Jump to content

molim brzi odgovor


anonimno

Preporučene objave

Ispitna komisija za polaganje pravosudnog ispita

od 1. rujna 2006. godine

 

1. Ustavni sustav i organizaciju pravosuđa

ZLATA HRVOJ-ŠIPEK, zamjenik Glavnog državnog odvjetnika RH

BOŽO GAGRO, sudac Upravnog suda Republike Hrvatske

LILJANA KARLOVČAN-ĐUROVIĆ, sudac Upravnog suda

mr.sc. MARIJA KRILETIĆ, sudac Upravnog suda Republike Hrvatske

ANTUN PALARIĆ, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za upravu

 

2. Materijalno kazneno pravo i procesno kazneno pravo

ANA GARAČIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

SENKA KLARIĆ-BARANOVIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

DAMIR KOS, sudac Vrhovnog suda RH

MARIJAN SVEDROVIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

JOSIP ČULE, zamjenik Glavnog državnog odvjetnika RH

DRAGAN NOVOSEL, zamjenik Glavnog državnog odvjetnika RH

MARKO RAŠO, sudac Visokog prekršajnog suda RH

VELJKO MILJEVIĆ, odvjetnik iz Zagreba

 

3. Materijalno građansko pravo i trgovačko pravo

mr.sc. JASNA BREŽANSKI, sudac Vrhovnog suda RH

IVICA CRNIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

mr.sc. ANDRIJA ERAKOVIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

JAKOB MILETIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

DANICA DAMJANOVIĆ, zamjenik Glavnog državnog odvjetnika RH

BARIŠA GAŠPAR, sudac Visokog trgovačkog suda RH

VIKTORIJA LOVRIĆ,sudac Visokog trgovačkog suda RH

MLADEN SUČEVIĆ, odvjetnik iz Zagreba

 

4. Procesno građansko pravo i obiteljsko pravo

BRANKO HRVATIN, predsjednik Vrhovnog suda RH

KATARINA BULJAN, sudac Vrhovnog suda RH

STANKO JESENKOVIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

IVAN MIKŠIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

mr. sc. JADRANKO JUG, zamjenik Glavnog državnog odvjetnika RH

ARNO VIČIĆ, odvjetnik iz Zagreba

 

5. Upravno pravo i radno pravo

DAVORKA LUKANOVIĆ-IVANIŠEVIĆ, sudac Vrhovnog suda RH

DUNJA JURIĆ-KNEŽEVIĆ, sudac Upravnog suda RH

BORISLAV KOMADINA, sudac Upravnog suda RH

BORIS MARKOVIĆ, sudac Upravnog suda RH

DARKO VLAHINJA, sudac Upravnog suda RH

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

slušala ga nisam pa ne znam iz prve ruke

 

ali pitanja (barem ona objavljena, kojih je vrlo malo) sam vidjela i činjenica jest da bitno odskaču od pitanja ostalih ispitivača-i to definitivno ne u pozitivnom smislu

 

što se ovog tiče

 

Svaki komentar je suvišan.

 

molim te ipak za komentar, pošto ga kao što rekoh, nisam slušala, a ispit se bliži..u slučaju da me zapadne (što temeljem njegovih pitanja i ne bih baš da mi se desi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjeruj mi da ne želiš da te zapadne. Jednom sam ga slušala i bio je uistinu vrlo neugodan. Sigurno si vidjela da pita i neka svoja specifična pitanja, no nije stvar u tome, negu u njegovu odnosu prema kandidatima. Meni je bilo neugodno slušati, a mogu si samo zamisliti kako je bilo kandidatima koji su odgovarali. Možda čak i ne ide za tim da nekoga ruši, nego na taj način liječi neke svoje komplekse iz studentskih ili kojih drugih dana, no tome nije mjesto na ispitivanju pravosudnog ispita.

Ukratko, moli Boga da ti on ne bude u komisiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, koji je doduše sve, samo ne ono što bi htjela da mi se desi.

rekoh, dosta mi je bilo pogledati pitanja-željeznica, zajednička ograda, Hrv. ured za osiguranje...

 

dobro, reci molim te jel uopće netko od tih ljudi prošao kad ih je krenuo zasipavati sa takvim pitanjima (uz iznimno par "normalnih")??

 

najbolje da iz ovih stopa krenem put kamenitih vrata...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj put kad sam ja slušala jedna je cura pala trgovačko, iako je građansko slabo znala. Zato sam i rekla da mislim da mu nije cilj nekoga rušiti, a što se tiče toga da pita Zakon o šumama, Zakona o prijevozu u cestovnom i Zakoa o prijevozu u željezničkom prometu ili kako se već zovu, to pita samo reda radi, odnosno pita te jesi li to čitao/la, pa ako nisi, bolje odmah reci, nemoj lagati, jer će te, naravno, lako skužiti, a to neće biti ugodno.

Nadaj se, kao i ja, da će te zaobići ta "olakotna" okolnost da ti on bude u komisiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čuj za neke poslove nebi trebali ispitati samo stručnost (iako je i to ovdje jako upitno) nego i moralni integritet za obavljanje nekog posla (neću o tome, a koji ga znaju, znaju što govorim). Gledala sam neke njegove eskapade na ispitima i nikako se ne slažem da takve osobe trebaju ispitivati ikoga. Ne želim nikoga vrijeđati, ali to je moj osobni sud, bez uvrede ikome.Tina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je bio u komisiji, skroz ok. Od nas 7, rušio je samo jednog dečka i to trgovačko.

Mislim da je problem kod njega odgovarati onima koji ne rade u odvj. uredu ili na sudu, jer dosta pita praktične stvari koje se kroz posao brzo upamte.

Pa i to za zajedničku ogradu ili Ured za osiguranje je odgovor koji kad jednom pročitaš ćeš zapamtiti jer su, neobična.

Po meni je super šta ne gnjavi puno s ugovorima, odnosno ne ide u detalje.

A što se zemljišnih knjiga tiče, i moje je mišljenje da ih "treba znati pjevati" jer su u poslu vrlo, vrlo važne (naravno, zavisno čim se bavite :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, ali mene muči upravo ova rečenica

Mislim da je problem kod njega odgovarati onima koji ne rade u odvj. uredu ili na sudu, jer dosta pita praktične stvari

 

pošto ne spadam u tu kategoriju, moglo bi biti problema..neke stvari ne možeš naučiti iz knjige, nego ih naučiš radeći

mogu se samo nadati.. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem sad. Ja sam krivo zaključio i slažem se da bi glede nekih ispitivača trebalo reagirati jer se zbog frustracija nekih ispitivača i prethodnog ispitivanja profesora ovaj ispit od specijalističkog ispita za rad u pravosuđu pretvorio u psihičku i fizičku torturu koju ne poznaje niti jedno drugo zanimanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I misliš da baš mene nije zadesio? E pa je!!!!! :-x

je napisao:

hvala na odgovoru, ali mene muči upravo ova rečenica

Mislim da je problem kod njega odgovarati onima koji ne rade u odvj. uredu ili na sudu, jer dosta pita praktične stvari

 

pošto ne spadam u tu kategoriju, moglo bi biti problema..neke stvari ne možeš naučiti iz knjige, nego ih naučiš radeći

mogu se samo nadati.. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e to ću ti znat reć kad izađem na ispit

danas mi je objavljena komisija, njega sam se najviše bojala i baš on me zapao...a valjda to tak mora bit

ako je stvarno tako kako je ovdje napisano.. :-x

a pogotovo me strah jer nisam niti sud. niti odvj. vježbenik, a to mi ni malo ne ide u prilog što se njegovog načina ispitivanja tiče, koliko sam uspjela shvatiti iz prijašnjih postova

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

e to ću ti znat reć kad izađem na ispit

 

eto da se javim nakon Sučevića

kad sam vidjela njegovo ime na popisu ispitivača za rok, svi ostali ispitivači činili su mi se bajni (iako se baš takvima i nisu pokazali-npr. Jurić Knežević pita sasvim normalna pitanja na koje smo znali odgovore, ali jako voli u širinu, pa krene sa pojašnjavanjem zakonskih odredbi, uđe u detalje, ili dade opasku npr. u zakonu to krivo piše-što mislite koja bi bila ispravna formulacija, pitanje ekscepcija ilegalnosti na koje sam i prije nailazila, ali odgovor nisam našla, niti u onoj panici shvatila o čem se radi kad je nadugačko i naširoko krenula objašnjavati, ali sve u svemu...hm,zadovoljavajuće.

 

Jug-oposivan kao poželjan i korektan, e pa prema meni baš i nije bio, čak je bio i prilično neugodan postavljajući pitanja tipa "jeste li ovaj put napokon shvatili što vas pitam" i to bez ikakvog razloga, stvarno sam sve znala, ali valjda mu je bio takav dan. poprilično je pilao ovrhu i to dosta detaljno i u širinu, obitelj nije bila tako strašna. pa eto, s njim nisam imala baš neko ugodno iskustvo, ali znala jesam, pa...a valjda kako mu puhne, tko će ga znat..)

 

e sad Sučević-strah i trepet, nakon postova objavljenih na ovom forumu. na kraju je ispalo da je nakom Miljevića (svaka mu čast!!!!!!) bio najbolji ispitivač. nama je krenuo od presude-nak. štete., kako je bilo uređeno starim ZOO kako je sad, malo sam se zablesirala kad je postavio pitanje ugovor o kupoprodaji nekretnina jer sam bila fiksirana na sve one koje zna pitati, ali krenulo je polako, odmah skuži koliko znaš pa te tako i pita, pa smo došli do tabularke, pa upisa u zk, pa nagodbe i da li se može pobijati zbog prekomjernog oštećenja, ništetnosti, pobojnosti, ali stvarno ima specifičan način ispitivanja-kratka pitanja, dosta primjera i zdrave pameti, ali ne kako to kolege vole reći "iz prakse" što me strašno mučilo nego jednostavnih, svakodnevnih. trgovačko pita samo osnovno-definicije, stačaj uvijek steč. upravitelja, doduše kolegu je pitao tem. kapital osig. dr. ali kako je kolega znao da voli to priupitati imao je spreman odgovor, ali i da nije..niš strašno.

eto, nakon silnog straha, meni je ispao nakon Miljevića najugodniji, cijelo vrijeme je bio nasmijan, zezao se s nama, na kraju me pitao (to sam već negdje i napisla, jesam li čitala Pomorski zak. na što sam mu iskreno odgovorila da nisam, a on meni da tko i bi kad je toliki :-D )

otići ga slušati - jedini način da skužite kako ispituje

sretno svima kojima ispit tek predstoji

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija