Jump to content

POZIV OKRIVLJENOJ PRAVNOJ OSOBI


znanjazeljna

Preporučene objave

Molim savjet.

Po pozivu pisanim putem imenovati predstavnika pravne osobe- to nije direktor koji istu zastupa (prema sudskom registru)?

Ukoliko je ta osoba pozvana osobno pristupiti ispitivanju uz upozorenje na  sve posljedice neodazivanja, a na kraju piše da pravna osoba može dostaviti i pisanu obranu, znači li to da ona ista osoba koja je dužna osobno prisustvovati, može ustvari podnijeti pisanu obranu umjesto toga?

 Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je odgovorna osoba, direktor, također optužena, obično se imenuje odvjetnik ili zaposlenik kao predstavnik. On može dostaviti pisanu obranu, tj. ne mora se pojaviti na ročištu. Tko može biti predstavnik pravne osobe, vidite si u čl. 27 Zakona o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija