Jump to content

čl.173 st.2 - godina i 11 mjeseci - vise pitanja


anonimno

Preporučene objave

EDIT: Molim samo odgovore stručnjaka i onih koji pouzdano nešto znaju... Treba mi pomoc jer mi je odvjetnik totalno inertan i nezainteresiran za bilo sta.

 

Zdravo,

2001 (ili 2000.) ne sjecam se tocno a nemam pri ruci nikakve papire) mi je zapljenjena veca kolicina (vise od nekoliko desetaka deka) trave od cega je jedan dio bio u vrecicama razlicite tezine, zajedno s vagom. Priznao sam odma da je moje ali ne i dilanje.

Bio sam u Remetincu 20 dana i pusten sam da se branim sa slobode.

 

Nakon jedno tri godine osudjen sam nepravomocno krivim po 173 st. 2 i jos nekima manjim. Imao sam neku glupu obranu i odmjerena kazna od 1g i 11 mjeseci. (tomi je prvi i posljednji "prekrsaj", kasnije na vjestacenju, na sudjenju, mi nije bilo pronadjeno nista droge u krvi)

 

Zalio sam se i jedno 3-4 godine "cekao" na vrhovni sud. Sad je i to stiglo, dobio sam obavijest da ce se uskoro odrzati sjednica, na koju mogu doci.

 

PRVO PITANJE:

Što otprilike mogu ja ostvariti svojim prisustvom na toj sjednici, a sto moze moj odvjetnik. Što se da ucinit (konkretno i apstraktno, tj izravno i neizravno)? Imate kakve preporuke

2) To se pretpostavljam nemoze nikako sabotirati (mislim pravno)? (Napomena. Tu obavijest nisam preuzeo ja, i nisam se potpisao,nego neko moj)

3)Sto ako mi odvjetnik otkaze punomoc, tj. ja njemu, i uzme novog odvjetnika?

 

4)Kakva suiskustva kod takvih slucajeva na Vrhovnom sudu, jer zalilo se i drzavno odvjetnistvo. Inace, na prethodnoj instanci mi je presudio jedan dosta uvazeni i poznati sudac. Ima li kakvih pravila kod Vrhovnog suda?

 

5) Hoce li se na sjednici odmah donijeti odluka, ili što, koliko to još može trajati, na Vrhovnom sudu, prije donosenja pravomocne presude?

 

-------------------------------------------------------

II. DIO:

1) Pretpostavimo da je Vrhovni donio pravomocnu presudu jednaku prvostupanjskom sudu.

(ispravite me ako negdje grijesim, ako sma popustio i najmanju sitnicu ili mogucnost)

Sad oni to dosta brzo salju meni, ne? Pravomocnu presudu. Koju ja moram primiti da bi bila izvrsna. Ako me nemogu nac, raspisuju tjeralicu, ne?

Tj, ako je neogu dostavit postom, policija je dostavlja.

AKo me policija ne moze nac, sto se dogadja?

 

2)Kolika mi je zastara izvrsenja kazne i da lis e ona broji od pravomocnosti ili izvrsosti presude

3)Koliko mi je apsolutna zastara? 30 g? pa to je fantasticno :)

 

Hoce li me policija s tom rpoesudom traziti i po drugim zupanijama - da li raspisuje tjeralicu?

 

3) I dobro, ako se meni ne da "bjezati" od policije po Hrvatskoj, i ako odem u inozemstvo. Sto mislite, znam da nije bas poravno pitanje, da li mis e to isplati. Zaporavo, jos vaznije, ima li to kakvih kaznenih konzekvenci? Dal je bolje da idem s aerodroma u Hrvatskoj ili nekog stranog?

 

III) Akoje presuda pravomocna i izvrsna i ako zelim ostati: buduci da nisam bas tipican osudjenik i tako, ne znam bi li imao kakve sanse da me stave u neki zatvor otvorenog tipa ili tak nest, kak se to vec zove, u onu Lipovicu.

 

2)Koliko se ceka (vidiosam da su rokovi vrlo mali, ali me zanima) da te posalju u zatvor nakon izvrsnosti presude?

 

3) Kad mogu ocekivati da ce me u najboljem slucaju pustiti?

 

4) Ako je sjednica pocetkom sjedeceg tjedna, kad mislite da bih moraoici u zatvor ako se ne zalim ni na sta, tj, akio ne trazim odgodu kazne

 

5) Znate li koliko se cesto i koliko tesko uvazava odgoda kazne (nemam bas nekih dobrihrazloga, jedino mozda "nezavrseni posao - to bi fakat imao, ili da izmislim nekakve sulude sezonske poslove)

 

Imate neki *pametan* komentar jos, neki savjet.

 

Mislim, meni u zatvoru, vjerovali to ili ne, uopce nije bilo bed tih 20 dana, da ne govorim cega je sve bilo. Medjutim sadami se nekako ne da. I imam mogucnosti otici na jedno mjesto u inozemstvo i tamo koliko tolik raditi. (e sad, sumnjam da bi raspisivali medjunarodnu tjerailcu za mnom i trazili me preko interpola, a i ta zemlja nije bas tak blizu)

Medjutim, ono, kak su poostrili ove zastare, s tim necu bogznasto postici, ne? Mozda ostanem tamo godunu dana pa se vratim da odsluzim to. Nije ni tamo nesto jako bajno. Sumnjam da vbi imao prilike snaci se tamo za citav zivot, nije to moje podrucje Inace me ne veze bas mnogo toga ovdje, tipa zena i djeca. Cini mi se da se visse radi o ponosu i inatu. DOsta sam aktivan u drustvui cini mi se da drustvo nema nikakve koristi od toga da mene strpa u zatvor - nisam nikakva opasnost za isto drustvo, dapace pomazem mnogima.

Uglavnom, mojaje subjektivna procjena da sada, naknon 7-8 godina, nema nikakve koristi od toga da ja budem vise od godiunu dana u zatvoru dok mogu doprinositi drustvu i pomagati bliznjima. Nisam imao u tom vremenu nikakvih drugihni najmanjih preksaja (osim prometnih). Ne ####m vise travu. Itd itd. sto vi mislite?

znam da postoji i jedan aspekt zbog kojeg bi ka trebao ici u zatvor, radi drugih kao, radi primjera.

Medjutim, nekami netko kaze molim vas definiciju, tj. svrhu kazne. Jednom sam cuo na TV-u ali sam zaboravio. Dakle u pravnom smislu svrhu kažnjavanja. Ne sjećam je se, ali znam da kod mnene ta svrha nema veze s vezom totalno je promaseno Preodgoj? Preodgojio sam se vec sam. Tj rehabilitirao. Ukopljen sam u drustvo. Sta josmje svrha?

 

PS: Oprostite na dugom postu, ali eto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedna stvar. U pripremi obrane, tj dogovorima oko obrane s odvjetnikom, ja sam zelio biti sto vise iskren na sudu, jer sam ionako vec prije toga vecinu toga priznao. Medjutim odvjetnik (3. po redu) mi je reko da sam lud, i posto ga je otac placao, izvrsioporitiska na mene, tj. nagovorio me da iznesem nekakvu full priglupu i smijesu laznu priču/ojašnjenje.

 

Ja sam na sudu iznio tu njegovu priču, ali i pokajao se. Medjutim onda je sudac, u obrazlozenju presude, rekao da nemoze prihvatitimoje pokajanje kao dokraja iskreno jer nisam sve priznao - ili tako nešto (što sam ja htio učiniti ali odvjetnik me odgovorio; a znao je naravno istinu).

 

E sad, znam da je u Americi zabranjeno odvjetnicima navoditi optuzenike na lazan iskaz. Je li tako i u Hrvatskoj, a ako nije zasto nije. (jer to je posast hrvatskog sudista, znam iz prica u zatvoru, ljudi totalno, zajedno sodvjetnicima koji znaju istinu, izmisljaju neke priglupe i nerealne, ili ako je odvjetnik malo skuplji malo vise realne, price u svoju obranu)

 

Imam li kakve osnove za ponistenje sudjenja zbog nesavjesnog branjenja ili tako neceg. Jer mene je odvjetnim naveo da lazno svjedocim, i onda mi je sudac jos dao visu kaznu zbog toga. Svjedok mi je otac da je odvjetnik to napravio. A ja sam spreman ici ponovno na sudjenje i sve priznati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DIzem i jos jednom molim za odgovore.

 

Nakon dan dva sto sumi osjecaji zbog svega toga bili alo uzburkani mi se um malo razbistrio, he he, tako da sada mogu donekle trezveno razmotriti sve opcije i slobodno se odluciti za neku od njih. (Iako, ako mi Vrhovni sud znatno povisi kaznu, moze se Hrvatsaka oprostiti sa mnom pa se vidimo u neka bolja vremena, kad se nenasilna kaznena djela ne budu kaznjavala zatvorom tj. nasilno.

 

No imam i jos nekih pitanja/podpitanja:

1)Ako odvjetnik ne moze odgovaratikazneno, na koji nacin moze? Ima li to, ako se izvede do kraja, kakvog utjecaja na postupak.

 

2) Ako je kazna 1 god 11 mjeseci - kada se obicno izlazi iz zatvora?

 

PS,: Ne sjecam se dobro, i nemam papire od sebe, ali to je nekakva objedinjena kazna, dakle ukupno bi, da se zbrajalo, nesto bilo i vise - dali to smanjuje mogucnosti prijevremenog izlaska?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik može odgovarati stegovno pred Odvjetničkom komorom zbog kršenja Etičkog kodeksa i Zakona o odvjetništvu. Neću ulaziti u to da li bi bio kažnjen radi postupanja koje ste opisali jer ne znam kakva im je praksa.

 

Za kaznu od 2 godine obično izdržite 2/3 kazne, a ponekad i manje.

 

Što se tiče pojavljivanja, sud će održati sjednicu i bez vas. Ako želite pojasniti sudu svoju situaciju i odvjetnikovo ponašanje, savjetujem vam da odete na tu sjednicu.

 

Glede bijega, odnosno ne odazivanja pozivu za idržavanje kazne, slijedilo bi raspisivanje tjeralice, a to vam ne preporučam jer će vas sigurno kad-tad naći, a onda vam je prijevremni izlazak manje moguć.

 

Na kraju da napomenem da u Vrhovnom sudu sjede ljudi od krvi i mesa i da oni mogu razumijeti vašu priču s odvjetnikom i smanjiti vam kaznu.

 

Niste spomenuli da li ste prije kažnjavani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam prije bio kažnjavan, a nisam ni poslije uhvaćen u nikakvim prekršajima osim sitnijih prometnih.

 

Samo, to s odvjetnikom, on mi je i dalje odvjetnik, tajisti, i mozda ce i on biti tamo. A ija sam isato covjek od krvi mesa i nije mi, sad, bas najmilije nekome bespotrebno stvarati probleme - pogotovo jer on nije nista, ajmo reci, zlo mislio (iako mi se nikako nije svidjao njegov odnos prema meni tokom pripreme obrane, da ne obrazlazem nasiroko,kao i nedostatak komunikacije), nego je jendostavo po mom mišljenju nesposoban. Tako da sam i tu u dvojbi.

Uglavnom,nijemi dostupan nikakavboljiodvjetnik s kojim bi se savjetovao, dostupan mi je još jedan, kojeg mogu pitati za savjet, ali sumnjam i da on ima vise iskustva s tim stvarima (to je manji grad, i prakticki svi jludi znaju slabije raditi svoj posao nego u npr. Zagrebu)

 

Što se tiče pojavljivanja, sud će održati sjednicu i bez vas. Ako želite pojasniti sudu svoju situaciju i odvjetnikovo ponašanje, savjetujem vam da odete na tu sjednicu.

 

Toga semaloi bojim. Nisambas siguran koliko ce sud biti spreman saslusati stoja imam za reći, u kojoj formi da to kazem (koliko sam razumio uovoj fazi postupka se ne donosenikakvinovi materijalitipa dokazi, papiri, potvrde ovo i ono), i sto sve je primjereno reci koliko dugo itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Recimo, što meni ovog trenutka pada na pamet (a pada mi puno stvari) da bih mogao reci na toj sjednici, pa vi mozete samo reci da ili ne za svaku stavku,uz eventualno dodatno objasnjenje ili nadopunu. U svakom slučaju hvala na odgovoru.

 

1)Osvrnuti se na tu situaciju s djelomicnim priznanjem (opisano u prvom postu) i s odvjetnikom.

2) Objasniti eventualno u jednoj recenici zasto/kako je doslo do kaznenog djela za koje me se tereti

3)Istaknuti da su te stvari za mene proslost - potkrjepljeno činjenicama da nisam nakon toga gonjen radi toga (da nisam ni prije gonjen, al dobro to ne spada tu), da sada radim, (iako nije stalni posao), da sam na razlicite pozitivne nacine ukljucen u drustvo itd.

 

4)Ne znam je li mjesto tamo govoriti ovo sto sam napisao na kraju prvog posta? Osvrnuti se na pravnu svrhu kazne,tj. na moje subjektivo misljenje da ona u ovom slucaju, nakon sedam-osam godina, pogotovo naokon sto sam se ja u potpunosti sam rehabiitirao (sto bilo jasno nakon ovih uvodnih tocaka), da takva kazna tu i nema nekog smisla te da ne vidim kakve koristi drustvo od takve kazne ima, da ima samo štetu. (Ja sigurno znam da ce Udruga ciji sam aktivni clan, blago receno, zamjetno slabije funkcionirati bez mene, da ce moji roditelji koji nisu u najsjajnijim situacijama ostati bez pomoci i potpore, moja baka, i tko zna tko jos )-S druge strane, ja toboze idem na "odgoj" (s kojeg se dobar dio ljudi vracam ko jos veci kriminalci nego što su bili, s novim kriminalnim vezama)...

 

Koji je uopće način obraćanja tamo - "poštovani sude"? (ili lčasni? ili samo sucu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sjednici se neće izvoditi dokazi, već se samo razmatraju pravna pitanja, a vi ćete ubaciti pojašnjenje svog ponašanja tijekom postupka iako se o tome na sjednici baš i ne raspravlja. Pokušajte i objasniti ono iz vaše priče ali nemojte prepričavati cijeli život jer će vas možda prekinuti. Sve što ste iznijeli u žalbi možete pojašnjavati, odustajati od toga i slično. Neka se vidi vaše iskreno pokajanje ako je ono uistinu nastupilo. Na sudu sjede tate-mate od zanata i znaju što znači svaki vaš treptaj, pa će foliranje biti loše za vas. Obično svi vjeruju da će znati «preveslati» suce, ali njima je to svakodnevni posao i «kuže» stvari bolje nego mnogi psiholozi.

 

Sudu se obraćajte uobičajenim pristojnim tonom. Možete koristiti fraze «gospodine suče /gospođo sutkinjo ili poštvani sude ili slično. Američke serije znaju malo pretjerivati, ali pristojnosti i uvažavanja treba biti.

Glede vašeg odvjetnika tu se nemojte brinuti o njemu, već o sebi. Slobodno recite da ste slušali savjete odvjetnika, da ste mislili reći istinu, ali da je odvjetnik savjetovao drugačiju priču. Odvjetniku se neće dogoditi ništa, a vama itekako ovisi sudbina.

 

Javite kako je prošlo

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, hvala na savjetima. Javit cu svakako kako je prošlo, tako da bude ko pravi reality show :D, medjutim mozda cu u medjuvremenu jos imati nekih pitanja, recimo i glede onoga sto slijedi nakon presude,kod izvrsnog suca itd. (jer nakon te presude mozda necu imat mnogo vremena cekati odgovore) Nisam jos stigao sve detaljno razmotriti jer bas dovrsavam neki posao.

 

Sto se tice zalbe, ako bi isao iskreno, cemu sam dosta sklon, onda bi vjerojatno trebao odustati prakticki od svega u njoj.

 

Na sudu sjede tate-mate od zanata i znaju što znači svaki vaš treptaj, pa će foliranje biti loše za vas. Obično svi vjeruju da će znati «preveslati» suce, ali njima je to svakodnevni posao i «kuže» stvari bolje nego mnogi psiholozi.

 

To je istina, ko nema debelog iskustva u svemu tome, jako teško da će preveslati iskusnog suca (neki manji gradovi su ajde, drugo). Ja znam točno trenutak ukojem je sudac mene preveslao, ovaj na prvom sudjenju, na jednoj maloj smicalici. Medjutim, vjerojanto je tkogod od vas takodjer primijetio - meni se, kao laiku, tu stvarno cini problem sto je nacin obrane (bez obzira pita lis e odvjetnike ili okrivljenike) po defaultu, u pravilu laz. Tako da stvar zna nalikovat, odnosno gotovo uvijek nalikuje nalikuje,na nekakvu, kako bih rekao, sprdačinu.

 

Jos jedno pitanje za kraj, "hoce li me na sjednici pitati imam li sto za reci, ili se ja moram nekako "ubaciti" "?

 

U svakom slucaju i jos jednom hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
"Zahtjev o izvanrednom ublažavanju kazne".

Moze li se to podnijeti u ovom mom stadiju postupka

 

ne.

 

a zasto bi ga i podnosio, kako kazes u remtincu ti je bilo sasvim dobro, lipovica je za istrazni - hotel, pa sto cmoljis?

 

moze se Hrvatsaka oprostiti sa mnom

 

vjerovao ili ne, hrvatska to, a recimo podsvjesno, i zeli, pa ako kidnes u inozemstvo, u praksi te nitko odavdje nece previse zeljeti nazad (dilaj djeci tamo negdje drugdje, a ne da ti hr porezni obveznici placaju stan i hranu - samo se ne pojavljuj na nasoj granici).

 

vsrh kao i svaki zalbeni sud odlucuje po zalbama cijeneci svaki pojedini navod, nikakve veze nema sto ti je presudio "cijenjeni" sudac. buduci da je osim tebe zalbu podnio i do (koji za razliku od tebe ne pobija cinjenicno vec odluku o kazni), i buduci da do ne podnosi zalbu onako fore radi... a ti si misli...

 

idi na sjednicu vsrha, kad te vec zovu... svakako im iznesi svoje stajaliste o (ne)nasilju, svrsi kaznjavanja i sebi samom kao atipicnom pritvoreniku.

 

saslusat ce te, sve i ako im se ne da, moraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pojašnjenje svog ponašanja tijekom postupka iako se o tome na sjednici baš i ne raspravlja.

 

otkud ti to?

 

odluku o kazni pobija po odvjetniku vec u spranci, a sve i da ne pobija, pogresno i nepotpuno cinjenicno u sebi sadrzi i pobijanje po odluci o kazni.

 

a njegovo "ponasanje tijekom postupka", kao da si prepisao iz obrazlozenja prosjecne presude gdje se isto, tamo pri kraju, cijeni kao olakotno/otegotno...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odluku o kazni pobija po odvjetniku vec u spranci, a sve i da ne pobija, pogresno i nepotpuno cinjenicno u sebi sadrzi i pobijanje po odluci o kazni.

 

Molim pojašnjenje ovoga. Kao i ovoga

 

a njegovo "ponasanje tijekom postupka", kao da si prepisao iz obrazlozenja prosjecne presude gdje se isto, tamo pri kraju, cijeni kao olakotno/otegotno..
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No ako je to pisao isti lik ko i prethodni post (koji prakticki od A do Z nije utemeljen, bespredmetno i beskorisno je sad to pobijati), onda mi od njega objasnjenje ne treba, hvala.

 

Taj me post sad podsjetio na prvog odvjetnika (mislim da se preziva xxxxxxx iz Zagreba, za kojeg sam imao snazan osjecaj da je na kokainu, da je praviovisnik, i za kojeg sam poo izlasku iz istraznog zatvora saznao da mi je pokusao napastvovati djevojku dok je bila kod njega u uredu. I to je 100% provjereno. Tako da znate cega sve moze biti i medju odvjetnicima, da se ne iznenadite. No dobro, to je sad bilo oftopik ;)

 

(A sto se tice DO, oni su sve tokom postupka tako traljavo vodili da se sudac derao na tuziteljicu prakticki, da kako mogu biti tako slampavi, ne bas tim rijecima. No onda su poslali novu odvjetnicu pa se "unormalilo" stanje)

 

BTW, danas sam bas bio kod odvjetnika, uzeo presudu i zalbu i malko se posavjetovao s njim.

 

Htio sam presudu postaviti na net, i staviti link ovdje, ne znam da li ima smisla, da netko pogleda?

isto tako i zalbu, koja je napisana na 7 stranica - iako, zalba jepisana na pisacoj masii (!) i kopirana, tako da se neki dijelovi ne vide bas i ne znam kako bi izgledala nakon skeniranja.

 

 

Odvjetnik mi je cak savjetovao da bi mozda bilo bolje ni da se ne pojavljujem na sjednici, te da nijes siguran ni da li ce on doci. (a zatrazio je u zalbi da sjednica bude javna, u svoje i u moje ime, da prisustvujemo) Ja ni sam ne znam da li da dolazim, jer znam malo prgavi dojam ostavljati cesto, sto ja znam.

 

Drugo, reko mi je isto drukcije nego ovdje, u smislu da na neke izjave svjedoka ne gledaju blagonaklono itd., te da je bolje da nista ne govorim. Da me nece ni pitati nista - a ovdje je dakle receno da ce me pitati da li imam sto za reci. Sto je istina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a zasto bi ga i podnosio, kako kazes u remtincu ti je bilo sasvim dobro,

Je, bilo je dobro, a i kuhar je bio vrhunski, tj. hrana koju je radio. (Ma ko u pivnici Medvedgrad ako ne i finije je znao napravit onaj grah neki na suho) "Ekipa" u ćeliji bila je koliko toliko "normalna" za zatvor, nisu bili nikakvi siledzije ni nasilnici.

A tu je jos nesto vrlo subjektivno,dozivio samsticajem okolnosti tamo jedno veliko duhovno prociscenje, zbog naglog prekida jednog jako stresnog nacina zivota, i odjednom su sve brige nestale i tako, i stvarno sam se osjecao vrlouzdignuto, i da ne nabrajam dalje, jer ce se jos vise moci misliti da sam lud.

 

No, sada je druga stvar, sada ne dolazi iznenada, neg eto sad razmisljam o tome ikaoo cu sve uredit. Sad nemam zivot kao prije negoimam poso i bas sam sada,ironicno, naon dvije tri godine dobio prvu znacajniju povisicu koja tek sada stupa na snagu. Onda aktivan sam u jednoj udruzi, vrlo aktivan, masu duznosti obavjlam, i ni sam ne znam kako cu sve to delegirati tj. predati drugima. I ima onda tu jos masa stvari zbog kojh sada bas i ne bih isao u zatvor, iakomi je prvi put bilo vise nego OK. Eto, ako bas zelis znati.

 

A tu je i to da uza sve preispitivanje ne mislim da bih trebao ici u zatvor i mislim da kazna u konkretnom slucaju, posebno ne ovolika, nema svrhe. Ne osjecam neko posebno kajanje jer nisam nikome naskodio, posebno ne tako da budem skoro dvije godine u zatvoru. No dobro, tako vjerojanto prica svaki okrivljenik.

 

I dalje nemam pojma sto da napravim i da li da ista napravim. A buduci da trenutnukaznu smatram nepravednomi neprimjerenom, nisam potpuno napustio ni planove o selidbi. Nisam bas najspremniji i najsretniji eto, samo tako, jer je takav zakon, podnositi neku nepravdu tak da budem vise od godinu u zatvoru. Kad vev imam izbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pojašnjenje ovoga. Kao i ovoga

 

pojasnjenje "ovoga" se nalazi u mjerodavnom zkp-u u dijelu u kojem se bavi granicama ispitivanja 1-stupanjske presude, a pojasnjenje "ovoga drugoga" je u tisucama i tisucama presuda ponovljenoj recenici "sud je kao olakotno okrivljeniku cijenio korektno drzanje pred sudom..."

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto se tice DO, oni su sve tokom postupka tako traljavo vodili da se sudac derao na tuziteljicu prakticki, da kako mogu biti tako slampavi,

 

da su doista bili "slampavi", onda bi na ovoj sjednici vsrh odlucivao samo o jednoj zalbi, onoj do-a buduci da se suci ne "deru" na drzavne odvjetnike vec svoje misljenje o optuznici i izvedenim dokazima iznose u presudi.

 

tvoja presuda glasi kriv je, 1 godina i 1 mjesec bezuvjetno, pa nikakav do nije bio "slampav".

 

Htio sam presudu postaviti na net, i staviti link ovdje, ne znam da li ima smisla, da netko pogleda?

 

nema jer se nepravomocne presude ne smiju komentirati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne osjecam neko posebno kajanje jer nisam nikome naskodio

 

doista, tko je vidio da se dilanjem droge nekome skodi i tko je vidio da se za takvo "nenasilno" djelo ide u zatvor...

 

narocito kada se ne kajes i jos narocitije kada si spreman napustiti drzavu kako bi se izbjegao suociti sa posljedicama svog (ne)djela.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tvoja presuda glasi kriv je, 1 godina i 1 mjesec bezuvjetno, pa nikakav do nije bio "slampav".

 

Po misljenju suca bili su, a to je mogao vidjeti i laik. (ti si valjda neki frustitrani pripadnik DO-a?) Ja sam uostalom u istrazi prakticki sve za sto me se teretilo priznao, tako da nije trebalo biti "einstein" od tuzitelja.

Htio sam biti iskren i na glavnoj raspravi, medjutim odvjetnik me snazno savjetovao da to ne cinim. (bilo je tu i onoga stzo bi se u sirom smislu moglo nazvati ucjena, jer nisam imao novca za drugog odvjetnika itd) U usmenom obrazlozenju presude sudac je rekao da bi kazna bila niza da sam priznao djelo u potpunosti.

 

Dakle, molim one koji imaju prave i jasne savjete da odgovore na pitanja i komentiraju. One s frustracijama zamolio bih da ih se oslobađaju drugdje. No dobro, ako bas nemozete, igoriranje necebitipretesko. (samo kaj, spemate temu s tim svojim)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote]narocito kada se ne kajes i jos narocitije kada si spreman napustiti drzavu kako bi se izbjegao suociti sa posljedicama svog (ne)djela.

 

E a jel se ti kajes za nesto sto si ucinio? To je nekakva imaginarna, u danasnjem vremenu, stvar. zao mi je ako sam ikome naskodio, medjutim iz izravnog isustva jako sumnjam da je bilo gdje bilo takve neke stete koja bi zasluzivala takvu drasticnu, zatvorsku kaznu, niti mi je poznat takav slučaj. Nisam ja trazio ljude koji su od mene uzimali travu pred skolama , medju maloljetnicima itd, uglavnom se radilo o od mene starijim i uspjesnim ljudima.Poznato je da marihuana nema razortan utjecaj kakve imaju teške droge, pa čak i alkohol. Nikad nisam bio u dodiru s drugim drogama osim marihuane.

 

I naravno da sam spreman gibati iz zemlje. Ne podnosim nepravdu opcenito i borim se protiv nje, dakle i kada se nekome drugome nanosi. A kada se se nepravda nanosi meni onda je ta antipatija - razumljivo - jos veca.

 

To sto cu ja sada kada sam "svoj covjek", i tojedva jedvice, i vrlo, nadprosjecno "uklopljen" u drustvo mozda morati "camiti" negdje godinu i prodavati zjake - doslovno, to nije nikakvo suočavanje s onim što sam počinio.

Zbiljsko suočavanje (a ne ovakvo nekkavo apstraktno i navučeno) bi bilo reco nešto u okviru nečega što se zove "RESTORATIVNA PRAVDA". Kada bi se recimo ja, na nekom sudski ili nekkao drukčije organiziranom susretu, suočio s nekime kome su moji činovi izravno ili neizravno počinili štetu. Kada bi razgovarali o tome itd. Medjutim toga ovdje naravno nema, nema takve štete.

 

Ali ima naravno štete koju su svima nama napravili političari, koja je nemjerljivo veća od ove moje, najvećim dijelom imaginarne i neživotne.

 

Po mom uvjerenju takva kazna samo moze prouzrociti vise stete, za drustvo kao cjelinu.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po misljenju suca bili su

 

nepismen si ili sto?

 

mislim u ruci drzis presudu u kojoj stoji 2 x kriv je, a ti se zabrijavas kako je do bio slampav i to kako po tvojoj vlastitoj, tako i po ocjeni suca koji te poslao na hladjenje od 2 godine !?

 

sto bi bilo da do nije bio "slampav"? smrtna kazna?

 

ostak u kojem iznosis vlastito vidjenje narko-dilera kao i potrebu da se takvi (ne)zatvaraju nema smisla komentirati, samo izraziti nadu da ce vsrh ovo prepoznati na isti nacin kako je to prepoznao onaj tvoj "slampavi" do, pa zato sad imas i njegovu zalbu - bit ce da isti smatra kako je 1 godina i 11 mjeseci preblago za postizanje svrhe kaznjavanja u tvom slucaju.

 

po do sada vidjenom od tebe, tesko je ne sloziti se s njim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po do sada vidjenom od tebe, tesko je ne sloziti se s njim.

 

i da ne bi opet prigovarao, evo ti i odgovor na pitanje:

 

odvjetnik je tvoj procesni pomocnik, a ne izdaje ti on naredjenja sto ces pred sudom izjavljivati.

 

sve i da on kaze nesto, tvoja (okr) je uvijek zadnja, ne bez razloga, pa u tom dijelu svoju obranu mozes prikazati i pred samim sudom na potpuno drugaciji nacin nego je to ucinio tvoj procesni pomocnik.

 

u tom smislu, da si doista zelio priznati i pokajati se, to bi i ucinio bez obzira na eventualne sugestije odvjetnika.

 

prema tome, potpuno je jasno da si ti slusao odvjetnika (ako je to uopce bilo tako) s ciljem izbjegavanja vlastite odgovornosti odnosno izbjegavanja kazne.

 

pretpostavljam da ce ti vsrh nekakvo "naknadno" priznanje cijeniti na isti nacin, u stilu - aha, evo ga, sad je vidio da od laganja nema nista, pa bi priznao (sad kad je vec nepravomocno kriv?!) da dobije koji mjesec manje.

 

a to nije nista, priznanje odnosno kajanje nije samo formalnost, iz njega treba zakljuciti da je tebi doista zao zbog toga, a ne da to pricas samo zbog vlastitog interesa.

 

naime, vsrh je najvisi sud u zemlji, nisu tamo bas takve budale da do sada nisu vidjeli, kako se predstavljas, "nekarakteristicnog" optuzenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nepismen si ili sto? mislim u ruci drzis presudu u kojoj stoji 2 x kriv je, a ti se zabrijavas kako je do bio slampav i to kako po tvojoj vlastitoj, tako i po ocjeni suca koji te poslao na hladjenje od 2 godine !? sto bi bilo da do nije bio "slampav"? smrtna kazna?

 

He he, svaka čast, ali žao mi je, ovakav način komunikacije nije moj "par opanaka". ;)

 

PS: Za one koji znaju objektivno čitati a ne ne upiru samo dokazivati svoje teze bez obzira na sve (npr. ono što je napisano, činjenice, itd itd.) - rekao sam da je DO bio šlampav jer je tako i bilo. Radili su nekakve početničke pogreške na što ih je sudac i upozorio, oko nekih članaka ili pitaj boga, i prakticki se izderavao na tuziteljicu da je svima u sudnici bilo neugodno. A ona je bila smušena. Onda su poslali novu pa je opet sve teklo glatko. A kao što sam rekao, također, da se mene optuži nije terbalo biti veliki genijalac jer sam praktički sve priznao u istrazi, a obrana je bila prilično jadna.

BTW, u novinama gotovo svakog tjedna piše o nekoj "šlampavosti" DO-a. A sad, ako nekoga ta činejnica boli, njegova stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako nije tema posta, ipak cu komentirati rad DORH-a. Drzavna odvjetnistva se suocavaju s manjkom sredstava za obrazovanje i usavrsavanje, ne vodi se previse racuna o tim stvarima, a kontakti izmedju drzavnih odvjetnistava nisu previse upecatljivi.

Rad s policijom jos uvijek nije na razini koordinacije na kojoj bi trebao biti, a sudska praksa je jos uvijek nedorasla kompliciranijim oblicima kriminala.

 

Gospodarski kriminal je posebna prica jer nitko, od policije, drzavnog odvjetnistva pa do suda, ne zna kako mu se suprotstaviti

 

Suci i drzavno odvjetnistvo (a bome i policija) jos uvijek ne shvacaju svoju odgovornost u drustvu i da su oni neovisne institucije i da se nemaju kome klanjati ili ulizivati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako nije tema posta, ipak cu komentirati rad DORH

 

ihaj.

 

ajmo ti i ja kao dva gradjanina,

 

osim sto si, na ovom forumu, u dijelu kojeg mi se dalo pregledati, izlupao takvu seriju nebuloza od kojih bi se ona sa punomocnikom pokojnika kao jedinog ovlastenog za prijavu kd trebala preseliti - u stvari ne bi, cijeli je forum cirkus - sad jos i komentiras pravosudje...

 

dorh, po dzzs ima 97% osudjujucih.

 

ukljucivo i ovog gore, tu jos ima i zalbu, bez obzira sto je 2 x kriv.

 

kakva komunikacija, kakvi osjecaji u drustvu, jel' tebi dobro u glavi, o cemu ti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

He he, svaka čast, ali žao mi je, ovakav način komunikacije nije moj "par opanaka". ;)

 

naravno da nije, ti si buduci robijas, a ja sam slobodni gradjanin i doista bi bilo zalosno da mi o nekim opancima pricamo.

 

evo ti i glupavi smajli :-)

 

i javi kako si prosao na vsrhu i jesli ih sarmirao svojim nastupom

 

ako nisi, budi dobar u lepoglegi cirka 6 mj pa mozda dobijes lipovicu, tamo mozes nadoknaditi tvoj drustvenokorisni rad farbajuci radijatore - i placu dobijes, skoro 100 eur za mjesec dana zaradis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dorh, po dzzs ima 97% osudjujucih

Dakle sada ću nabrojit tvoje greške (neću koristiti izraz gluposti jer su me učili pristojnom ponašanju).

DORH nema uspješnost 97% (nemam pojma odakle si izronio taj podatak ili si ga izmislio), već oko 86% osuđujućih, što je još uvijek zadovoljavajuće, ako se ne uđe dublje u analizu statistike. Inače ovaj podatak nađi na stranicama DORH-a na linku izvještaji za protekle godine. Za usporedbu Njemačka ima 80% osuđujućih, a Ruska Federacija 99%. Baš me zanima koja je pravednija država i da li statistika govori o kvaliteti pravnog susatva ovih država; - naravno da ne!

 

ukljucivo i ovog gore, tu jos ima i zalbu, bez obzira sto je 2 x kriv.

Opet greška! Čovjek nije proglašen krivim dva puta, već je nepravomoćno osuđen. Dakle čitati detaljnije. Svi griješimo, ali svi ne pametujemo drugima .

 

kakva komunikacija, kakvi osjecaji u drustvu, jel' tebi dobro u glavi, o cemu ti?

Komunikacija između državnih odvjetnišava u razmjeni praktičnih iskustava i komunikacija s policijom radi boljeg pribavljanja potrebitih dokaza. Opet čitati postove detaljnije i pitati stručnjake koji analiziraju naš pravosudni sustav.

 

O osjećajima u društvu vidi ankete PULS-a i drugih agencija za istraživanje javnog mnijenja o tome kako funkcionira pravosuđe.

 

Glede uspješnosti u borbi protiv gospodarskog kriminala pogledati također statistiku DORH-a, pismeni dio izvještaja kao i cijelu privatizaciju i gospodarsko poslovanje (do danas) i broj osuđenih.

 

izlupao takvu seriju nebuloza od kojih bi se ona sa punomocnikom pokojnika kao jedinog ovlastenog za prijavu kd

Možda i jesam krivo rekao (iako se stvarno ne sjećam da sam negdje to spomenuo) misleći na zakonskog zastupnika. Svi griješimo, nitko nije savršen.

Zanimljivo bi bilo kako bi netko treći ocijenio sve ovo što si ti stavio u svom postu. Odavno nije bio objavljen post s toliko grešaka. Zanimljivo, nitko nije reagirao uvredom - zašto? - zato jer je većina ljudi na ovom forumu zna pravila ponašanja, kako ovog foruma, tako i opća pravila ophođenja u životu.

 

Srdačna pozdrav i želim ti uspjeh u daljnjoj karijeri 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DORH nema uspješnost 97% (nemam pojma odakle si izronio taj podatak ili si ga izmislio), već oko 86% osuđujućih,

 

9-ka je greska u pisanju, trebalo je biti 87, isprika.

 

najnoviji koji kaze 86, a ne 87 nisam vidio, govorim o zadnjem koji mi je poznat, no 1 posto vise ili manje ne igra ulogu, uvijek je tu negdje.

 

Odavno nije bio objavljen post s toliko grešaka.

 

utjerivacu, kako i sam kazes, citaj pazljivije - nisam ga oglasio krivim, rekao sam da u ruci drzi presudu u kojoj 2 x stoji kriv je ne precizirajuci radi li se o pravomocnoj presudi.

 

medjutim, tvoja potreba da izdvojis taj dio kao potkrijepu tezi o "postu s toliko gresaka", a sve to u threadu u kojem se nepravomocno osudjeni sprema PRIZNATI kd pred vsrh-om najbolje govori sama za sebe.

 

i nitko te nije uvrijedio, moji replyi na tvoje postove jesu autoritativni, ali to stoga sto ti jednako autoritativno ispaljujes nebuloze, pa da te netko slucajno ne bi poslusao.

 

izjavu-kandidata za nebulozu godine, u kojoj demonstriras ne nepoznavanje kz/zkp-a vec gradjanskih duznosti na nivou opce kuture, a koju si kako tvrdis "zaboravio" mozes naci ovdje:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=15386&forum=29&5

 

i jos sam ti "dohvatio" najnoviji post u ovom podforumu, a dalje mi se vise ne da pa slobodno nastavi davati osobni doprinos ovom krajnje opasnom podforumu, nitko te vise nece ispravljati...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle zahvaljujem na linku s kojeg ću prenijeti dio zbog kojeg sam prozvan:

 

Međutim pitanje je tko može podnijeti prijavu?
To je naravno PRIJE SVEGA oštećeni ili njegov zastupnik, ali vi niste njegov zastupnik i nemate pravo biti POKRETAČ kaznenog progona.

 

Izraz "prije svega" (dakle ima još slučajeva) svatko razumije, ali netko očito ne.

Tražitelju savjeta je dano ispravno pojašnjenje koje vi "anonimni" ne shvaćate (ili ne čitate).

 

Priznajem da ste me gotovo uvjerili da sam krivo napisao nešto i zahvaljujem da ste mi dali priliku da se uvjerim u ispravnost. To ne znači da nikad nisam niti ću pogriješiti, ali u ovom slučaju sam bio u pravu.

 

Link o rješavanju problema s 060 prevarama opet pominje pročitate i proučite i vidjet ćete da ne preporučam nasilje. U taj post je ubačena doza sarkazma, ali je sve na kraju fino objašnjeno da ne bi netko krivo shvati kao poticanje na zabranjeno ili nemoralno ponašanje!

 

Glede "neuvredljivosti" postova "anonimca" pročitajte svoj post opet, isprintajte ga i odnesite nekom za koga znate da poznaje bon-ton i pitajte ga za mišljenje. Vjerujem da će vam taj postupak pomoći u budućem izboru riječi i njihovom kombiniranju.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Priznajem da ste me gotovo uvjerili da sam krivo napisao nešto i zahvaljujem da ste mi dali priliku da se uvjerim u ispravnost. To ne znači da nikad nisam niti ću pogriješiti, ali u ovom slučaju sam bio u pravu.

 

a sto citam, ja ti to zamisli jos i kuzim, pa onda jos i znam, pa na kraju vidim da ipak nisi u pravu.

 

kuzim i sarkazam, tak' da ti ne prolazi ovaj pokusaj ispravljanja izrecene gluposti.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izraz "prije svega" (dakle ima još slučajeva) svatko razumije, ali netko očito ne.

 

utjerivacu,

 

kao sto rekoh, strasno si opasan, odsustvuje moderator sto je problem ovog foruma, a ti, tamo negdje na drugoj godini (ili sam pretjerao, mozda si i brucoc?) pametujes...

 

i bez tebe ovo smece od podforuma treba izbjegavati kao referncu, no, kako bi republici bilo lakse:

 

kazneno djelo ne samo da moze, vec i treba prijaviti svatko tko o istome ima saznanja.

 

osim sto "treba". u odredjenim slucajevima i mora, pod prijetnjom kaznene sankcije.

 

drzavni odvjetnik ne samo da ne treba, vec i ne smije cekati punomocnike/zastupnike/utjerivacezakona/ine budaletine da mu formalno podnesu kaznenu prijavu.

 

"punomocnici" i "zastupnici" su dorhu nepoznati pojmovi, kada utjerivaczakona zaskoci na bajicevo mjesto - mali bjezi, lako sto si idiot nego ce te netko poslusati, napravices stetu nekome! - onda ce vjerojatno biti drugacije.

 

sada nije drugacije.

 

znat ce do sam kada i sto.

 

iako vec rekoh, i pogazih rijec - krajnje opasan forum, na granici prijave ne za nadripisarstvo (jer se tamo podrazumijeva bar "otprilike" tocno, tesko bi bilo sloziti optuznicu za idiota koji pise kako kd prijavljuju "punomocnici") vec za cijeli niz radnji stetnih pravnom poretku rh.

 

savjet svakom koga je naziv "legalis" doveo u zabludu - obratiti se legalnim organima rh za kd/prekrsajno odnosno konzultirati nekog od clanova odvjetnicke komore rh za sve ostalo - nikako ne slusati ovdje napisano kao mjerodavno.

 

i da, sad sam te uvrijedio, ali bas mi nisi ostavio drugi izlaz iz ovoga...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drzavni odvjetnik ne samo da ne treba, vec i ne smije cekati punomocnike/zastupnike/utjerivacezakona/ine budaletine da mu formalno podnesu kaznenu prijavu.

 

Pročitaj koja djela se gone po prijedlogu i što znači prijedlog!

Također pročitaj više jednom ZKP:

Članak 60.

(1) Privatni tužitelj, oštećenik i oštećenik kao tužitelj te njihovi zakonski zastupnici mogu svoja prava u postupku ostvarivati i preko opunomoćenika.

 

"punomocnici" i "zastupnici" su dorhu nepoznati pojmovi, kada utjerivaczakona zaskoci na bajicevo mjesto - mali bjezi, lako sto si idiot nego ce te netko poslusati, napravices stetu nekome! - onda ce vjerojatno biti drugacije.

 

Ako tebi "punomoćnici" i "zastupnici" nisu poznati pojmovi, onda je očito da nikad nisi vidio kaznenu prijavu koju podnosi netko po punomoćniku ili zastupniku. Dakle iz prakse ti je znanje 0 (nula), a iz zakona 1 (nedovoljan).

 

krajnje opasan forum, na granici prijave ne za nadripisarstvo

Svojevremeno su neki pokušali postupiti kao i vi, ali nisu uspjeli unatoč svojim visokim školama i jakim vezama, pa preporučam da i vi ponovno pokušate i doživite isti neuspjeh. Možda ćete konačno shvatiti koliko vam je (ne)znanje kada za to dobijete potvrdu nadležne institucije.

nikako ne slusati ovdje napisano kao mjerodavno

A gdje je to na forumu pisalo da su savjeti mjerodavni? Pročitaj pravila Legalisa. Jasno mi je da ne čitaš detaljno zakone i praksu, ali bar ove osnovne stvari obradi kada već pljuješ po forumu.

 

Pouke iz ovog "obračuna":

1. Uvijek proučiti problem

2. Ne vrijeđati kolege ako zbog ničeg, onda zbog kulture

3. ne vrijeđati kolege jer imaju možda više znanja od tebe,

4. Ne ulaziti u "dvoboje" jer se nikad ne zna kakav "anonimac" s upitnom dijagnozom od psihijatra, će odlučiti posvetiti svoj život vrijeđanju drugih koristeći anonimnost

5. ovakve anonimne uvredljive postove ignorirati (u čemu ja nisam uspio, već sam uvučen u bespredmetno "obučavanje")

 

Želim kolegi ipak puno zdravlja i sreće i da me nastavi vrijeđati jer je očito našao smisao života u tome.

Ja sigurno više na sljedeće uvrede i obračune neću odgovarati jer ovo nije razina komunikacije na kojoj bi kolega s kolegom o pravnim stavrima trebalo razgovarati. :roll: :closed: :offtopic:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A gdje je to na forumu pisalo da su savjeti mjerodavni?

 

jos uvijek si tu?

 

dobro slusaj - thread u kojem si "savjetovao" postavljaca upita ocito nije teoretski primjer iz udzbenika, vec zivotni, stvarno odigrani dogadjaj.

 

ne ulazeci u mogucnost dokazivanja, ponovit cu ti bitno - siromasnog starca sa 80 godina i mirovinom od 900 kuna osoba s broja sa posebnom naplatom dovodi i duze vrijeme (duze vrijeme do racuna od 10.000 kuna) odrzava u zabludi glede svojih namjera.

 

onaj tko detaljno opisuje sve ovo, sto znaci da ima saznanja o kaznenom djelu, kako sam kaze "iz ocaja" trazi savjet na ovom forumu

 

a ti mu, autoritativnim istupom, objasnis kako on ne moze podnjeti kaznenu prijavu!

 

razumijes li koliko si opasan?!

 

razumijes li da svojim nebulozama dovodis u zabludu potpuno neinformirane pojedince i prakticki ih sprijecavas da prijave kazneno djelo!

 

u stvarnom zivotu, ne u udzbeniku, shvacas li sto si napravio?!

 

i nije ti dosta, nego jos filozofiras i koprcas se braneci povrijedjeni ego?

 

na zalost, pravila ovog foruma nitko ne cita, no u tvom slucaju bi bilo korektno da linkas onaj thread u sigu, tko zna koliko si jos stete pocinio/ tek ces pociniti...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Pročitaj koja djela se gone po prijedlogu i što znači prijedlog!

 

ajde ti sad nama lijepo objasni kakve veze ima ovo što pišeš sa kaznenim djelom prijevare iz onog upita, pod onim okolnostima, s onim iznosom koji je u pitanju..

 

nemoj samo reći da i ono ide po prijedlogu ?

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajde ti sad nama lijepo objasni kakve veze ima ovo što pišeš sa kaznenim djelom prijevare iz onog upita, pod onim okolnostima, s onim iznosom koji je u pitanju..

 

naravno da nema nikakve, naravno da je rijec o bezveznim tlapnjama i naravno da je rijec o pokusaju skretanja paznje sa bitnoga, a bitno je:

 

ovo nije pravno pitanje, rijec je o elementarnim gradjanskim ne pravima vec duznostima - bez imalo pretjerivanja, jos tete u vrticu uce djecu da se trebaju obratiti "stricekima policajcima".

 

na portalu koji se predstavlja kao "pravni portal" stanoviti "utjerivaczakona", pozivajuci se na neke nepostojece, valjda procesne smetnje, savjetuje ljudima da ne prijavljuju kaznena djela o kojima imaju saznanja, a koja se gone po sl duznosti.

 

doduse, s pravom se buni da ga vrijedjam, ali pokusao sam i bez uvreda, pa nije islo, a i dalje je manja steta izvrijedjati "utjerivacazakona" nego dozvoliti da neki citatelj dvoji treba li prijaviti kazneno djelo ako nije "punomocnik" ostecenog.

 

sve iz razloga sto je progon pocinitelja takvih kd-a u opcem interesu (zato se i gone po sl. duznosti!), a drzavna odvjetnistva se u svom radu snazno oslanjaju upravo na gradjane i njihove prijave.

 

strasno opasan forum!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strasno opasan forum!

 

A šta onda dolaziš ako ti je opsan?. Ovo nije ni odvjetnički ured, niti se tu daju pravni savjeti., niti je to sve skupa sveto pismo. Barem tako piše u pravilima. A piše da može odgovarati svatko. I moj mesar i tvoja frizerka.

 

Malo to preozbiljno shvaćaš. Ovo ti je internet i forum a ne sud ili odvjetnik. Ko se za ovo isključivo uhvati, sam si je kriv ako nadrapa. Ko ne pročita pravila, isto si je sam kriv.

 

Pa ko voli, nek izvoli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Srećom da se ne može doći do podataka osoba jer nisam siguran da ne bi bilo i fizičkih sukoba.

 

Predlažem moderatorima da ili izbrišu zadnjih 10-ak postova ili da zaključaju forum jer ovo više nema smisla.

 

Glede onoga koji smatra da je ovaj forum opasan, neka ode do odvjetnika koji imaju licencu za davanje savjeta i vidi što je opasnost za društvo,. Glavni posao im je da okrivljeniku kažu kako će lagati, koji svjedok treba što reći, i koji dokazi moraju nestati.

 

Molim sve kolege, a posebno ovoga koji se raspalio uvredama da se smire i da poštuju pravila foruma koja zabranjuju vrijeđanje.

Za vrijeđanje postoje druge internet stranice i forumi, a ovaj je za pravnike one koji traže neformalnu pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta onda dolaziš ako ti je opsan?.

 

nije "meni" opasan, ja na njemu nikada nisam niti pitao nista, meni njegova "pomoc" ne treba, a kamoli slijedio ovdje date upute ili savjete.

 

a svratim zato sto ako je opasan, to jos uvijek ne znaci da nije, recimo, zabavan - puno se smijesnih stvari moze procitati.

 

jasno mi je da se forum u svojim pravilima ogradio od svih postova i tamo izrazenih misljenja ili "misljenja", no ostaje cinjenica da je rijec o portalu ciji naziv u hr internetskoj domeni sugerira kako je rijec o mjestu koje garantira barem minimum tocnosti ili ozbiljnosti u replyima, posebno registriranih korisnika i ostaje cinjenica da se osim u sferi teoretskog ljudi ovdje obracaju i sa pitanjima iz sasvim konkretnih problema i zivotnih situacija, a ovdje dati odgovori mogu postavljacima upita prouzrociti veliku stetu.

 

pravila foruma nitko ne cita, ne budimo smijesni, a kako smo vec imali prilike vidjeti, kvaliteta ovdasnjih odgovora (koji prolaze bez moderatorske intervencije, vjerojatno zato sto izostankom ovdasnjeg moderatora ovdje vise nema nikoga uopce kadroga intervenirati) uspijeva "nadmasiti" cak i ono sto mala djeca uce u vrticima.

 

taj konkretni je opasan ne samo za postavljaca upita vec i za siru zajednicu jer sugerirati osobi koja ima saznanja o djelu koje se goni po sl duznosti kao i njegovom pocinitelju - da ga ne prijavi (jer nije "punomocnik" ostecenog ?!) je bez daljnjeg udar na funkcioniranje pravne drzave i njenih institucija, a takvi, potpuno pogresni savjeti koriste iskljucivo kriminalcima.

 

nadam se da sam bio dovoljno jasan na sto sam mislio kada sam forum oglasio opasnim, kao sto se nadam i da ce ovaj post biti postedjen brisanja od strane musicavih moderatora (koji su valjda prvi koji ne citaju pravila) buduci da je rijec o mom valjano obrazlozenom misljenju.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim sve kolege, a posebno ovoga koji se raspalio uvredama da se smire i da poštuju pravila foruma koja zabranjuju vrijeđanje.

 

postoji vise vrsta i dozivljaja "vrijedjanja", koprcati se u 10 postova od nemila do nedraga, evidentno se praviti blesav i iskusavati strpljenje onih koji su ti skrenuli paznju na nebulozne i opasne replye je takodjer uvredljivo.

 

no u pravu jesi, presao je moju granicu strpljenja, pa sam mu uputio nekoliko doista neprimjerenih recenica pa nemam nista protiv da se iste izbrisu - izbrisao bi ih sam, ali ne mogu jer nisam registriran.

 

medjutim, iza tvrdnje da je ovaj forum opasan i dalje cvrsto stojim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja smatram da bi moderatori ovog formuma trebali podjeliti par dugih cijevi sukobljenim stranama pa da se riješe dileme tko je u pravu jer su na našim prostorima jedino tako navikli riješavati probleme :clint:

 

Samo jedan komentar za ovoga koji tvrdi da se za prijevaru goni po službenoj dužnosti (valjda me neće presresti na ulici i :čekić: ):

Za prijevaru se uvijek ne goni po službenoj dužnosti. Iam i iznimaka.

Sad idem obući pancirku jer sam se usudio komentirati na ovu temu :-D

 

od strane musicavih moderatora (koji su valjda prvi koji ne citaju pravila)

Tek si sada nagrabusio. Već vidim Ane, Mrljavca ili nekog drugog kako se spremaju za napad. Ovdje postaje zaista pakleno :evilw:

 

Ja smatram također da je Utjerivac propisa opasan jer u ovoj državi tko god pokuša utjerati propise nije zdrava osoba :horor: :zubo:

 

Smatram da bi trebalo više ovakvih foruma koji nose ime čl.173.st.2, a u kojima se raspravlja o prevarama, oštećenicima, punomoćnicima, zastupnicima, DORH-u i sličnim ,nevezanim za temu, stvarima.

 

Pozdrav moderatorima koji vjerojatno spavaju i nemaju pojma da je ovo začetak 3. Svjetskog rata i priprema za novi svjetski poredak u kojem će jedan od "ratnika" s ovog foruma zavladati svijetom i ostaviti na njemu samo one "najčistije rase" :trk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo jedan komentar za ovoga koji tvrdi da se za prijevaru goni po službenoj dužnosti (valjda me neće presresti na ulici i )Za prijevaru se uvijek ne goni po službenoj dužnosti:

 

ja sam bespotrebno napisao da je racun iznosio 10.000 kuna, drugi anonimac se bespotrebno obratio utjerivacu rijecima "kakve veze ima ovo što pišeš sa kaznenim djelom prijevare iz onog upita, pod onim okolnostima, s onim iznosom koji je u pitanju", svima nama si doista falio - ti - kako bi nas prosvijetlio otkricem da postoje prijevare koje se gone privatnom tuzbom, a sto ova o kojoj je rijec - nikako nije...

 

i onda TI imas primjedbe na skretanje sa teme...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam pokretač topika:

 

Eto, nema me par dana i vidim da su visokoobratzovani i kulturni pravnici se pofajtali i štoviše otišli debelo u oftopik :D

 

Za onoga koji govori da je ovaj forum opasan: on je troler i samo vrijedja uokolomi svadja se. Badava mi znanje, ako ga i ima, kad ne zna sta ce s njim i ima los i razjeban karakter. Ima takvih o forumima koliko hoces i obrazac djelovanja im je isti. Samo kritiziraju, vrijedjaju, a naposljetku su moguce i prijetnje. ogu i imati znanje, ali osjecajno neuravnotezeni cesto znaju koristiti ga da iskrivljavaju cinjenice itd... :W

 

On tu nije da nekome pomogne, nego samo da svima soli pamet i iz nekih vlastitiuh frustracija...

Takve ljude trebvba žaliti i probati im pomoći, a ako se ne da pomoći, onda ih treba izbjegavati

 

Ajmo dalje :)

 

 

 

 

 

A šta onda dolaziš ako ti je opsan?. Ovo nije ni odvjetnički ured, niti se tu daju pravni savjeti., niti je to sve skupa sveto pismo. Barem tako piše u pravilima. A piše da može odgovarati svatko. I moj mesar i tvoja frizerka. Malo to preozbiljno shvaćaš. Ovo ti je internet i forum a ne sud ili odvjetnik. Ko se za ovo isključivo uhvati, sam si je kriv ako nadrapa. Ko ne pročita pravila, isto si je sam kriv. Pa ko voli, nek izvoli. 15:11 20/5/2007 Anonimno Koja vatra! Srećom da se ne može doći do podataka osoba jer nisam siguran da ne bi bilo i fizičkih sukoba. Predlažem moderatorima da ili izbrišu zadnjih 10-ak postova ili da zaključaju forum jer ovo više nema smisla. Glede onoga koji smatra da je ovaj forum opasan, neka ode do odvjetnika koji imaju licencu za davanje savjeta i vidi što je opasnost za društvo,. Glavni posao im je da okrivljeniku kažu kako će lagati, koji svjedok treba što reći, i koji dokazi moraju nestati. Molim sve kolege, a posebno ovoga koji se raspalio uvredama da se smire i da poštuju pravila foruma koja zabranjuju vrijeđanje. Za vrijeđanje postoje druge internet stranice i forumi, a ovaj je za pravnike one koji traže neformalnu pomoć

 

S ova dva anonimna posta se slazem ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte laganim korakom, uz svirku svečanog Orekstra za vječanja i sprovod, uzmite si droge i dobro se napucajte

 

A inace, ontopik :D, ja sam sasvim zaboravio na tu sjednicu. Sjeti sam se prije sat vremena, i u zurbi sam pobrko datume, mislio sam da je danas i da vise ne stignem (jer nisam iz ZG), ali nije danas nego sutra.

 

Nisam jos odlucio da li da idem ili ne. Odvjetik kaze bolje ne (ma to je smijurija, u zalbi je izmedjuostalog napiso i da imam grbu na ledjima i preuvelico totalno sve neke moje mane, i ak odem tamo... :rofl: )

 

Ja sam isto skon da ne idem, sto ja znam, mislim da je to jalova stvar da ja idem tamo i nesto im objasnjavam.

Samo, nece mi valjda sta zamjeriti ako ne dodjem, a trazili smo, kao, ja i odvjetnik (u stvari je odvjetnik to trazio po navici) javnu sjednicu?

 

Ima li ko jos kakvu pametnu? (Al onoga kojemu je ovaj foruim opasno, njega molim, nek ode negdje drugdje "savjete" davat" ;) )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji vise vrsta i dozivljaja "vrijedjanja", koprcati se u 10 postova od nemila do nedraga, evidentno se praviti blesav i iskusavati strpljenje onih koji su ti skrenuli paznju na nebulozne i opasne replye je takodjer uvredljivo. no u pravu jesi, presao je moju granicu strpljenja, pa sam mu uputio nekoliko doista neprimjerenih recenica pa nemam nista protiv da se iste izbrisu - izbrisao bi ih sam, ali ne mogu jer nisam registriran. medjutim, iza tvrdnje da je ovaj forum opasan i dalje cvrsto stojim.

:rofl:

Da, da, postoji vise vrsta vrijedjanja.

Da li po toj definiciji i po tom dozivljaju definicije vrijednjanja vrijedjanje jest i kaa netko pise oftopik po nekom topiku jedno deset postova :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za onoga koji govori da je ovaj forum opasan: on je troler i samo vrijedja uokolomi svadja se. Badava mi znanje, ako ga i ima, kad ne zna sta ce s njim i ima los i razjeban karakter. Ima takvih o forumima koliko hoces i obrazac djelovanja im je isti. Samo kritiziraju, vrijedjaju, a naposljetku su moguce i prijetnje. ogu i imati znanje, ali osjecajno neuravnotezeni cesto znaju koristiti ga da iskrivljavaju cinjenice itd... :W

 

ovo je satira ili sto?

 

mislim ocjene "karaktera" dijeli nepravomocno osudjeni narko-diler koji je osim zbog dilanja narkotika nepravomocno osudjen za jos jedno kd, "vrijedno" gotovo godinu dana zatvora, a za koje nam nikako nece reci koje je?

 

jesi li ti potpuno poludio? narko-diler ocjenjuje "karakter"?!

 

a sto se tice "pomoci"... ja osobno iz ovoga sto pises smatram da tebi ne treba pomoci ni na koji nacin - po mom misljenju, ti si mali kriminalac koji je pao, a da nije pao, jos bi dilao, i to najvjerojatnije teze stvari jer bi brzo uvidio da je na njima veca zarada (a zbog zarade si to i radio).

 

sada kada si pao i kada te frka zatvora, ne zelis se suociti sa posljedicama svoga (ne)djela vec bjezis od odgovornosti do te mjere da si spreman napustiti drzavu.

 

pri svemu tome ne pokuzujes ni "k" od iskrenog kajanja vec relativiziras svoje (ne)djelo do te mjere da sebe prikazujes zrtvom nepravednog sustava sto je naravno apsurd jer ne postoji zemlja na svijetu u kojoj se narko-dileri ne zatvaraju.

 

a ti nisi optuzen i nepravomocno osudjen samo za dilanje droge vec i za jos nesto, sudeci po sankciji podjednako gadno.

 

iz toga se jedino moze zakljuciti da ces, ako se izvuces bez kazne ili s blagom kaznom, prvom prilikom ponoviti vec demonstrirani obrazac ponasanja, a da je jedino sto te trenutno "drzi" podalje od toga strah od lepoglave.

 

pa ja u tvom slucaju navijam za do-ovu zalbu i nije mi ni na kraj pameti pomagati ti, imas odvjetnika, on ti mora pomoci i sretno.

 

i isto tako osobno mislim da bi lekcije o karakteru narko-dileri smjeli drzati iskljucivo ubojicama s predumisljajem i pedofilima, i to ako i njima.

 

sve drugo ima debelo bolji karakter od narko-dilera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija