Jump to content

Zaštita prava na suđenje u razumnom roku


VeraGrizelj

Preporučene objave

Poštovani.

U listopadu 2013.g dobila sam rješenje suda

-da je osnovan moj zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku i

-da se najkasnije u roku od 9 mjeseci mora donijeti odluka, tj završiti predmet.

Radi se o diobi imovine koja traje 12. g ( u vrijeme odluke).

Danas nakon još 3,5 god predmet nije riješen, iako se nakon odluke u listopadu počeo se pomicati i sve je izgledalo kao da će se riješiti, a potom zastoj.

Zanima me je li kasno podnijeti zahtjev za isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku.

Na Središnjem državnom portalu sam pročitala da je rok za podnijeti zahtjev za isplatu 6 mjeseci, što znači da sam poprilično zakasnila. Ne znam je li takav zakon bio i u vrijeme kada sam ja dobila rješenje suda, tj. 2013-te.

Imate li ideju koje bi mi opcije sada bile. Bih li možda trebala ponovno podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku ili možda ustavnu tužbu ili …

Molim Vas savjet. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

nažalost da, kasno je za zahtjev za isplatu naknade jer ste propustili rok od 6 mj propisan čl.68 Zakona o sudovima NN 28/13. Ono što možete je ponovno podnijeti zahtjev za suđenje u razumnom roku. Za tužbu US dvojim da bi vam bila odbijena jer niste iskoristili (naravno da ih niste ni mogli dok ovo traje i traje) sve pravne lijekove prije podnošenja iste. Naime, čl.63 UZoUSRH je propisano da će US pokrenuti postupak po ustavnoj tužbi i prije no što je iscrpljen pravni put, no onda kada je potpuno razvidno da bi nepokretanjem ustavnosudskog postupka za podnositelja ustavne tužbe mogle nastati teške i nepopravljive posljedice. A nisam baš vidio da su skloni u ovakovim postupcima naći navedene posljedice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

U listopadu 2013.g dobila sam rješenje suda

-da je osnovan moj zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku i

-da se najkasnije u roku od 9 mjeseci mora donijeti odluka, tj završiti predmet..

 

koji sud je donio odluku ? kojem sudu si podnio prijedlog?

dali je određena i primjerena naknada uz rok za donošenje odluke?

 

Članak 68.

(1) Ako sud predmet iz članka 65. ovoga Zakona ne riješi u određenom roku, stranka može neposredno višem sudu u daljnjem roku od šest mjeseci podnijeti zahtjev za isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku.

 

višem sudu podnesi zahtjev za isplatu naknade. nemožeš izgubiti samo dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate li ideju koje bi mi opcije sada bile. Bih li možda trebala ponovno podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku ili možda ustavnu tužbu ili …

Molim Vas savjet. Hvala.

 

smatram da bi ustavna tužba bila korisnija. (čl.63. Ustava).

uz ustavnu tužbu dostaviš i odluku o suđenju u razumnom roku koji si dobila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija