Jump to content

Protjerivanje iz stana


Ghost90

Preporučene objave

Bok... kada smo se vjencali, suprugu je njegov otac dao stan da tu zivimo. Zivimo tu dvije godine i imamo malu bebu. Zbog nesuglasica on nad sada izbacuje iz toga stana. Mene sada zanima koja su suprugova prava i moze li on nas samo tako izbacit? Stan jos uvijek nije svekrov. Njegov otac je nedavno umra i ceka se ostavinska rasprava. Suprug jos ima brata i sestru. Moze li on na racun svog treceg djela nekako ostat u stanu, s obzirom da svekar posjeduje jos jedan stan i kucu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, G-man je napisao:

Čekajte malo - tko je umro, suprugov djed? Stan je još uvijek na njega u ZK?

Da, suprugov djed i stan je jos na njemu u ZK ... u dogovoru prije smrti receno je da stan di smo sada mi ide svekru... djed je umra ima 2 mjeseca... jos nije bila ostavinska rasprava. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, vi i suprug trenutno uživate posjedovnu zaštitu i izbaciti vas se na ulicu ne može. Međutim, kada svekar postane i formalnim vlasnikom (upiše se u ZK), on će imati pravo da, ako nećete dobrovoljno izaći na njegov zahtjev, sudskim putem tražiti iseljenje i predaju nekretnine u posjed, tako da ako su se odnosi pogoršalli do tih razmjera da nema povratka na staro, prije ili kasnije biti ćete dužni iseliti.

Teoretski bi svekar to već i sad mogao tražiti, ali kako ostavina nije provedena, pa se ne zna kome od nasljednika što ide, tužbeni zahtjev bi morao postaviti kumulativno (i u odnosu na ostale nasljednike).

Moja sugestija je da, ukoliko ne možete normalizirati odnose, počnete tražiti drugi smještaj, jer u slučaju sudskog postupka, vi gubite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, G-man je napisao:

Dakle, vi i suprug trenutno uživate posjedovnu zaštitu i izbaciti vas se na ulicu ne može. Međutim, kada svekar postane i formalnim vlasnikom (upiše se u ZK), on će imati pravo da, ako nećete dobrovoljno izaći na njegov zahtjev, sudskim putem tražiti iseljenje i predaju nekretnine u posjed, tako da ako su se odnosi pogoršalli do tih razmjera da nema povratka na staro, prije ili kasnije biti ćete dužni iseliti.

Teoretski bi svekar to već i sad mogao tražiti, ali kako ostavina nije provedena, pa se ne zna kome od nasljednika što ide, tužbeni zahtjev bi morao postaviti kumulativno (i u odnosu na ostale nasljednike).

Moja sugestija je da, ukoliko ne možete normalizirati odnose, počnete tražiti drugi smještaj, jer u slučaju sudskog postupka, vi gubite.

Hvala na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija