Jump to content

Sramotna smjena Ministrice pravosuđa V.Škare Ožbolt


anonimno

Preporučene objave

Današnjom sramotnom smjenom ministrice pravosuđa koja je u dvije godine napravila ono što do sada nije napravio niti jedan ministar pravosuđa. Premijer Sanader je pokazao da mu nije stalo do prave reforme pravosuđa koju je Vesna Škare Ožbolt odlučno provodila nego očito kozmetičku reformu koju će "navodno" nastaviti provoditi nazovi ministrica Lovrin. Iza ministrice pravosuđa Vesne Škare Ožbolt stoji veliki rad ali i rezultati, posebice najveće pomake i rezultate je napravila na sređivanju dugogodišnjeg nereda, korupcije i neefikasnosti gruntovnica. Zaključak slijedi IZGUBILI SMO PRAVU MINISTRICU PRAVOSUĐA - a najveći gubitak će pretrpjeti HRVATSKI GRAĐANI koji su nakon puno godina nesređenog stanja i korupcije u hrvatskom pravosuđu uvidjeli nadu povratka vjere u efikasnije i pravednije hrvatsko pravosuđa, što nažalost neće doživjeti, naravno zahvaljujući premijeru Kanaderu - Salamanderu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno se slažem! Ne mogu vjerovat šta si daju za pravo neki ljudi (čitaj; SANADER i njegova potrčkala), osobno odlučuju u ime svi građana RH, i jeftinim podmićivanjem skupljaju većinu kako bi njihovi prijedlozi prolazili u Hrvatskom Parlamentu. Grozota je kako čovjek, akko je pošten i radi ono što mu je posao, i pokušava (i uglavnom u tome i uspjeva) napraviti nešto za građane RH, ne može svoje djelo do kraja sprovesti, jer nekome ne hrani time njegov ego, već pozornost skreće svojim radom na sebe. TREBA NAM JOŠ POŠTENIH I VRIJEDNIH LJUDI KAO ŠTO JE GĐA: ŠKARE OŽBOLT

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zar nije narod birao Sanadera?? Kakva stranka takav premijer, kakav premijer takvi ministri....

 

Vesna je isključivo smjenjena jer je odala podatke odnosno informaciju koju je proslijedila novinarima a to je afera sa zecom i Kamen Ingradom o oprostu duga..

 

Feral T.. je još prije dva tjedna pisao kako će biti smjenjena.. i čitajući njihovu analizu, nemamo se što čuditi...

 

Ali, sve je to narod birao... sve to narod plaća... mislim da ću dići cijene jedno deset posto... u ovoj godini.. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se sjećate koliko je za vrijeme svoje vladavine ako se to može tako nazvati, pokojni Tuđmam smijenio ministara, zamjenika ministaraa, da li se sjećate imenovanja gradonačelnika Zagreba i tuđmanovih odbijanja da ih potvrdi, da li se netko sjeća smjenjivanja sudaca, tužitelja u to doba, ravnjatelja, direktora,.......?

Vesna je čitavo vrijeme sjedila u uredu do tuđmanovog ureda.. bila je jedna od savjetnica... znate li koliko je imala godina starosne dobi, koliko je imala godina radnog staža, iskustva, prakse...

Nitko ju ne na pada ali niti hvali... zaključite sami..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno se slažem sa prethodnim postom. Vrlo mi je teško davati podršku smjenjenoj ministrici. Naime, to što je znala (ili bila dobro savjetovana) kako koristiti medije za konstantno praćenje i veličanje svojih projekata u reformi pravosuđa može dati sigurno ocjenu 5 za odnos s medijama, ali za druge odnose -nisam baš sigurna. Uostalom, ne smije se zaboraviti da u Misistarstvu valjda postoji čitava grupa ljudi koji pripremaju projekte i provode ih. Svi su političari makijavelisti. Uvijek od tog polazim u svojim promišljanjima. No, ako u svom radu i političkim borbama donose dovre rezultate za društvo onda je rezultat najvažniji. Možda je upravo smijenjena ministrica "kriva" za curenje informacija o Zecu itd., a možda i nije. Novinari također na sebi snose veliku odgovornost. Na žalost vrlo je često da novinari samo i isključvio zbog svoje plaće pišu tekst vrlo neistinit, senzacionalan itd. a onda se pokrivaju svojim novinarskim pravima.

Primjerice, mene je vrlo uvrijedio natpis u novini "24 sata" o tome kako su poginuli planinari na Velebitu mogli biti spašeni da je Gorska služba spašavanja reagirala na vrijeme. Moj brat istaknuti je član GSS-a i vrlo dorbo znam kako rade ti ljudi. Dakle, svako malo ih pozovu u akciju u bilo koje doba dana i noći i oni idu i ljudi morate ovo znati - POTPUNO BESPLATNO! Dakle, nerijetko moj brat odlazi s posla u pola radnog vremena i ide spašavati tko zna koga tko zna gdje i to besplatno i ne pada ni njemu ni ikome od njegovih kolega da traže bilo kakvu nakadu za to. samo on zna kako se osjećao kad je nalazio izgorenog češkog turista na Pelješcu ili kolege na Velebitu i koliko mu je trebalo da dođe k sebi. Zato, novinari (čast iznimkama) su jedna čudna rasa ljudi, u najmanju ruku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministrica pravosuđa Vesna Škare Ožbolt

 

Obrazovanje

1985. završen Pravni fakultet u Zagrebu Poslijediplomski studij iz kaznenog prava u Zagrebu U Osijeku završila osnovnu Školu, Glazbenu školu-odsjek klavir i gimnaziju

 

Profesionalna karijera

 

2004. - 2006. Ministrica pravosuđa

2002. – 2003. Član Državnog odvjetničkog vijeća

2000. – 2003. Saborska zastupnica, Predsjednica Kluba zastupnika Demokratskog centra u Saboru, član Odbora za vanjsku politiku

1998. – 2000. Savjetnica predsjednika Republike za politička pitanja

1997. Predsjednica Nacionalnog odbora za uspostavu povjerenja i normalizaciju odnosa na ratom oštećenom teritoriju RH.

1997. Zamjenica predstojnika ureda predsjednika RH

1995. – 1997. Na čelu procesa mirne reintegracije Istočne Slavonije

1991. – 1994. Savjetnica predsjednika RH za odnos s javnošću i glasnogovornica Predsjednika RH

1990. - 1991. Ministarstvo vanjskih poslova

1987. - 1990. Izvršno vijeće Sabora RH :-o

1984. - 1987. Županijski sud u Osijeku

 

malo znani dio životopisa koji se ne nalazi na njenoj www.vesna.com.hr :hekla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za spasitelje gorske službe..

 

I na kraju se cijeli vaš osvrt i viđenje svelo na senzacionalističke novinare... Izvuklo vas je ono "čast iznimkama"

Da, svi smo mi ljudi različiti pa tako i novinari...

žute štampe, marketinga koliko hoćeš... Ali imamo i onih novinara kojima je život u pitanju svaki dan... Apsolutno za sve "nezakonite radnje i postupke privatizacije i pretvorbe 90 tih" ste saznali od tih novinara, za sve afere i skandale bivšeg predsjednika, ministara.. nepotizma, korupcije... ste saznali od tih novinara...

O mnogim ratnim zloćinima ste saznali od tih novinara.

Da ne nabrajam... pitanje je, od kojih novinara?? od Ivkošića možda?? neee... vrlo dobro se zna od kojih!

E, a onaj koji ne zna, neće nikada ni saznati....

Vratimo se na smjenu ministrice...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za mene, ministarstvo pravosuđa je jedno od najosjetljivijih ministarstava posebno kod nas zbog dosta loše situacije uopće... Zbog toga bi na čelu trebala biti jedna ne politička vrlo stručna osoba koja se dokazala u svome dosadašnjem radu. Nisam simpatizer Vesne ali za njom plačem kada vidim tko dolazi na njeno mjesto. Sanader je samo po ne znam koji put dokazao da treba samo poslušnike ... tradicija hdz a se samo nastavlja i mene u biti ništa ne čudi.... narod birao!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam simpatizer Vesne ali za njom plačem kada vidim tko dolazi na njeno mjesto. Sanader je samo po ne znam koji put dokazao da treba samo poslušnike ... tradicija hdz a se samo nastavlja i mene u biti ništa ne čudi.... narod birao!!!

 

Slažem se.. samo ja jesam simpatizer Vesne.. a nova ministrica Lovrin ne plaća račune za grijanje.. :-o i eto tko nam je ministrica p r a v o s u đ a. a sad je sanaderu srce na mjestu, jer su mu svi ministri u Vladi iz HDZ-a..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno se slažem da je nedopustivo da javnost o novoj ministrici zna tako malo, a i to što zna svodi se na:

1. član HDZ-a - prptostavljeno posliušna;

2. ne plaća režijske troškove.

No, slažem se da istoj treba pružiti šansu. Možda je to što ne plaća režijske troškove (koliko ljudi u ovoj državi ih ne plaća redovito?) jedan od minusa koji jo se nameću u nedostatku drugih.

Mislim da je mnogo jaći poznati slučaj sa slikom generala Gotovine. Ne mislite li da Vlada izborom upravo ove osobe želi malo podići narodu?

Dakle, nova mistrica je povodom tog događaja bila u jednoj osobi i pravnik i gradonačelnica, a sliku je ostavila i time "uvrijedila" jednog diplomatu. Ha!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu vjerovati da na stranici koju posjećuju uglavnom vježbenici bilo tko daje podršku vesni škare. pa dobro zar ste zaboravili aferu oko namještanja poslova njenim štićenicima na natječajima za sudove, gdje su najbolji kandidati izvisili, a njeni prošli? stvarno imate kratko pamćenje. nije ni čudo da nam je pravosuđe u komi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno bas necu puno plakati za Vesnicom, bas dobro da je netko u prethodnim postovima podsjetio na ono imenovanje vjezbenika na sudu, gdje li.... A ne bi bilo zgorega upozoriti da sve to sta je radila po gruntovni ima i jedan svoj deeebeli minus, a to je da se puno stvari radilo jako na brzinu da se na van vidi kako se rjesavaju hrpetine predmeta, a za kvalitetu toga rada nitko nije nista pitao, a vjerujte sta god nece biti dobro rjeseno opet ce se vratiti na sud i opet zakrciti sustav, samo na drugom mjestu...

Novu ministricu priznajem da ne poznam pa joj se niti ne veselim nesto posebno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo je dijete provjerenog kadra moglo 87 dobiti posao u vladi SRH. :couple:

 

dajte najte - ako netko misli da je uspjeh staviti podatke sa gruntovnice na internet koji se ne ažuriraju, onda neka plaće za tzv ministricom koja je svoj položaj koristila isključivo za svoju promociju dok su drugi radili posao. :clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ne samo u SKH... a o tuđamovom vremenu da ne govorimo.. Pazi, savjetnica predsjednika i to preko tri godine..

 

Neka, narod ima vlast kakvu je birao a jedna francuska poslovica kaže, i kakvu je zaslužio.... tko ga jeb...

Uops, oprostite na izrazu...

Nije Vesna zaista pala sa Marsa, ni Sanader, sjećate se Žužula? Granić, da ne nabrajam... sve je njih narod legitimno birao na izborima.. doduše oni koji nisu izašli na izbore isto im je kao i da ne postoje... treba biti još gore! za kaznu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Profesionalna karijera

1998. – 2000. Savjetnica predsjednika Republike za

1997. Zamjenica predstojnika ureda predsjednika RH

1991. – 1994. Savjetnica predsjednika RH za odnos s javnošću i glasnogovornica Predsjednika RH

Revolucija jede svoju dijecu,od postavo oko pokojnog Tuđmana opstali su samo gospoda Šeks i Bebić? :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija