Jump to content

Zabilježba na nekretnini,zbog osiguranja novčanog potraživanja


zubatac1

Preporučene objave

Prije koju godinu sam "prodala" zemljište u zamjenu za stan,koji je trebao biti izgrađen na zemljištu.Dogovorena je ili novčana isplata,ili stan na zemljištu(stanovi su se trebali graditi) i napravljena je zabilježba na jednom stanu koji je u vlasništvu graditelja.Zabilježba je u svrhu osiguranja novčane tražbine,ukoliko ne napravi stan u određenom roku ili ne izvrši isplatu.Rok je bio dvije god,rok je prošao,napravljen aneks ugovora s produljenim rokom.Ovaj put je u aneks uključena samo isplata,jer stanovi nisu bili ni blizu završetku.Isti stan je ostao kao osiguranje novčane tražbine.Ostalo je još mjesec dana do kraja trajanja i tog anexa,nema isplate,a vlasnik stana na kojem postoji zabilježba na moje ime,stavio je stan u prodaju.Bez namjere da me isplati ukoliko proda stan,prije isteka novog roka.Da li je moguće prodaja,tj uknjižba novog vlasnika,usprkos toj zabilježbi?Nije mi onda jasna svrha te zabilježbe kao instrumenta osiguranja.Bila sam uvjerena da je s time novčana tražbina osigurana.Ili ipak postoji i u tome neka pravna zavrzlama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , zubatac1 je napisao:

Bila sam uvjerena da je s time novčana tražbina osigurana

Budite i dalje uvjereni jer nekretninu pod zabilježbom teško da bi neko kupio,pa sve kad bi i pristao na kupoprodaju treba imati u vidu da se naplata prinudnim putem može ostvariti iz opterećene nekretnine neovisno od prenosa prava vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Matrix je napisao:

Budite i dalje uvjereni jer nekretninu pod zabilježbom teško da bi neko kupio,pa sve kad bi i pristao na kupoprodaju treba imati u vidu da se naplata prinudnim putem može ostvariti iz opterećene nekretnine neovisno od prenosa prava vlasništva.

Hvala na odgovoru...upravo sam saznala da je i pronađen kupac za tu nekretninu.Po tome znači,da se kupac ne može uknjižiti,a budući da rok novog aneksa ističe krajem 10.mj...mogu ići na prinudnu naplatu,krajem 10.mj?Nevjerojatno da je netko pristao na kupnju takve nekretnine,bez obzira na nisku cijenu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija