Jump to content

Zahtjev


ntpr

Preporučene objave

Poštovani ntpr,

 

Prvi put ga vidim ali kao da netko slijedi moja promišljanja, svi oštećeni, svim nadležnim institucijama uputiti Zahtjeve za povrat isplate 10 % iznosa bruto mirovine.

 

To je jedini pravi i PRAVNI put do realizacije predmetnog zahtjeva, posebno je dobro najprije se ovako obratiti HZMO a nakon eventualno negativnog odgovora (HZMO), dalje nadležnim Ministrima, Vladi a paralelno i nadležnim sudovima.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ustavni sud se očitovao da su se s 01. 10. 2016. godine stekli uvjeti da se prestane primjenjivati obustava 10% na mirovinu, te da je vlada dužna tj. ministar financija donijeti odluku o prestanku umanjivanja mirovina. I naveo je da ukoliko vlada ne postupi tako od tog datuma sve što je uzeto postaje utuživo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani crny46,

 

Matrica ili primjer je u privitku prve objave poštovanog ntpr.

 

Imaju smisla pisati samo oni kojima je 2010.g. bruto mirovina iznosila iznad 5.000 kn i smanjena je za do 10 %:

 

Lijep pozdrav

na facebooku ima grupa ujedinjeni hrvatski branitelji na njihovim stranicama imaju obrasci za obraćanje mirovinskom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
On 13.07.2017. at 16:05, prof je napisao:

Poštovani ntpr,

 

Prvi put ga vidim ali kao da netko slijedi moja promišljanja, svi oštećeni, svim nadležnim institucijama uputiti Zahtjeve za povrat isplate 10 % iznosa bruto mirovine.

 

To je jedini pravi i PRAVNI put do realizacije predmetnog zahtjeva, posebno je dobro najprije se ovako obratiti HZMO a nakon eventualno negativnog odgovora (HZMO), dalje nadležnim Ministrima, Vladi a paralelno i nadležnim sudovima.

 

Lijep pozdrav

Poštovani prof. sa svime što ste napisali o pravom i pravnom putu se slažem, ja sam inače već postupio kako Vi to u svom postu sugerirati, pisao na razno-razne državne institucije, no sve je to badavo, svi problem "guraju" od sebe i prebacuju na druge...zbog toga, moje mišljenje je, da ipak tu ništa nebude bez pokretanja sudskih postupaka, a pošto sam inače dosta ustrajan i uporan, da ne rečem tvrdoglav, riješio sam ići do kraja ma gdje on bio i kada došao do njega, no i tu postoji "caka", jer ZPP predviđa da ako netko ima namjeru tužiti državu, mora se prije obratiti DORH-u radi mirnog riješavanja spora u protivnom će mu tužba biti odbačena kao nedopustiva..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 hour, prof je napisao:

Poštovani Željac047,

Uvijek zastupan stav o mirnom rješavanju spora.

Kako Vi kažete, mora se prije obratiti DORH-u, to i napravite, oni su naš DORH.

Lijep pozdrav

Poštovani, u pravu ste što se tiče mirnog rješavanja spora, dapače svako bi trebao težiti tome, a to se i mora učiniti prije pokretanja parničnog postupka protiv države, samo što je stvar u tome da isti taj DORH zastupa državu i državne institucije u parničnom postupku ukoliko dođe do njega, tj. ukoliko se ne riješi u postupku mirnog rješavanja spora gdje su šanse dosta slaba, da ne rečem nikakve, no nikad se nezna..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija