Jump to content

Obiteljsko pravo


Dragana.Dobric

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet. Sa suprugom imam 3 djece ( nisam vjenčana niti prijavljena kao izvanbračna zaj.)on ima sina iz 1 braka ( problematican)!Ako suprug prepiše kuću na mene, 1/2,da li njegov sin poslje njegove smrti, ima mene tražiti dio i osporavati iz moje polovice????  Šta napraviti i kako se zaštiti??!  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Dragana.Dobric je napisao:

Pa, prepisao bi ju kad se izredi, . Ili da mi darovnim ugovorom pola dadne.  Neznam da li vrijedi napraviti izjavu kod javnog bilježnika tipa da mi daje pola kuće, i da se to može poloziti u sud ( kad je mene volja)). 

Ako se kuća tek sada gradi, onda je kuća bračna stečevina i temeljem toga pola kuće jest vaše vlasništvo. On je možda zbog jednostavnije izrade dokumentacije ili čega već ishodio dokumentaciju na svoje ime.Aali pred Zakonom kuća stečena za trajanja zajednice jest bračna (izvanbračna) stečevina.

Vi jeste  u izvanbračnoj zajednici koja je zakonski izjednačena s brakom. Uvjet za to je da živite više od godinu dana zajedno i imate bar jadno zajedničko dijete.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija