Jump to content

Ovrha, 1/3 place i zastara


anonimno

Preporučene objave

Oprostite na zbunjujucem naslovu ali nisam znala kako bih ga napisala.

 

Naime radi se o sljedecem, stigla mi je ovrha od HT-a na 53.500 kn.

Iznos je dug od 21.05.2000. godine.

Cinjenica da nisam ja napravila dug nego druga osoba u moje ime nije ni bitna, tko mi kriv sto sam naivna :-(

 

Uglavnom jos od 2000. godine bilo je potrazivanje za tim dugom, doslo je do ovrhe 2001. godine.

Dosao mi je sudski ovrsitelj i predstavnik tadasnjeg HT-a sa dva policajca u ovrhu, napravili zapisnik i posto nije bilo pokretne ni nepokretne imovine napravili su zapisnik i 2 tjedna nakon toga stize mi prokazni popis imovine na potpis.

Popunila sam ga i vratila na sud, cekala sam poziv da dodjem potpisati, cekala i cekala...nikada nije dosao :-?

 

Uglavnom nakon toga vremena vise nista od HT-a nije stiglo, niti ovrha niti nista.

 

Sada 5 godina nakon svega toga stize ovrha na taj isti dug.

Je li to moguce?

Kada nastupa zastara?

Mogu li se pozvati na zastaru i ako mogu mozete li mi pomoci primjerom kako to treba izgledati?

 

Otisla bih odvjetniku ali stvarno ne mogu izdvojiti novac na to s obzirom da sam na porodiljnom i imam 4 djece, jos uz sve to sam podstanar.

 

Hvala na odgovorima unaprijed :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara za telefonske račune nastupa godinu dana nakon dopsjeća računa, no ako Vas je HT utužio-predao ovršni prijedlog na sud u roku od godinu dana od dospjeća računa, ne radi se o zastari.

 

Što se tiče postupka, što traje 5 godina, to je već druga stvar, a tiče se sporosti sudstva, neažurnosti ovrhovoditelja i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzim odgovorima.

 

Eh sporost sudstva, to vjerovatno nikada nece biti bolje :roll:

 

Dakle ja bih sada trebala uloziti zalbu zbog povrede odredaba postupka sudu?

Znate li kako bi to otprilike trebalo izgledati? :-?

 

 

Koje su mogucnosti nakon toga?

Mislim ako se npr. zalba usvoji?

 

Iskreno receno oni su saznali da sam se zaposlila i sada mojoj firmi je naredjeno da mi moraju sjesti na 1/3 place.

Posto imam namjeru biti na porodiljnom do 3. godine djetetovog zivota a nakon toga vjerovatno idem na burzu ionako ovrha nece moci biti provedena ali kada su to vec digli iz prasine zelim to rijesiti jednom zauvijek.

 

Hvala vam :klanjam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ma kakva žalba. Ovrhovoditelj je čekao da se zaposlite, to je i dočekao. U međuvremenu je odustao od ovrhe na pokretninama, i odlučio se na ovrhu na plaći (a istu je dobio prijedlogom za promjenu predmeta ovrhe). Takvo rješenje o ovrsi poslano je vašem poslodavcu koji je dužan po tome postupati.

Budući da rješenje ima "snagu" narednih 10 godina (počevši od 2000g.) o zastari nema govora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija