Jump to content

HZZ traži povrat novčanih sredstava


windmill

Preporučene objave

Postovani,

Lijepo bih molila za pravnu pomoc.

4.5.2016. godine prijavila sam se na burzu rada radi otkaza kao tehonološki visak. Dobila sam pravo na novcanu naknadu. No u isto vrijeme bila sam direktor firme, naime

10.05. 2016. vlasnistvo je prebaceno na drugu osobu. Znaci da sam jos 6 dana od prijave na burzu bila vlasnica firme, Sada nakon godinu dana burza me trazi da vratim sva uplacena sredstva

s njihove strane, iako sam stvarno bila nezaposlena osoba (osim onih 6 dana). U medjuvremenu sam se lijecila od multiple skleroze pa mi je mali predah od posla i dobro dosao.

Moje pitanje je da li se tu moze nesto napraviti, da se vrati samo ta prva rata, sto bi bilo logicno, a ne cjelokupan iznos. Ali ono sto je logicno, ne mora i gotovo nikada nije i pravno tako.

Ili, sto bih mogla napraviti da pokusam nekako izbjeci vracanje tog novca na koji sam imala pravo otakzom.

Najljepsa hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti:

(1) Nezaposlenom osobom u smislu ovoga Zakona smatra se osoba sposobna ili djelomično sposobna za rad, u dobi od 15 do 65 godina koja nije u radnom odnosu, aktivno traži posao i raspoloživa je za rad te ako:

...

4) nije predsjednik, član uprave ili izvršni direktor trgovačkog društva ili upravitelj zadruge.

U trenutku prijave imali ste prepreku radi koje niste mogli ostvariti novčanu naknadu kao nezaposlena osoba jer po istom zakonu niste smatrani nezaposlenom osobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija