Jump to content

oporuka-pobijanje


anonimno

Preporučene objave

Vi ne morate prihvatiti nalog koji je majka odredila vasem bratu da on ispuni, ali onda morate traziti nuzni dio.

ako smatrate da je oporuka nevaljana onda isto prigovor da vas se uputi u parnicu radi pobijanja oporuke.

mislim da necete uspjeti, a jedino mozete uspjeti sa nuznim dijelom koji je samo pola od vaseg zakonskog dijela (znaci 1/4 stana).

shvatite da je ovo ipak u vasem interesu jer je zelja vase majke bila da vas brat bude u tom stanu a on vas mora isplatiti inace ne dobiva oporucno nasljedstvo (ako odbijete primitak onda mora staviti novac na polog pa je opet ispunio nalog)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam potpuno krivo shvacala zakonski i nuzni dio, ja sam to izjednacila! Znaci moj nužni dio ukoliko pobijam oporuku je samo 1/4. U redu, hvala vam.

Ne azumijem jedino kako funkcionira to sa pologom, znaci on polozi novac-kamo? i nasljedstvo je njegovo bez obzira dali ja taj novac prihvatim?

Ja ipak mislim da cu poštovati oporuku,ali želim biti informirana o tome koje su moje mogučnosti,pa vas molim odgovor jos na ova pitanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija