Jump to content

Prijava protiv internet portala


Kog

Preporučene objave

Pozdrav svima,zanimalo bi me dali je moguće podignuti privatnu tužbu protiv Internet portala zbog dozvoljavanja objavljivanja trećoj osobi na svom zidu objavu koja sadrži neistine i direktno šteti meni, mom ugledu čak i firmi za koju radim jer ju se spominje kao moga poslodavca te koji je rok za podizanje iste? Protiv te osobe koja je to objavila na tom portalu imam već sve spremno za tužbu klevete. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovoran je i onaj tko iznosi, i onaj tko pronosi, odnosno tko distribuira neistinite činjenične tvrdnje, no ako se radi o internetskom portalu koji je istovremeno i elektronički medij, vodite računa o rokovima iz Zakona o medijima glede zahtjeva za uklanjanje i demantiranje neistinitih informacija, jer su ti rokovi i ispunjenje tih prethodnih radnji preduvjet za podnošenje tužbe. Rok za podnošenje tužbe je isti kao i za fizičku osobu, tri mjeseca, čak ih možete obuhvatiti i istom tužbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Prijava protiv internet portala

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija