Jump to content

primjerak Ugovora o ustupanju prava korištenja grobnog mjesta


NevenkaNena

Preporučene objave

Poštovani,

da li bi bili tako ljubazni pa mi dali "šprancu" Ugovora o ustupanju prava korištenja grobnog mjesta jer bih na ime svoga sina željela prenijeti grobno mjesto koje se vodi na moje ime.

Koliko otprilike košta ovjera ugovora kod javnog bilježnika da li netko zna: kada ga mi po "špranci" donesemo na ovjeru oboje ili kada se ugovor sastavi kod javnog bilježnika i što sve moram od dokumentacije ponijeti javnom bilježniku.

Hvala na primjerku ugovora ako ga dobijem.

Nevenka V. Brenko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Da li sam ovo sma dobro "sklepala" ???

Voljela bih da mi to kaže pravnik, i da mi ispravi-doradi ono što nije dobro.

Budite ljubazni ako je to moguće, važno mi je, cijenim uvijek mišljenje struke-pravnika. :-?

Hvala na odgovoru.

Nevenka.

------------------------------------------------------

 

 

NEVENKA VUKMANIĆ BRENKO - Nehajska 46, Zagreb

JMBG : 0202952335023

Kao korisnik grobnog mjesta i istovremeno ustupatelj (majka stjecatelja)

 

i

 

IVAN VUKMANIĆ - Veselka Tenžere 9, Zagreb

JMBG: 2504980330058

Kao stjecatelj (sin ustupatelja) u daljnjem tekstu : ugovorne strane

 

 

Sklopile su dana ________________________

 

 

 

 

UGOVOR O USTUPANJU PRAVA KORIŠTENJA GROBNOG MJESTA

 

 

 

I

 

Ugovorne strane utvrđuju da je ustupatelj korisnik obiteljskog grobnog mjesta broj 1204 Polje 43. Razred I Odjel broj 1 na gradskom groblju Markovo Polje.

 

 

II

 

Ustupatelj ustupa stjecatelju pravo korištenja grobnog mjesta bez naknade.

 

 

III

 

Na grobnom mjestu (za tri ukopa, ukopan je moj otac 2003. i moj suprug 2008.) ne postoji ništa osim zemlje i dva drvena križa s imenima pokojnika.

 

IV

 

Ustupatelj ima pravo na korištenju istoga groba, a stjecatelj do trenutka sklapanja ovog ugovora o ustupanju nije imao na korištenju drugo grobno mjesto.

 

 

V

 

Stjecatelj danom sklapanja ovog ugovora stječe pravo korištenja grobnog mjesta iz točke I ovog ugovora.

 

 

 

VI

 

Ustupatelj ovlašćuje stjecatelja da nakon sklapanja ovog ugovora u grobnom očevidniku ishodi upis prava korištenja grobnog mjesta na svoje ime u cijelosti.

 

 

VII

 

Ugovorene strane u znak prihvaćanja prava i obveza koje proizlaze iz ovog ugovora vlastoručno potpisuju.

 

 

 

 

 

USTUPATELJ

Nevenka Vukmanić Brenko

 

 

________________________

JMBG 0202952335023

STJECATELJ

Ivan Vukmanić

 

 

_________________________

JMBG 2504980330058

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...

1. ) Ovo ste više nego dobro sastavili. 2.) Bilo bi pametno, sa ovim dokumentom , prije Ovjere otiči u Upravu Groblja da se uvjerite da je sve u redu . 3.) Kod Ovjere kod bilježnika su vam potrebne samo Osobne iskaznice, ništa više. Ovjera ovakvog dokumenta je - 56.kn. -ccca. PS. - Na kraju dokumenta samo ispravite potpise - Ustupatelj - na lijevoj - a Stjecatelj  ustupanja - na Desnoj strani dokumenta u donjem dijeli. - Datum stavite strojno - nebitno ako se ne poklapa sa danom Ovjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija