Jump to content

Najam zemljista?


Draganec

Preporučene objave

Prosle god. dao oranicu u najam na 5 god. pravnoj osobi. Medjusobnim usmenim dogovorom je:   pravna osoba prima poticaj za oranicu, istu obradjuje, a ja o svom trosku ubirem posadjeno. Ugovor u dvije recenice napisan o najmu na 5 god., ali ne i ovjeren.

Nakon sto sam ubrao kukuruz sa ugovorene cestice, isti negoduju i prijete tuzbom.

Ne plasim se jer stojim iza svojih rijeci i dogovora. Ukucani svjedoci.

Sto mi je ciniti. Trenutno je oranica neobradjena.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Matrix je napisao:

 

Jel to što je usmeno preneseno na papir

 

Za valjanost takvog ugovora ovjera potpisa nije od značaja

Dobio sam papir sa naslovom Ugovor kojim ja dajem cesticu zemljista u najam na 5 god. poduzecu ......... d.o.o.

Sklopljeno dana .....2016. i moj potpis. Bez pecata i ovjere JB.

Usmeno je dogovoreno od strane voditelja (tehnicara,agronoma i ili vec sto je) da ce oni primat poticaj obradjivati i sijati, saditi,a ja ubirati kulturu koja ce biti zasijana, posadjena o svom trosku. To je to. Oni posadili kukuruz, a ja obrao po dogovoru i trenutno je zemljiste ne obradjeno.

Bio je samo tel. kontakt od strane teh., agronoma u cilju tuzbe i negodovanja, a i sjecam se zadnje recenice...... da se to mjima ne isplati i da ne zele vise tako izlazit mi u susret. 

Eto. Ja mogu osobno navedenu cesticu obradjivat za svoje potrebe, ali poticaj ne, je nemam OPG i nisam u sustavu Pdv-a, niti hocu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija