Jump to content

Dugovi u Hrvatskoj


Val30

Preporučene objave

Pozdrav svima, ne znam jesam li u pravoj temi.

Zanima me slijedece....naime, prošle godine sam se privremeno odjavila iz Hrvatske, od tada nisam nikako bila dolje. Navodno je u međuvremenu stigao nekakav poziv za sud, koji mi nije mogao biti uručen (jer dolje nemam nikog, kuća je prazna), a ja ne znam ni od koga ni zašto i ne znam gdje to da saznam (moguće da se radi o ovrhama, dugovima....) . Susjeda nije mogla umjesto mene preuzeti pošiljku i od tada je prošlo nekoliko mjeseci. Na koji način mogu saznati o čemu se radi? Postoji li mogućnost da me pri idućem ulasku u Hrvatsku zadrže na granici ili oduzmu osobnu ili uhite ili ne znam nešto treće? Također, prilikom odjave u Hrvatskoj- dostavila sam svoju Njemačku adresu pa me zanima zašto me nitko nije pokušao kontaktirati ovdje, ako me već nekakav sud traži? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eventualno ako se radi o prometnome prekršaju. Za što mozete provjeriti s policijom.

S obzirom da ste regulirali svoje boravište/prebivalište nema drugog razloga da vas itko putem uznemirava.

Ako je postupak naplate pokrenut prije promjene prebivališta/boravišta moguće je da su imali staru adresu...

Drugi put mozete opunomociti nekoga da umjesto vas moze preuzimati poštu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam prometnih prekršaja u Hrvatskoj....čak ni kaznu za parkiranje....imam kredit koji plaćam redovito, mjesečno i s njima sam u kontaktu. Eventualno ako je ostalo neplaćenih telefonskih računa ili nešto tako....pa me nisu uspjeli kontaktirati. Prije nego sam odjavila boravište nisam ništa od sudova dobivala....

Bojim se zapravo da sam nekad nešto zaboravila platit pa da me ganjaju, telefonski račun ili nešto....ali isto tako se lako može do mene i doći (posto sam priložila adresu u inozemstvu).

Ne znam dal se može dogoditi da mi naprave problem na granici kad budem jednom opet išla u posjet domu?

Poznanika su zadržali na granici i oduzeli mu osobnu jer nije plaćao alimentaciju pa je dobivao pozive za sud na koje se nije odazvao (jer je živio vani, a nije se dole odjavio) i navodno se nije mogao vratit nazad dok cijeli dug nije platio.

Nebi htjela da mi se dogodi da putujem vlakom pa me policija privodi ili tako nešto 

uređeno: od Val30
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Val30 je napisao:

Ne znam dal se može dogoditi da mi naprave problem na granici kad budem jednom opet išla u posjet domu?

S obzirom na navedeno, nemate brige. 

Ne plaćanje uzdržavanja (alimentacije) je ->kazneno djelo<- ....

 

Obratite se emailom svima kod kojih ste koristili neke usluga i pitajte ih imaju li potraživanja kakovih od vas...

A poziv za sud moze biti bilo što... nevezano za dugovanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste se privremeno odjavili sa te adrese, takva zabilježba u MUP-oj evidenciji sigurno postoji, tako da ta dostava na adresu na kojoj niste prijavljeni sigurno nije uredna i ne može se smatrati da izbjegavate primiti poštu. Recite susjedi, da pita poštara poslovni broj koji je naznačen na koverti i tko Vam šalje tu poštu, pa da po tom broju možete tražiti informaciju od pošiljatelja o čemu je riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija