Jump to content

Vrijednost nekretnine - kako doći do papira


Hrlee

Preporučene objave

Naslijedio sam kuću te sam vlasnik kuće u 1/10 dijela.

 

Kako bih mogao saznati koliko ta moja 1/10 vrijedi?

Nemam kupoprodajni ugovor, nikakve papire, imam samo rješenje o nasljeđivanju, te rješenje o TERETNOJ UKNJIŽBI PRAVA VLASNIŠTVA,

 

Iz porezne uprave dobio sam informaciju da se dokumentacija iz arhiva meni ne može dati, već se to daje samo sudovima.

Isto tako, porezna uprava će procijeniti nekretninu, samo ukoliko postoji porezni dug.

Rečeno mi je da angažiram vještaka/procjenitelja., no novaca za to nemam

 

Imam li kakva prava kao naslijednik i sada vlasnik (1/10) dobiti bilo kakvu dokumentaciju iz porezne uprave?

Ili ako ne, kako doći do neke dokumentacije iz koje je vidljivo ili KOLIKO JE POREZA PLAĆENO PRI KUPNJI NEKRETNINE, ili KOLIKO JE NEKRETNINA TADA VRIJEDILA.

Molim vas za pomoč Hitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, možete nazvati Poreznu upravu pa pitati za Vaš grad ili područje, koliko je prosječna cijena po kvadratu za kuće, oni vode te podatke. To Vam nije najpouzdaniji pokazatelj, ali će Vam reći koliko bi porezna obračunala porez na cijelu kuću u slučaju njezine prodaje.

Čak ni procjena procjenitelja nije pouzdana, jer kuća vrijedi onoliko koliko na tržištu za nju sada možete dobiti, a ne koliko je njezina građevinska vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, možete nazvati Poreznu upravu pa pitati za Vaš grad ili područje, koliko je prosječna cijena po kvadratu za kuće, oni vode te podatke. To Vam nije najpouzdaniji pokazatelj, ali će Vam reći koliko bi porezna obračunala porez na cijelu kuću u slučaju njezine prodaje.

Čak ni procjena procjenitelja nije pouzdana, jer kuća vrijedi onoliko koliko na tržištu za nju sada možete dobiti, a ne koliko je njezina građevinska vrijednost.

 

čestica obuhvaća i kuću i dvorište i livadu i baru. Trebao bih odrediti vrijednost imovine kako bih znao do kojeg iznosa sam odgovoran za dugove.

Mislim da po zakonu treba vrijednost onoga dana kada je ostavitelj umro. (ili prije?)

Trebam to sve imat na pismeno (vrijednost nasljednog dijela) kako bih onda to mogao pred vjerovnicima i sudom iznjeti kao obranu ukoliko sve skupa dugovi premaše vrijednost moga nasljednog dijela.

 

Znači kao sadašnji vlasnik nemam pravo uvida u prijašnju dokumentaciju (od kada je kuća kupljena)? To mi je pomalo nelogično jer što ako na neki način kupac izgubi papire, kako može dobiti kopije? ili onda zauvijek nema nikakv pisani trag koliko je poreza plaćeno i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija