Jump to content

Ogovaranje


anonimno

Preporučene objave

pa da .. baš filozofija ..

 

.. mislim da je problem u nepostojanju sistema vrijednosti .. ili .. nepoznavanje sustava osjeta koji bi nam sam predstavljao .. dobro .. bez dvojbe i pitanja ..

 

.. to nas upućuje na druge .. sa nadom da je vjerovatno dobro ono što rade .. poznati .. slavni .. ali i .. normalni .. obični .. naši susjedi ..

 

.. često izgleda kao da .. trčimo za dobrim ..

.. mnogo je veća istina da .. mi bježimo od lošeg ..

.. i da smo stalno u strahu ..

 

.. osjećamo se kao na vagi .. sa jedne strane mi .. a sa druge strane svako koga sretnemo .. i stalno mjerimo .. neumorno ..

.. to stari vračevi kažu .. kao da nosimo ogledalo po svijetu i stalno ga stavljamo uz svakog komšiju pa uspoređujemo sebe i njega ..

 

.. stravično je to što je naš jedini pravi dobitak nesreća komšije ..

.. a smiješno to što mi u stvari ne mrzimo nikoga .. mi se samo strašno bojimo ..

 

.. ogovaranje je točno između ..

.. nedovoljno krvoločni da žiku zakoljemo ..

.. nedovoljno mlitavi da se žiki izjadamo i da se isplačemo na njegovom ramenu ..

.. sa još točno dovoljno snage da o njemu pričamo gluposti ..

 

.. može se pričati o bilo čemu o bilo kome bilo što ..

.. priča se na bezbojnosti osjeta .. biti emocionalno nevezan .. iako je ta .. čistoća .. prilično komplicirana .. i daleka ..

.. osjet je uvijek .. veza .. izaziva isti osjet ..

.. tako se priča ono što se ponekad naziva istina .. ili stvarnost .. ono što jest ..

 

.. stari vračevi vole pričati priče .. to je isto zanimljivo .. kreće se od toga da je i postojeća stvarnost .. onakva kakvu uspjevamo vidjeti .. samo jedna priča ..

.. tako se nastoje pokidati veze koje nas sputavaju u nekakve šablone .. sa nadom da će šablona u koju se budemo nakon toga vezali biti .. veće ljepote ..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija