Jump to content

Žalba poslana e-poštom


Grabarić Imbra

Preporučene objave

Prvostupanjsko upravno tijelo zaprimilo je žalbu u roku (posljednji dan) koja je poslana putem e-maila (nema elektronički potpis, nije čak niti potpisana u smislu skeniranog potpisa).

Takav način podnošenja žalbe nije predviđen u Zakonu o općem upravnom postupku. 

Naknadno, bez intervencije upravnog tijela ista stranka predaje istu žalbu (potpisanu) osobno.

Može li se žalba smatrati uredno predanom (u roku)?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Kad ove žalbe osobno predane i potpisane (izvan roka) ne bi bilo... U takvom slučaju, je li upravno tijelo dužno upozoriti (pozvati) stranku da ispravi žalbu i preda istu sukladno propisanom? Možda prema načelu pomoći neukoj stranci?

Ako bi tu i postojala takva mogućnost a stranka je predala neurednu žalbu u roku, može li se njena uredno predana žalba nakon roka i intervencije upravnog tijela smatrati urednom? Po tome mi se čini da bi neuredno podnesena žalba imala ulogu "čuvanja roka". 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da takve obveze nema, jedino kao što kažete, po načelu pomoći neukoj stranci. Vidite si i čl. 75. ZOUP-a, teoretski, ako pošiljatelj nema valjan elektronički potpis (a većina ljudi nema), onda ako isti u dodijeljenom roku dostavi podnesak "na neki drugi način", trebao bi se smatrati kao da je poslan u roku, to je jedina mogućnost za ovo koju ja vidim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija