Jump to content

Ugovor o darovanju(podjela stana na dva dijela) nakon razvoda


Karlita777

Preporučene objave

Poštovani,

Stan za koji ja plaćam kredit smo moj bivši suprug i ja kupili za vrijeme braka.Stan je u njegovom vlasništvu i prema dogovoru trebamo napravit ugovor o darovanju da pola stana daruje meni. Kako sama mislim pisati taj ugovor o darovanju, zanima me mogu li navesti da  1/2 stana bivsi suprug daruje meni. Što trebam raditi kad napravimo taj ugovor i dali trebam plaćati porez na darovani dio.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Karlita777 je napisao:

Poštovani,

Stan za koji ja plaćam kredit smo moj bivši suprug i ja kupili za vrijeme braka.Stan je u njegovom vlasništvu i prema dogovoru trebamo napravit ugovor o darovanju da pola stana daruje meni. Kako sama mislim pisati taj ugovor o darovanju, zanima me mogu li navesti da  1/2 stana bivsi suprug daruje meni. Što trebam raditi kad napravimo taj ugovor i dali trebam plaćati porez na darovani dio.

Vi ste sada u braku, ili ste se u međuvremenu i službeno razveli? O tome uvelike ovisi odgovor. Pogotovo jer, kako kažete - vi otplaćujete kredit.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali biste kod JB napraviti ugovor o podjeli bračne stečevine nakon razvoda. Stan zakonski i jest bračna stečevina, stoga samo treba konstatirati da je pola stana i bilo vaše vanknjižno vlasništvo i da vaš bivši suprug kao upisani vlasnik u gruntovnici vama dozvoljava uknjižbu polovine stana. Porez se ne plaća. 

Ako bi sada (brak je okončan) napravili darovni ugovor, platili biste porez.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, to odete kod JB i on Vam riješi sve, nema neki ogledni primjerak takvog ugovora, svejedno bez ovjera potpisa kod JB ugovor Vam nebi vrijedio i ne bi se mogli upisati kao vlasnica cijelog stana...

Znači, JB Vam sastavi ugovor, kod njega izvršite ovjeru potpisa i to Vam je to, ne morate Vi vlastoručno sastavljati ugovor, malo skuplje je, ali ste bez brige...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija