Jump to content

razbijeno vjetrobransko staklo("šajba")


diksi

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori što i kako to ide u ovom mom slučaju koji mi se danas desio prije nepunih sat vremena.

Nisam imao do sada iskustava ove prirode pa molim da me netko uputi.

Naime desilo se to da sam vozio iza kamiona hladnjače,u jednom momentu kada sam ga krenuo pretjecati(na dozvoljenom mjestu i dozvoljenom brzinom), i vozač hladnjače je počeo ubrzavati.

Zbog naglog povećanja brzine njemu su sa vrha hladnjače ,počeli padati veliki komadi leda jer je vjerovatno gornja površina hladnjače bila smrznuta tj nalazio se na njoj sloj leda.

Jedan veći komad leda je pao na moje prednje vjetrobransko staklo ,od udarca se raspucalo,ja sam se šokirao zbog iznenadnog događaja ali sam ostao pribran,usporio vratio se u svoju traku i pratio hladnjaču sve dok se nije zaustavila,na graničnom prijevozu nekih 4km(dakle vozač hladnjače nije odmah stao).

Kad smo se zaustavili,otišao sam do njega i rekao mu da mi je led s njegovog kamiona razbio šajbu,on je rekao da je vidio da led pada ali nije znao da se desila neka šteta na mom autu,zato nije stao ali sad je vidio.

Priznao je dakle da se sve to tako desilo i dao mi kopiju svoje police i broj telefona ako bude što još trebalo..te mi se više puta ispričao.

Rekao mi je da odnesem policu u njegovo osiguranje i da će mi platiti štetu.

Molim upućene da mi kažu(tj napišu) dal je to ispravan postupak da li i na koji način ostvarujem naknadu štete i da li imam pravo na troškove zamjene "šajbe" tj troškove popravka ili samo na iznos cjene koštanja tog stakla.

Kako sve to ide?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam napisao ,sa mnom u autu bilo je još troje djece ,starijih maloljetnika 16 i 17 g,dakle oni mislim u slučaju opovrgavanja nastanka štetnog događaja mogu biti svjedoci..

kopirao mi je svoju policu na licu mjesta na samom graničnom prijelazu i upisao broj telefona ako bude još što trebalo,

uz to nazvao je svoje osiguranje i telefonski prijavio da je napravio štetu,sve je objasnio što se dogodilo i pitao da li treba što još dati na licu mjesta..

oni su mu rekli da po povratku sa puta dođe dati izjavu ..

dakle mislim da tu ne bi trebalo biti spora..

mene samo zanima da li imam pravo po propisu i na naknadu popravka ili samo na staklo..da me tamo ne zeznu..kako to ide..idem sutra prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle nije dovoljno što je priznao krivnju pet četvoro osoba,i ispričavao se..

zatim dao svoju policu osiguranja i broj telefona i potpisao s e na nju..

to što je nazvao osiguranje rekao što je napravio i pitao što još treba dati od dokumentacije ili sačiniti nekakav zapisnik ili što..rekli su mu samo da dođe dati izjavu.

Što sam trebao onda napraviti zvati policiju ..koliko znam zbog manje materijalne štete i ako nema spora ili alkohola kod počinitelja u prospektima stoji da se u tim slučajevima policija ne zove.

dalje europsko izvješće o nesreći nije trebalo popunjavati ili je..pošto nije bilo direktnog kontakta među samim vozilima..

eto vezano uz taj slučaj što da je kamenčić doletio s kamiona i razbio šajbu..to se svakom može desiti što treba učiniti..

Molim nekoga upućenog da odgovori to se svakom može desiti a vjerujem da malo njih zna kako postupiti u toj situaciji..

Jedna situacija je kad se čovjek zaustavi i prizna štetu a druga kad ju negira ili s e uopće ne zaustavi ..jedino što možeš zapisati broj vozila iz kojeg je nešto ispalo ili doletjelo..

Može ispasti bilo koji predmet iz vozila u prometu i što onda učiniti..npr često kamioni voze repu bez zaštitne cerade,

repa ispada na sve strane i sami smo svjedoci da je ima u sezoni na cestama koliko hoćeš..

Dakle primjera ima mnogo i što onda treba učiniti ako doleti nešto na vaše vozilo i razbije vam dio auta,mislim na manju štetu..ne daj bože još da sletite s puta i razbijete se totalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru petpetica,

ali zamolio bih te da napišeš što treba učiniti u ovakvim situacijama koje sam spomenuo u post6,

kad je poznata situacija:

-da se policija ne treba zvati na situacije s manjom materijalnom štetom,pitanje da li bi uopće izašli i da ih zovemo jer vjerojatno pitaju kakva je šteta na vozilu..

-nije bilo kontakta vozila,dakle upitno je popunjavati europsko izvješće pogotovo ako se vozilo koje je nanijelo štetu ne zaustavi...

 

Što učiniti da bi odštetni zahtjev bio potpun tj da bi se uvažio i mogla naplatiti šteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je dao policu ne predstavlja ništa.

 

Ima slučajeva da osiguravatelji bespogovorno isplate svu štetu.

 

Ima slučajeva da osiguravatelj ne povjeruje svom osiguraniku jer vozač te hladnjače nije mogao viditi sam događaj, da osiguravatelj smatra da je sam oštećeni svojim skrivljenim ponašanjem pridonio nastanku štete budući da mu je bila poznata činjenica o niskoj temperaturi i neravnoj cesti, a opet upravljao vozilom na način da nije održavao dovoljan razmak između svog vozila i vozila ispred sebe da pravovremeno reagira na situacije koje su se mogle predvidjeti te samim tim i izbjeći. U ovom drugom slučaju priznanje počinitelja ne znači baš ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica...

nisi pozorno pročitao moj prvi post..

ja se NISAM vozio iz kamiona u trenutku padanja leda...niti sam bio na malom razmaku iza njega ..

nego sam bio u pretjecanju dakle pored njega i led je pao na stranu kamiona dakle na moj auto i to s vozačeve strane ,sam pad i udarac se čuo to je lupilo ko bomba ..i vozač je sve vidio što je i sam priznao i meni i svojoj osigaravajućoj kući kada ih je nazvao ali morao je nastaviti put i vraća se tek za tri dana iz međunarodne špedicije ..

pored toga što mi je razbijena šajba u ovako opasnoj radnji kao što je pretjecanje ugrozio je i moju sigurnost i sigurnost djece koju sam prevozio..

i njegova je sreća (a i moja),,da kad se zaustavio

da je sve priznao i rekao da je vidio jer da nije priznao vjerojatno bi ga nokautirao na licu mjesta..

 

 

Jasno sam pitao što treba u takvim slučajevima učiniti,da bi bilo sve po propisu,tj da bez bojazni mogu ostvariti pravo na štetu. nisi odgovorio,nego samo da su moje šanse da dobijem odštetu minimalne,što ond atreba napraviti u tom slučaju nisi napisao.Policija neće izlaziti ako su male materijalne štete i kad nema povrijeđenih.

Da li na ovom forumu ima nikoga tko bi to znao odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija bi izašla.

ali pitanje je kad.

po zakonu bio si dužan ukloniti auto sa prometnice da ne ometa promet

nazvat policiju i čekati.

policija napravi zapisnik a vozač kamiona odgovara zbog bježanja sa mjesta događaja.

upitna je naknada štete.

nema policijskog zapisnika i obveznog alko testa za sudionike događaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu,hvala na odgovoru..

Samo ne znam kako bi se to onda završilo,led bi se do dolaska policije otopio,ovaj bi zbrisao preko granice.

Utjerivanje istine i činjenica trajalo bi tko zna koliko dugo,a ja se s razbijenom šajbom ne mogu voziti dok se situacija ne bi riješila ,a auto mi svakodnevno treba. Moram je odmah popraviti.

Ipak se nadam da će sve dobro završiti,ovaj se sutra vraća s puta i dat će tamo izjavu koju je i meni rekao milom ili ću ga ja uvjeriti da mu je tako najbolje da napravi.

Ili će mi osobno direktno platiti štetu.Ipak je ovo Balkan dok dočekaš pravdu možeš i umrijeti.

Imam njegov broj telefona i adresu meni dosta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

i dat će tamo izjavu koju je i meni rekao milom ili ću ga ja uvjeriti da mu je tako najbolje da napravi.

Za ovo sam cijelo vrijeme znao, ali ipak sam čekao da sami napišete.

 

Samo izvolite.

 

Šteta na šajbi je nekih 1.500 kuna, a šteta od prizora kada policija hapsi oca troje djece dok oni uplakanih obraza gledaju kroz prozor se ne može procijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petpetica.

Vidim da ti tu na forumu braniš prekršitelje ,prijestupnike i lopove,

ni jedan pametan savjet nisi dao..nisi odgovorio niti kako treba postupiti u toj situaciji.

Ne znam zašto tu uopće pišeš kad nikakve koristi od tebe osim što provociraš druge(čitao sam više tvojih odgovora na više foruma) i uživaš u njihovim problemima.. i daješ samo negativne odgovore.

 

Nisi se pitao kako je mojoj djeci bilo kako su se komadi leda

pri brzini od 70km/h (i to u toku pretjecanja koje je najopasnija radnja u prometu) zabili u moje vjerobransko staklo.

Meni si odgovorio da neću dobiti odštetu i vidiš nisi točno odgovorio što govori da nemaš pojma o čemu pišeš,i dalje je bespredmetno s tobom raspravljati.

 

Što se tiče štete ona će biti plaćena .

Osiguravajuće društvo je potvrdilo da će snositi svu štetu koja je nastala uključujući i troškove popravka.

Već sutra je u 8 sati ujutro,dogovoren termin u servisu.

Sve je dogovoreno tako da se ne moraš veseliti da će me policija hapsiti.

S tim završavam priču u vezi ove teme,a ako ti osobno meni još imaš što poručiti slobodno se javi na privatne poruke,samo barem napiši odakle si.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija