Jump to content
miro2000

poslodavac me ne pušta na GO a moram na razgovor za drugi posao

Preporučene objave

Budući da poslodavac određuje vrijeme GO, mogu li što napraviti ako me ne pusti na GO (1 dan) za vrijeme kojeg bih išao na razgovor za drugi posao? Termin razgovora je fiksan.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Možete se pozvati na čl. 85. st. 5. Zakona o radu, a koji kaže, da radnik ima pravo na jedan dan godišnjeg odmora, uz obvezu da o tome obavijesti poslodavca najmanje tri dana prije njegova korištenja, koristiti kada on to želi, osim ako posebno opravdani razlozi na strani poslodavca to onemogućuju.

Podijeli ovu objavu

bez obzira na to što sam već koristio GO ove godine? Što ako on bude tvrdio da postoje opravdani razlozi? Mogu li dobiti otkaz ako jednostavno dođem kasnije na posao bez obzira?

Hvala puno

Podijeli ovu objavu

Da, bez obzira ako imate još jedan neiskorišteni dan godišnjeg odmora. Ako bude tvrdio da postoje posebno opravdani razlozi tada ih i mora dokazati, a Vi najbolje znate da li je to dokazivo ili ne s obzirom na vrstu i uvijete posla s kojim se bavite. A o ovome ovisi, da li Vam može uručiti izvanredni otkaz ugovora o radu ili ne. 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad