Jump to content

"Snimanje" cijena u trgovini


damir123

Preporučene objave

Radim na radnom mjestu koje od mene zahtjeva odlazak k konkurenciji te snimanje njihovih maloprodajnih cijena s polica. Prilikom zadnjeg posjeta jednom trgovačkom lancu imao sam bliski susret s zaštitarom. Zanima me ;

1) da li je legalno "snimanje" cijena na bilo koji način- dojava mobitelom, zapisivanje na papir ili bilo što drugo.

2) da li sam dužan obavjestiti nekoga u tom lancu o svojim namjerama

3) da li me zaštitar ima pravo omesti u obavljanju tog posla.

4) da li me zaštitar ima pravo izbaciti kad utvrdi da snimam cijene.

Unaprijed hvala na odgovorima te ako postoji neki članak u zakonu na koji se prilikom obavljanja tog posla mogu pozvati bio bih izrazito zahvalan!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjek je jlijepo napisao snimanje pod navodnicima. Dakle, "snimanje". Znači nije mislio na fotografiranje ili snimanje kamerom, nego zapisivanje i slično. I ne znam što je to toliko čudno. I ja sam proteklih tjedan-dva obišao valjda 10 različitih trgovina, doduše privatno, ne zato jer mi je to posao, tj. zato jer sam kupovao neke aparate za kuću. Kako bih drukčije popamtio sve te modele i cijene bez pisanja? A isto sam imao osjećaj da nisam baš poželjan dok to radim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti bi me izbacio jer si frustriran ili nešto slično, a da li bi imao pravo na to? To je bilo moje pitanje.

Ukoliko nemaš odgovor na moje pitanje, molim te ne isfuravaj svoje frustracije na meni. Ako znaš odgovor na traženo i ako bi ga želio podjeliti samnom, vrlo ću to cijeniti.

Hvala unaprijed.[

ponavljam pitanja u slučaju da ti nisu bila jasna;

1) da li je legalno "snimanje" cijena na bilo koji način- dojava mobitelom, zapisivanje na papir ili bilo što drugo.

2) da li sam dužan obavjestiti nekoga u tom lancu o svojim namjerama

3) da li me zaštitar ima pravo omesti u obavljanju tog posla.

4) da li me zaštitar ima pravo izbaciti kad utvrdi da snimam cijene.

Unaprijed hvala na odgovorima te ako postoji neki članak u zakonu na koji se prilikom obavljanja tog posla mogu pozvati bio bih izrazito zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija