Jump to content

Pricuva - prigovor upravitelju zgrade


Radmila Zg

Preporučene objave

Dobar dan, postovanje svima,
Nisam sigurna gdje tocno spada moje pitanje, stoga unaprijed zahvaljujem moderatoru na razumijevanju. Razumijem da cete ga prebaciti gdje spada ili ostaviti ovdje.
 
Uvod prije objasnjenja problema u svezi izvjesca o pricuvi:  3 godine otkako sam se nakon 15 godina rada u vise zemalja/kontinenata za medjunarodnu humanitarnu organizaciju vratila u HR, doma u Zg, nikad nisam dobila izvjesce o fin sredstvima koja placam za pricuvu. Polako ucim kako ustanove funkcioniraju jer nemam nikoga ovdje (ne racunam na starijeg brata po krvi koji zivi pet minuta dalje od mene) i ne poznajem nikoga. Iz osobnih razloga nemam telefon, imam samo e-mail. (Koristim priliku da se javno zahvalim korisniku Legalisa, zove se Atomic; ove godine sam naisla na Legalis, navela problem sa bratom s kojim ne zelim kontaktirati i problem s predstavnikom stanara. Atomic mi je dao koristan savjet u svezi pitanja koje sam postavila u Kaznenom pravu, neizmjerno hvala Atomic-u.)

Napokon sam uspjela dobiti izvjesce o pricuvi za 2018. godinu i trazila putem maila na web-stranici upravitelja zgrade objasnjenje troska koji se odnosi na ''hitan popravak vodovoda'' u mom stanu. 

Prije godinu dana imala sam poplavu u kuhinji, Buduci da je ovo bilo prvi put da se sama snalazim u svezi sa cijevima, vodovodom, poplavom u stanu i da nemam telefon, imala sam srecu da je susjed do mene bio doma te mi je nakon moje zamolbe pomogao nazvavsi hitne intervencije za nasu zgradu. Bila je subota popodne, nisam znala koga drugog zvati. Susjed je usao u moj stan razgovarajuci sa hitnim intervencijama i objasnio da voda siklja iz cijevi u spajzi/smocnici. Majstor je dosao, bez alata, rekao da popravak ne ide iz sredstava pricuve i da treba promijeniti kompletnu instalaciju (ne znam sto znaci kompletna instalacija, nisam niti pitala, samo sam htjela rijesiti se poplave), pogledao je sve cijevi u wc, kupaoni, rekao da on nema odvijac, dala sam mu moja cetiri odvijaca, izabrao je koji treba i zatvorio je vodu u kupaoni. To je sve sto je napravio. (Da sam znala ili da je moj susjed znao, sama bih zatvorila vodu.)

Upravitelj zgrade je proslijedio na moju mail adresu odgovor od majstora. Odgovor je dvadeset posto istina, osamdeset posto je  neistina plus u stvari  nisam dobila pojasnjenje iznosa troska navedenog u izvjescu. Ukoliko od mene trebate detaljne info o tijeku intervencije u mom stanu i kopiju odgovora od majstora, nema problema da ih podijelim sa osobom koja mi moze pomoci. Moja savjest je cista.

S obzirom da hocu odgovoriti na neistinu u odgovoru od majstora i jos uvijek nemam odgovor na sto se odnosi trosak naveden u izvjescu, pitala sam putem maila osobu (upravitelj zgrade) koja mi je proslijedila odgovor od majstora da li mogu odgovoriti na njegovu osobnu mail adresu (upravitelja zgrade) ili trebam ponovno ici preko web-stranice upravitelja zgrade. Jos nisam dobila odgovor.

PITANJE: Prije nego kontaktiram upravitelja zgrade, molim pomoc. Susjed mi je svjedok oko poziva i kolicini vode u kuhinji. Planiram pisati prigovor (kontakt na web-stranici upravitelja zgrade) na odgovor majstora. Ukoliko ne dobijem odgovor ili je moja rijec protiv rijeci majstora, sto mogu uciniti? Nisam Don Quijote, ne zelim se boriti sa vjetrenjacama, jedino ne podnosim ljude koji bezocno govore neistinu (u ovom slucaju je imam napismeno).

Unaprijed puno hvala osobi koja ce mi odgovoriti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija