Jump to content

zasticeni najmoprimci


different

Preporučene objave

Pozdrav,

Ja imam u svom vlanistvu stan u kojem je zasticeni najmoprimac, on trenutno ne placa najamnimu jer je postoji presutni dogovr da on plava pricuvu a najamninu ne... da li bi ja mogao pokrenut tuzbu za iseljenje zbog neplacanja najamnine?

Da li bi se on mogao pozivat na ustavom zagarantirano pravo na dom u tom slucaju tako da ga ne mogu izbacit? Da li se i "obicni" podstanari mogu pozivat na to ustavno pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , different je napisao:

Ja imam u svom vlanistvu stan u kojem je zasticeni najmoprimac,...

...Da li bi se on mogao pozivat na ustavom zagarantirano pravo na dom u tom slucaju tako da ga ne mogu izbacit? 

Valjda pratite da je sada (a nakon što je europski sud 'opleo' RH) u proceduri usvajanje zakonske regulative koja bi to riješavala?

Kakva korist da se sada idete upuštati u neizvjestan i besplodan spor koji bi vjerojatno potrajao godinama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , felixx je napisao:

Valjda pratite da je sada (a nakon što je europski sud 'opleo' RH) u proceduri usvajanje zakonske regulative koja bi to riješavala?

Kakva korist da se sada idete upuštati u neizvjestan i besplodan spor koji bi vjerojatno potrajao godinama?

Pratim ja to sve, ali ni to rjesenje koje se nudi od strane drzave nije bas brzo... nakon pet godina stanari vise ne bi bili zasticeni najmoprimci i onda ako ne izađu bi ih trebalo tuzit i delozirat a i taj proces moze trajat pitaj boga koliko....

A ko zna hoce li se i ovaj put ista rijest... pritisak stanara je ogroman i oni i dalje zele otet tude stanove.

Bas radi ovog dijela delozacije me zanima kako to ide... ko na kraju placa trosak delozacije, da li se u tu tuzbu ukljuceuje i najamnina koju bi oni trebali platiti dok su u posjedu stana kao bespravni stanari (nakon ovih 5 godina prelaznog roka), sta s ustavom zagarantiranim pravom na dom (ako se pozovu na njega-bila je jedna takva presuda na ustavnom sudu gdje je vlasnik radi toga izgubio)..?

 

prije 2 sati , Matrix je napisao:

Pa jel po tom dogovoru plaća pričuvu ili ne

da placa, ali taj dogovor ne postoji u pismenom obliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , different je napisao:

sta s ustavom zagarantiranim pravom na dom (ako se pozovu na njega-bila je jedna takva presuda na ustavnom sudu gdje je vlasnik radi toga izgubio)..

Po pitanju čl.8 Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda i čl.34 Ustava RH,postoji više odluka;

-U-III-46/2007 od 22. prosinca 2010., objavljenoj u "Narodnim novinama" broj 12od 28. siječnja 2011., točke 9. do 11.4.,

-U-III-405/2008 od 21. veljače2012., objavljenoj u "Narodnim novinama" broj 38 od 30. ožujka 2012.,točke 20. do 25.3.,

-U-III-1422/2006 od 6. lipnja 2012. objavljenoj u"Narodnim novinama" broj 68 od 26. lipnja 2012., točke 10. do 13.,

-U-III-2184/2009 od 13. studenoga 2014.,-

U-III-2073/2010 od 4. ožujka2010., točka 13.

Europski sud za ljudska prava dao je tumačenje sadržaja prava na dom u nizu hrvatskih predmeta, primjerice ;

-Bjedov protiv Hrvatske (presuda, 29.svibnja 2012., zahtjev br. 42150/09, § 57),

-Orlić protiv Hrvatske (presuda,21. lipnja 2011., zahtjev br. 48833/07),

-Paulić protiv Hrvatske (presuda, 22.listopada 2009., zahtjev br. 3572/06),

-Lemo i dr. protiv Hrvatske (presuda,10. srpnja 2014., zahtjevi br. 3925/10 i dr.),

-Brezec protiv Hrvatske(presuda, 18. srpnja 2013., zahtjev br. 7177/10),

-Škrtić protiv Hrvatske(presuda, 5. prosinca 2013., zahtjev br. 64982/12) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija