Jump to content

Pomorci i mirovine


retlav

Preporučene objave

Poštovani,

Molim za odgovor ako se netko razumije,

Suprug je pomorac sa navršenih 60 godina života. Zanimalo ga je kolika bi mu bila mirovina ako ide u prijevremenu, rekli su na mirovinskom da moraju napraviti nekakvu pred kompletažu staža koju su napravili i doznao je da ima 36godina i 10 mjeseci staža. To vjerojatno nije dovoljno za punu mirovinu jer treba imati za punu mirovinu 15 godina navigacije. Na pitanje koliko ima navigacije, rekli su da to ne mogu reći dok se ručno ne zbroji ali tek kad se preda zahtjev za mirovinu. E sada, njega zanima da li mu se uopće isplati ići u mirovinu tako ili još ne. Na to pitanje gospođa sa mirovinskog je odgovorila kao šta želi ići u mirovinu, on je rekao kao pomorac. Ako smo dobro shvatili, to mu se ne isplati jer bi ako nema dovoljno navigacije to bila prijevremena mirovina, a pomorci imaju nekakve povlaštene mirovine i kao takve ne mogu dobivati onih 27posto šta ostali imaju ako idu u prijevremenu mirovinu. I sad ono šta nas najviše zanima. Ako se on zaposli na primjer kao šofer u nekoj firmi, i onda traži mirovinu, dali će ići kao pomorac ili kao šofer, kažu da se zadnje gleda, ali nas zanima koliko mora raditi kao šofer, dali je to dovoljno mjesec, pet mjeseci ili godinu dana da radi kao šofer ( da je recimo tako prijavljen ili bilo šta drugo, znači koliko vremena mora biti tako prijavljen ) ?, a to sve s razlogom da bi mogao ići u prijevremenu NORMALNU mirovinu a ne povlaštenu kao pomorac. Eto ja znam šta sam htjela pitati, samo još ako sam to dobro objasnila možda netko zna odgovor. 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija