Jump to content

Lagani sudar sto očekivati


Čovjek2

Preporučene objave

Ovako kad se sa zelenog vala skreće na draskovicevu prema traumi. Ja bio u lijevoj traci i ženska me okrznula i auto je samo ogreban šteta oko 700 kn nevjerujem da je veća,  ali kako je službeno vozilo morao zvat policiju i došla policija napravili zapisnik i sumjaju da sam ja kriv jer sam htio na tračnice i malo sjeko traku po njihovoj sumji kad sam vidio auto vratio se u svoju. E sad me zanima sto očekivati dalje i kakva je procedura. Od njih dobio samo zapisnik o alkotestu, ali žena je otišla s mjesta nesreće ostavila samo ime prezime i br moba jer je bila u žurbi kako je ona rekla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ona je isto išla ljevo, odnosno dolazila nekak iza mene postrugala je auto samo boju nis strašno , a poslje je na jednoj slici bila s kotačem na mojoj crti , ali ostavila je br moba samo i otišla jer je bila u zurbi. Poslje je policija valjda išla do nje. Ona je napustila mjesto nesreće i nije htjela eruposko potpisat tako da me zanima sto s time jer je otišla s mjesta nesreće 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Znam da je pitanje glupo, ali mene zanima ova srednja traka dali ona smije skretati u Draškovićevu ili ide samo na Damiju? Jer svako tvrdi svoje i znam da bi trebao znati, al msm da nesmiju oni skretat tamo iako skrecu to je prekšaj., a u koliko dobijem kaznu nezz jel može sud vidjet moju kaznu od prije 2 g koja je plaćena na licu mjesta al to je bila za brzinu 20 km je prekoračenje bilo i to sam platio na licu mjesta i to je bilo pola kazne i tjt. A sad kako se bliži sredina mjeseca bi trebalo doći izvješče pa me malo strah.
Zato što sam na tom križanju imao sudar prije par dana, pa se mi nismo dogovorli ko je kriv, a policija je tada teretila mene, a sad čekam jel će doći što. Jer auto koji je mene zakačio je bio u srednjoj traci a ja sam bio u lijevoj i skretao sam u draškovićevu, pa smo se nakon semafora i pješakog zakačili, ali gospođa bila u žurbi ostavila sam br i ošla
 
 
7RXVhG_URwK_M510TgSfpg.pngć ok

image.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon sudara sam ja bio u svojoj lijevoj ona u desnoj nezz otkud je došla ja sam stao pješaku, ona je rekla da me zaobilazila i valjda sam ja krenuo i tu me zakačila, jedini problem je što meni policija nije vjerovala i optužili su me da lažem i muljam i govorim neistinu, još se policajac čudio kako je moguće da imam 0.00 promila kao da to nije očekivao. Radi svega toga ja i najviše brinem jer nezz kaj je napisao i izokrenuo je moju stranu priče skroz i kaže da sam izmislio pješake on nije bio tamo. U slučaju da neš dođe planiram se žaliti i reći kako je bilo i da je policajac krivo utvrdio stanje jer drugog auta nije bilo i da je sve krivo shvatio i mene optužio da lažem i tjerao da promjenim iskaz sad nezz kako to prolazi na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa policija po defaultu ne vjeruje nikome, pogotovo dok nisu čuli i drugu priču. Položaj auta kod očevida nije bitan ako je jasno da si ga u međuvremenu pomicao, a sad, što je ona rekla, ne možeš znati. Vidjet ćeš kad digneš zapisnik, ne isplati se unaprijed sekirati. Ako te i okrive, ne radi se o prekršajima zbog kojih se ostaje bez vozačke dozvole, a i zadnju riječ ima sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, a zapisniik bi trebao doći oko 18.10? Jer je nesreća bila 18.9 ili može ranije kasnije? Zapisnik dođe na kućnu adresu ili moram po njega ili zapisnik šalju u firmu jer auto nije moj neg je firmin pošto nisam samostalni taksist i jel onda doalzi i prekršajni s njim ukoliko me okrive ili kako to ide prvi put mi je ovo .  Jedino sam kažnjavan radi brzine al to je bilo prije 2 g kada sam tek počeo vozit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapisnik nije gotov zvao danas pa je rekla da još nije gotov može bit za 2 mj policajac na očevidu je rekao kroz 3 do 4 tjedna. Zanimljiva stvar je da kad sam reko prezime policajca gospođa s kojom sam pričao je rekla da on taj dan nije radio????? Sad mi ništa nije jasno kao da postoji, ali da on nije radio taj dan kako je to moguće a meni bio na očevidu. I pitanje tablice na autu su jedne a u prometnoj je bila očito stara prometna s drugim tablicama i sad policajac nije niš pitao niti komentirao i sad mene zanima ak je upisao krive tablice jel mogu ja dobiti kaznu radi voznje s krivim tablicama odnosno da firma meni prosljedi kaznu jer kao nisam pazio na papire od auta i te priče i kolka je kazna za to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to sam se jučer sjetio kad me gospođa pitala za tablice auta kojeg sam vozio. Policajac nije niš pitao sad nezz jel se pravio da ne vidi (bio je ljut i loše volje) ili nije skužio? Eto priznajem da sam ja kriv jer nisam gledao dokumente pošto sam mislio da ne treba, al očito treba, ako su bile krive i to se ustanovi ko plaća kaznu firma ili firma prosljedi meni s objašnjenjem trebao si provjeriti dokumente auta nisi, pa plati kaznu?

Jel kazna 1000 kn ili je veća msm da je prije bila min 1000 za takve stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel onda te kazne dođu zajedno ili svaka posebeno. Sada su mi pala neka pitanja na pamet dodtna:

1. U slučaju obostrane krivnje kazna ide i meni i njoj ili kako to funkcionira?

2. U slučaju da ja ispadnem kriv jel kazne za sudar i prometnu dolaze zajedno ili odvojeno i jel za sudar 1000kn jer je samo materijalna ili može biti manja jer nije jaka materijalna šteta?

3. Ko plaća izlaz policije na teren?

4. Ima veze s 2 točkom i slučaj završi na sudu, jel sud može vidjeti kaznu od prije 2g koju sam odmah platio to je bilo na licu pa je bilo pola kazne i od policijac mi je  dao samo obavijest o počinjenom prekršaju i poslje niš nije došlo, neš je spominjao da neide u evidenciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Čovjek2 je napisao:

1. U slučaju obostrane krivnje kazna ide i meni i njoj ili kako to funkcionira?

Svatko dobije kaznu za svoj prekršaj (ti npr. za skretanje u pogrešnu traku, a ona za obilaženje ili nešto slično) uvećanu za 1000 kuna za izazivanje prometne nesreće s materijalnom štetom.

 

prije 13 sati , Čovjek2 je napisao:

2. U slučaju da ja ispadnem kriv jel kazne za sudar i prometnu dolaze zajedno ili odvojeno i jel za sudar 1000kn jer je samo materijalna ili može biti manja jer nije jaka materijalna šteta?

Dolaze zajedno, a neće biti manja nego baš 1000 kuna.

 

prije 13 sati , Čovjek2 je napisao:

3. Ko plaća izlaz policije na teren?

Izlazak policije ne plaća nitko, ali svatko plaća trošak svog alkotestiranja i izdavanja prekršajnog naloga.

 

prije 13 sati , Čovjek2 je napisao:

4. Ima veze s 2 točkom i slučaj završi na sudu, jel sud može vidjeti kaznu od prije 2g koju sam odmah platio to je bilo na licu pa je bilo pola kazne i od policijac mi je  dao samo obavijest o počinjenom prekršaju i poslje niš nije došlo, neš je spominjao da neide u evidenciju?

Da, te plaćene odmah ne ulaze u evidenciju i što se tiče eventualnog sudskog postupka, možeš reći da si nekažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko me okrive koliku kaznu  mogu očekivati otprilike? I kolko se plaća trošak alkotesta i izdavanje prekršajnog naloga? 

I još me zanima kolko se plaća sam alkotest jer je dan poslje bila prometna di sam strdao, ali nisam bio kriv, pa predspotavljam da moram tamo platiti samo trošak alkotesta ili to ide s police vozača koji je skrivio prometnu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Čovjek2 je napisao:

Ukoliko me okrive koliku kaznu  mogu očekivati otprilike? I kolko se plaća trošak alkotesta i izdavanje prekršajnog naloga? 

I još me zanima kolko se plaća sam alkotest jer je dan poslje bila prometna di sam strdao, ali nisam bio kriv, pa predspotavljam da moram tamo platiti samo trošak alkotesta ili to ide s police vozača koji je skrivio prometnu?

1000 za nezgodu+prometni prekršaj.PN je 500 kn a OPN 100 kn.Nisi imao alkohola pa nitko ne plaća alkotest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Čovjek2 je napisao:

Sada sam totalno zbunjen jel mi moze neko objasnit razliku između PN i OPN  ili dobivam oboje u slučaju da sam kriv, Nezz uopće ni ko je kriv

Dobiješ jedan ili drugi ovisno kakva će novčana kazna bit.A mogu ići i sa optužnim prijedlogom (ideš direktno na sud).Ne sekiraj se dok ne uzmeš zapisnik ili što dođe doma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija