Jump to content

obespravljeni radnik


jadran1950

Preporučene objave

nakon skoro 2 godine bolovanja,na kojem sam bio radi teze ozljede leđa,koju sam morao i operirat na kraju,moram se vratiti na posao.otisao sam do kadrovske misleci da ce imati sluha na moju ozljedu,i da mogu traziti lakse radno mjesto,jer sam tu ipak jedan sa duzim stazom u firmi.a posao je inace extremno fizicki.i tu nisam naisao na nikakvo razumjevanje,ali to je tek pocetak.

receno mi je da nemam pravo na stari godisnji,jer je kraj 6mj.iako sam procitao u ZOR da sam iznimka zbog bolesti,i da se to prolongira do 6mj sljedece godine,ali me uvjeravaju u drugacije,ali i da sam u pravu,u pravilniku od firme pise da se stari godisnji mora iskoristit do kraja 4mj!!??

a novi godisnji mi ne daju,jer sam pitao da mi daju da se pravno konzultiram.

molim pomoc!!!!

nadalje, dok sam bio na bolovanju dogodilo se preuzimanje,i svi su morali potpisati nove i stetne ugovore da bi nastavili radit,a ukoliko bi odbili,imali bi pravo na otpremninu,ali je samo to jedna osoba iskoristila,jer nitko nije znao sto ga ceka,mnogi su ubrzo dali otkaz i otisli bez iti jedne kune.

meni je receno da mi nece ponudit ugovor jer to zakon ne dozvoljava!?!?! i da cu raditi jedini od 300 ljudi po starom,tj 5 dana tjedno,u 2 dnevne smjene,vikend neradni.i odmah nakon toga mi govore da dodjem na posao u nedjelju navecer u 22h,sto se kosi sa svime recenim i sto pise u ugovoru.

uglavnom,jel imam pravo na stari godisnji ili na naknadu???i kad mi zakonski moraju dati novi ugovor,da ga odbijem,uzmem sitnu otpremninu i bjezim van zemlje jer ovo je prejadno!?!?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

receno mi je da nemam pravo na stari godisnji,jer je kraj 6mj.iako sam procitao u ZOR da sam iznimka zbog bolesti,i da se to prolongira do 6mj sljedece godine,ali me uvjeravaju u drugacije,ali i da sam u pravu,u pravilniku od firme pise da se stari godisnji mora iskoristit do kraja 4mj!!??

a novi godisnji mi ne daju,jer sam pitao da mi daju da se pravno konzultiram.

molim pomoc!!!!

 

Čl. 84. st. 4. Zakona o radu -

 

"Godišnji odmor, odnosno dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti te korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust te dopust radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, radnik ima pravo iskoristiti po povratku na rad, a najkasnije do 30. lipnja sljedeće kalendarske godine."

 

Drugim riječima, poslodavac je u pravu, stari GO ste bili dužni iskoristiti do konca lipnja. Iznimka od tog pravila se ne odnosi na bolovanje, već rodiljne (i ine) dopuste.

 

Novi GO svakako imate, ali njegov raspored korištenja je u rukama poslodavca, iako 2 tjedna najmanje morate iskoristiti u tekućoj kalendarskoj godini.

 

nadalje, dok sam bio na bolovanju dogodilo se preuzimanje,i svi su morali potpisati nove i stetne ugovore da bi nastavili radit,a ukoliko bi odbili,imali bi pravo na otpremninu,ali je samo to jedna osoba iskoristila,jer nitko nije znao sto ga ceka,mnogi su ubrzo dali otkaz i otisli bez iti jedne kune.

meni je receno da mi nece ponudit ugovor jer to zakon ne dozvoljava!?!?! i da cu raditi jedini od 300 ljudi po starom,tj 5 dana tjedno,u 2 dnevne smjene,vikend neradni.i odmah nakon toga mi govore da dodjem na posao u nedjelju navecer u 22h,sto se kosi sa svime recenim i sto pise u ugovoru.

 

Želite reći da je došlo do prenošenja ugovora o radu na novog poslodavca? U tom slučaju, vi zadržavate sva prava koja imate temeljem postojećeg ugovora o radu osim ako potišete novi ugovor o radu.

 

Ugovor o radu vam je na određeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija