Jump to content

Ovrha zastara


Malky

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani! 

Neki dan sam dobio papir sa prekršajnog suda u Osijeku da se obustavlja postupak izvršenja kazne pravomoćnom 17.01.2013.godine u iznosu od 1.000,00kn,  budući da ja kao osuđenik nisam platio kaznu. Kako je od prav. presude prošlo više od tri godine temeljem članka 14.stavka 1. nastupila je zastara točnije 17.01.2016.godine. Slijedom iznijetog odlučeno je kao u izreci rješenja u Osijeku, a sada pazite dobro u Osijeku, 5, ozujka 2018. da je nasutupila zastara. Znaci sudu je trebalo dvije godine da mi nakon zastare upute to riješenje pa je pitanje slijedeće..  Buduci da sam vise godina nezaposlena osoba nazalost u Osijeku i da sam na adresu dobio vise ovakvih rijesenja o zastari, cuo sam da ne miću sa Fine te zastare jer sudovi ne salju Fini nista a niti sudovi. Tako da sam bez obzira na rijesenja o zastari blokiran. Molim vas pomozite mi i recite sta da radim jel neka rjwsenja o zastari nisam ni cuvao a imam ih preko 10.000,00kn prometni prekršaji večinom. Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Policija i prekršajni sudovi su obično ažurni kod toga, jer prate na zastaru po službenoj dužnosti.

Ako još nešto stoji od tih zastarjelih prekršajnih kazni, obratiš se onima koji su ih donijeli i tražiš da ih povuku. To bi trebalo ići brzo.

Znaći odem u P. P. Osijek i trazim da mi sve kazne povuku joje su starije od tri godine ili odem u Finu i kazem da mi daju neki formular tj. neku vrstu zamolbe da se kazne obrisu.. Ne kontam te pravne stvari previše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odeš u FINA-u i vidiš o cemu se radi, pa odeš kod tih koji drže kazne u zastari da ih povuku (u policiji se dođe u redovno radno vrijeme kod teta koje vode orekršaji postupak i one to odmah povuku, a na sudu je vjerojatno isto). Kao što rekoh, po službenoj dužnosti se pazi na zastaru, tako da ako im neka i promakne, brzo to riješe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Odeš u FINA-u i vidiš o cemu se radi, pa odeš kod tih koji drže kazne u zastari da ih povuku (u policiji se dođe u redovno radno vrijeme kod teta koje vode orekršaji postupak i one to odmah povuku, a na sudu je vjerojatno isto). Kao što rekoh, po službenoj dužnosti se pazi na zastaru, tako da ako im neka i promakne, brzo to riješe.

Ok. Hvala puno, no što se tiče ažurnosti njihove pa evo opet ponavljam.. Predmet iz 2013. ošao u zastaru 2016., a tek sad pred kraj 02.mjeseca 2018.godine me o tome obavještavljaju. Mislim grozno,  kud smo svi ovako u banani u Slavoniji kompletno još i ovo.. Hvala i eto javim kako je prošlo.. Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija