Jump to content

Zlouporaba opojne droge i odvikavanje


Arches

Preporučene objave

Dakle, ovo ljeto smo frendica i ja zateceni sa jednom rucno smotanom cigaretom, takozvanim jointom (ta recenica me cak i u cijeloj ovoj debilnoj situaciji uvijek zabavi), kojeg smo mozda popusili petinu - sve u svemu, zavrsili na stanici, to mi je prvi prekrsaj, dobio sudski poziv, otisao na sud, nisam dobio novcanu kaznu, ali mi je prepisano odvikavanje jer ako povremeno konzumiras (a moje povremeno je tipa jednom u pol godine) teski si ovisnik - zalio sam se jer ono, prvi prekrsaj, nisam ovisnik, studiram u inozemstvu (i u inozemstvu sam veliku vecinu godine), a i iskreno nisam mogao dobiti nikakve informacije o tom lijecenju jer ljudi ako ih nazoves da se raspitas na prekrsajnom sudu vole urlati na tebe, a ne dati korisne informacije. Sve u svemu, neki dan su mi odbili zalbu.

 

Moja pitanja su -

na sto lici to lijecenje (u trajanju od 3 mjeseca do godine dana),

koliko cesto moram ici na razgovore s lijecnikom,

imam li ja IKAKVOG glasa u odredivanju termina (jer ponavljam, studiram vani, vracati se samo da mi netko tupi o drogi o kojoj nisam ovisan bas i nije jeftino, te su mi mogli odmah lupiti novcanu kaznu),

mogu li se razgovori obaviti telefonski,

kada i kako (postom, poziv?) cu dobiti infomacije gdje moram ici, kada moram ici i slicno,

mogu li ovo ikako izbjeci?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Arches je napisao:

na sto lici to lijecenje (u trajanju od 3 mjeseca do godine dana),

Razgovor s liječnikom, grupni razgovori, testiranje na droge (urin)...

 

Prije 48 minuta, Arches je napisao:

koliko cesto moram ici na razgovore s lijecnikom

Ovisno o dogovoru, neki idu i svaki dan...

 

Prije 48 minuta, Arches je napisao:

imam li ja IKAKVOG glasa u odredivanju termina

Da, ali liječnici određuju kako, kada i gdje.

 

Prije 48 minuta, Arches je napisao:

mogu li se razgovori obaviti telefonski

Ne.

 

Prije 48 minuta, Arches je napisao:

kada i kako (postom, poziv?) cu dobiti infomacije gdje moram ici, kada moram ici i slicno

Dobit ćeš pisanu uputnicu sa suda u kojoj će pisati u koju bolnicu i kome se moraš javiti, a onda ćeš na prvom terminu čuti i dogovoriti sve ostalo.

 

Prije 48 minuta, Arches je napisao:

mogu li ovo ikako izbjeci?

Jok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kajem_se je napisao:

Mi mozes molim te reci koliko je proslo od dana kad te uhvatila policija do kada si dobio poziv za sud na kucnu adresu. Te od samog poziva na kucnu adresu do samog suđenja? 

Zanima me vremenski period, jer sam na neki način u slicnoj situaciji kao i ti.

Ne sjecam se koliko brzo mi je dosao poziv, ali je tipa mjesec i pol izmedu kada su me uhvatili i samog sudenja - kod mene je to zbilja ekspresno bilo obavljeno, ali eto, pravi problemi tek sad pocinju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Arches je napisao:

Osobno misljenje, hoce li mi uvaziti to sto sam vani? Ovako sam mogao traziti novcanu kaznu buduci da nakon sto mi se akumuliraju autobusne karte za tamo i nazad mi moze doci na isto.

Nisu plaćeni da bilo što uvažavajući tj.oni samo postupanju po sudskoj odluci i na kraju ispisujući da li si prošao ili nisi. Ako ćeš odlazit dobro ako nećeš opet dobro. Javit će sudu a on će postupati dalje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Kajem_se je napisao:

U kojem gradu si isao na sud? Ako ZG, jesi isao na Prekršajni sud kod Avenue malla?

Da, tamo sam isao. U ZG sam i uhvacen.

Prije 33 minuta, sivko je napisao:

Nisu plaćeni da bilo što uvažavajući tj.oni samo postupanju po sudskoj odluci i na kraju ispisujući da li si prošao ili nisi. Ako ćeš odlazit dobro ako nećeš opet dobro. Javit će sudu a on će postupati dalje. 

Koje su posljedice ako ne odem? Samo novcana kazna? Novcana kazna i lijecenje? Zatvor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sivko je napisao:

Ne znam iznos a "dosije" već imaš.Na sudu tj.u prekršajnoj evidenciji će se izbrisat za 3 godine a kod policije nikad.

Mi mozete reci, koji su nedostatci kod toga sto se u policiji nikad ne izbriše taj prekršaj?

Dal ima npr problema pri prelasku granice, zaposljavanja u državnoj službi ili tako nesto. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod policijskog postupanja (granica, racije, legitimiranja, kontrola prometa...) će te malo detaljnije gledati, ali kod zapošljavanja, školovanja i sl nećeš imati problema. Moglo bi biti problema jedino u zapošljavanju na radnim mjestima za koja je potrebna sigurnosna provjera, ali ako to bude jedini put i protekne neko duže vrijeme, ni to neće predstavljati problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da sumiram i postavim jos par podpitanja :S - doci ce mi postom poziv na lijecenje (ili kako god se to zvalo) sa svim informacijama kako, kamo, kada i kod koga - hoce li tamo mozda biti broj osobe kojoj se moram javiti uzivo tako da mogu nazvati i objasniti situaciju u slucaju da ne mogu doci na napisani datum? Je li moguce da ce to biti samo jedno testiranje i razgovor i ako sam negativan na travu da ce to biti to? U slucaju da se ne pojavim na datum koji mi je propisan, sud mi salje ponovno nesto gdje ce pisati da moram platiti toliko i toliko jer nisam dosao - jesam li kada platim to gotov sa tim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, molim te da u raspravi budeš korektan, kao što su i svi drugi sudionici ovog foruma.

 

Prije 33 minuta, Arches je napisao:

hoce li tamo mozda biti broj osobe kojoj se moram javiti uzivo tako da mogu nazvati i objasniti situaciju u slucaju da ne mogu doci na napisani datum?

Neće, ali slobodno nađeš na internetu broj bolnice, pa ih nazoveš i provjeriš možeš li odgoditi početak liječenja.

 

Prije 33 minuta, Arches je napisao:

Je li moguce da ce to biti samo jedno testiranje i razgovor i ako sam negativan na travu da ce to biti to?

Nije moguće, ni u kojem slučaju.

 

Prije 33 minuta, Arches je napisao:

U slucaju da se ne pojavim na datum koji mi je propisan, sud mi salje ponovno nesto gdje ce pisati da moram platiti toliko i toliko jer nisam dosao - jesam li kada platim to gotov sa tim

Kako to određuje sud mimo policije, na žalost ti ne znam kako to ide. Možeš nazvati sud koji je donio presudu i pitati njih, najpreciznije će ti znati reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprike, ne spavam bas najbolje zbog ovog. Zadnji put kad sam zvao sud za informacije su ljudi doslovce urlali na mene sto ih imam zvati, tako da ne znam hoce li to uroditi plodom. Zadnje sto sam dobio je presuda visokog prekrsajnog suda sa sutkinjom xxxxxxx kao predsjednicom vijeca - ima li smisla zvati nju ili ostale ljude koji su navedeni kao clanovi vijeca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija