinama nisu bunili i nisu prolazili sada opet prolaze.

 

 

 

 

 

 

Kakva vražja tužba za smetanje posjeda?

Staviš ogradu, pa ako netko pokuša ogradu srušiti zoveš policiju.

 

A hebiga nisam stavio ogradu...

Ne idu tuda vec par godina i hebiga od proslog proljeca je tu cisto a njihov drugi put je zarastao...

Ono sto cu sad napraviti vjerojatno kupiti septicku i time privremeno zabraniti prolaz...kad se dodu buniti reci cu im otvoreno nek me tuze ...

Hebote vise covjek niti na svojoj cestici 1/1 nije siguran...:-/

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija