Jump to content

revizija


anonimno

Preporučene objave

Bok braniteljima.Imam pitanje.Bio sam u Tvrtkovoj prije mjesec dana i dobio sam(od tada)nakon par dana privremeno riješenje o predujmu za invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad na 2300kuna,s tim da je moj slučaj otišao na reviziju.Sutra idem na drugostupanjsko vještačenje u dubravu nakon zalbe koju sam napisao nakon što mi je prvostupanjska napisala manje od 20% uz obrazlozenje da su nadjeni elementi ptsp-a i epizoda panične anksioznosti,a ja imam šifre f 41.0(panična anksioznost),f 43.1(ptsp chr.)i f 62.0(trajna promjena osobnosti nakon ptsp-a).13 godina gbr-e.Nemam status dragovoljca.Da neduljim dalje,a sad pitanje:Dali postoji neki način kako mogu doznati šta je odlučila revizija(br.telefona ili sl.),šta me čeka sutra u dubravi,koliki bi omjer trebao biti rat,mir s obzirom da mi je to jedini staz i da su to jedine šifre i ako sve bude u redu kolika bi trebala bit mirovina(imao sam čin skupnika).Puno hvala svima koji daju bilo kakav odgovor jer me ubija ta neizvjesnost oko svega toga.Pozdrav i svim pravim braniteljima.BOK :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se ne radi o reviziji nego o vještaćenju MOBMS kod gosp. Taborskog, ova akontacija ti je prema općoj nesposobnosti određena od HZMO-a do dobivanja konačnog rješenja o mirovini. Inače predpostavljam prema iznosu akontacije da bi ti omjer rat - mir mogao biti 30% rat - 70% mir ili u najboljem slučaju do 50%-50%. Nisi naveo da li si imao RVI prije vještaćenja u Tvrtkovoj jer ono zna biti od velike važnosti u postupku, dok za sutra ti nemogu reći što te može čekati, ali prema šiframa koje si naveo mislim da je netko jako pogriješio, a sada sve ovisi i o tvome kontinuitetu liječenja, otpusnim pismima i psihotestiranjima. Želim ti puno sreće u ostvarivanju braniteljskih prava i životu.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e super, sad kad dobiješ riješenje drugostupanjske komisije o 20% rvi obnavljaš zahtjev u mirovinskom. do tada zaboravi svoj predmet u mirovinskom.

i usput niti ja ni mrljo nismo tikalkulirali omjer vojno-civilno jer to ni ne znaju ciganke gatare ali ono što ti mogu odgovoriti je da možeš očekivati dobru mirovinu s obzirom na iznos akontacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti Esade,a dali ja mogu odnjeti u tvrtkovu to riješenje o hrvi ako ga dobijem prije nego što dobijem riješenje poslije revizije iz tvrtkove sa iznosom mirovine da nemoram obnavljati ponovo to oko izračuna i jesi li mi ti rekao da ću najmanje dobiti omjer 70-30 zbog predujma od 2300 kuna i s obzirom da mi je jedini staz taj vojni,jer mi nije jasno kako je kolega sa gornjeg posta naposao po meni premali vojni dio postotka.HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

teško mi je sad reći gdje sam što napisao ali ti mogu reći da na udio vojnog dijela mirovine utječe tvoja liječnička dokumentacija i ostala kao ratni put,postrojba, g. starosti, staž itd.

ako si obolio u ratu i nemaš nijednu drugu bolest i ozljedu tu dobivaš 100% vojnu ali kod županijskog vještaka, dok će ti u zg to skinuti na najmanji mogući % a na tebi je da li ćeš se žaliti ili ne.

nisam siguran da li možeš sam nositi dodatnu dokumentaciju u tvrtkovu a da ne ide preko tvog područnog ureda hzmo-a, pokušaj kontaktirati pravnika u svom područnom uredu hzmo-a on će ti najbolje odgovoriti i svakako nam javi što ti je rekao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Hvala ti Esade,a dali ja mogu odnjeti u tvrtkovu to riješenje o hrvi ako ga dobijem prije nego što dobijem riješenje poslije revizije iz tvrtkove sa iznosom mirovine da nemoram obnavljati ponovo to oko izračuna i jesi li mi ti rekao da ću najmanje dobiti omjer 70-30 zbog predujma od 2300 kuna i s obzirom da mi je jedini staz taj vojni,jer mi nije jasno kako je kolega sa gornjeg posta naposao po meni premali vojni dio postotka.HVALA

Drži se onoga što ti je Esad rekao.Naravno da možeš odnijeti rješenje u mirovinsko i ono će ti povećati koeficijent u izračunu mirovine, no mislim da ti je bolje sačekati rješenje i onda napraviti žalbu kojoj ćeš priložiti rješenje o HRVI i žaliti se na dobiveni omjer a automatski tražiš i novi izračun mirovine zbog statusa HRVI koji ti onda pokriva jedno i drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno vam hvala na pomoći,ali ja sam u zagrebu i nosim drito papire u tvrtkovu.Dali onda da napravim kako kaze zelenaberetka ili da odmah predam riješenje o hrvi,a ovo o visini predujma mi nikako nije jasno.Evo prika koji je pukovnik i ima velike šifre dobio predujam 1500 kuna a recimo od početka je u hv(bio u busu na plitvicama)Jer mi je najgore čekati da mi se to riješi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čuj ja bi napravio onako kako sam ti i naveo jer postoji velika vjerojatnost da ti viši vještak u Direkciji hzmo , nakon uložene žalbe uzme u obzir da ti prilikom vještačenja u tvrtkovoj kod nižeg vještaka prilikom ocjene nije bio uzet u obzir status hrvi kojeg si u međuvremenu stekao.Tu bih ti savjetovao da žalbu napiše pravnik.U međuvremenu možeš tražiti i pravni savjet u direkciji hzmo u Mihanovićevoj, gdje postoje pravnici za pomoć strankama.Traži gospodina Anđelko Rukelj i po mom iskustvu daće ti najbolji savjet.Što se tiče prava na osnovu statusa hrvi javi mi se na mail pa ći ti poslati obrazac zahtjeva za dionice( besplatne ) i neke druge informacije.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija