Jump to content
Sanybee76

Stanarsko pravo

Preporučene objave

Moj brat i njegova bivša žena živjeli su u stanu mojih roditelja od 1994., 2006 su se razveli i brat je otišao u drugi grad kao postanar a ona je uz dopuštenje mojih roditelja ostala živjeti u tom stanu sa sinom do dana današnjeg. Bez obzira šta nije po meni poslje razvoda imala nikakva prava ostati u stanu živjela je samo radi sina da nebi ostali na ulici.  Sada moji roditelji traže da se izseli iz tog stana radi prodaje. uz šta ona odbija jer misli da ima nekakva prava šta se tiču tog stana. Pa ako mi netko može obijasniti kakva to ona prava u svemu tome ima.... Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 15 sati , Sanybee76 je napisao:

kakva to ona prava u svemu tome ima

Nikakva. 

Naime, zaštićena je isključivo posjedovno, a to znači da je se neće moći nasilno iseliti toliko dugo dok po tužbi vlasnika nekretnine sud ne donese presudu kojom se istoj nalaže da u određenom roku preda posjed nekretnine oslobođenog od osoba i stvari, pa ukoliko ista ne postupi i po odluci suda, tad kroz ovršni postupak zahtijevate od suda da prisilno provede pravomoćnu i ovršnu odluku donesenu u parnici, odnosno deložacija. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad