Jump to content

Naknada troškova u kaznenom postupku


MARČICA

Preporučene objave

Na osnovi privatne tužbe protiv mene je pokrenut kazneni postupak radi navodnog kaznenog djela iz članka 147. st. 1. i 2.

Za isto sam morao angažirati odvjetnika i izvrgnut  sam  troškovima odlaska na parnice nekoliko puta.

U međuvremenu je tužitelj umro i nikakva presuda protiv mene nije donesena niti sam proglašen krivim. U međuvremenu sam dobio rješenje kojim je protiv mene postupak obustavljen ( u svibnju mjesecu 2017. godine) i u zakonskom roku podnio zahtjev za naknadu troškova sukladno članku 31. toč. 5. Pravilnika o naknadi troškova ("NN" broj 58/12 i 111/12).

Prema mišljenju suda nemam pravo na naknadu troškova s obzirom da je tužitelj umro. Molim mišljenje nekoga tko je imao slična iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nikakav odgovor dobio..zvao me moj odvjetnik i rekao da nemam pravo na isto budući se radilo o privatnoj tužbi.. .da je Odvjetništvo me teretilo onda bi imao...isto mi i potvrdila usmeno sutkinja koja je vodila postupak...

Zahtjev za naknadu je moj odvjetnik podnio u zakonskom roku ali ja nikad pismeno odgovor nisam nikakav dobio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija