Jump to content

hrt-molim pomoć


blentori

Preporučene objave

05.03.2010.primam Rješenje od 31.07.2009.(naziv otpravka koji se dostavlja) na adresu svog boravišta u Ri od j.bilježnika xy iz Pule. Ukupno sadrži 3 lista uvezana "klamericom".

ovrhovoditelj je HRT;ovršenik ja

 

OVRŠNI PRIJEDLOG radi pljenidbe imovine,vrijednost spora 438 kn(+još kamata od 43,24kn;uk 481,24kn)

HRT predlaže da se donese RJEŠENJE O OVRSI

radi ostvarenja potraživanja HRTa ODREĐUJE SE OVRHA općenito na mojoj imovini sve do potpunog namirenja potraživanja

 

j.b.donio je slijedeće:rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave

1.nalaže se ovršeniku da u roku 8 dana od primitka RJEŠENJA,namiri tražbinu zaj.s odmjerenim troškovima.

2.određuje se ovrha radi prisilne naplate

3.troškovi postupka iznose 451.70 kn

4.protiv ovog rješenja mogu izjaviti prigovor u roku 8 dana od primitka otpravka rješenja.prigovor se podnosi dotičnom j.b.,u 3 primjerka,a o istom odlučuje općinski sud rijeka.

 

zadnji list je izvadak iz ovjerovljenih poslovnih knjiga HRTa na dan 07.07.2009. i popisana su dugovanja od

31.07.08 do 31.12.08,dakle drugo polugod.2008.god.,u uk. iznosu od 481.24 kn

 

moja pitanja:

1)što je meni stiglo:ovršni prijedlog ili rješenje o ovrsi?koja je razlika?

2)na savjet jednog pravnika,nisam uložila prigovor(o istom odlučuje općinski sud rijeka) je li on nadležan?

3)nezaposlena sam,nemam ama baš nikakvu imovinu(ni poketninu ni nekretninu),nisam udana,imam 26 god.,a jedina primanja su mi naknada ta nezaposlene s biroa u ri do 30.04.10.;1500 kn/mj.

4)mogu li računati na kakvu zastaru(jedna god.od dospijeća rate) i zašto je to putovalo do mene 8 mj.

5)općenito molim savjet što sad očekivati od njih i što mi je najpametnije dalje činiti? računam da cijelu ovu god.neću biti zaposlena;tj.biti ću bez ikakvih primanja.

 

zbog neimaštine sam prestala plaćati HRT pristojbu na svoje ime,svjesna sam da sam utužena u rokovima,a tek sa današnjim danom ću odjaviti taj TV prijemnik koji i tako više ne postoji.

 

hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali si na rješenje o ovrsi uputila žalbu.

ako nisi dužna si platiti potraživanje.

 

inače ,pristojba se naplačuje po poreznom zakonu ali moraš osporavati nadležnost Općinskog suda(Općinski sud nije nadležan voditi postupak za naplatu pristojbe.pristojba spada u upravni postupak).

odluke Općinskog suda u Opatiji,Županijskog suda u Rijeci ...

 

 

dobar ti savjet dao pravnik ,nema šta.

dostavi mu ovrhu da je plati zbog pogrešnog savjeta.

 

otvori inbox

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blentori je napisao:

ni žalbu,ni prigovor nisam nikome slala.

je li time rješenje postalo pravomoćno?

uglavnom što mi je sada očekivati i činiti?

 

Kako niste uložili prigovor na ovršni prijedlog ovrha je postala pravomočna. Kad se zaposlite ovrhovoditelj če vam plijeniti ovrhom dio plače. Ukoliko imate mogučnosti buduči da se ne radi o prevelikom iznosu najbolje je dug platiti jer vam na njega teku kamate dok god se ovrha ne naplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija