Jump to content

Molim pomoć, ovrha pogrešnoj osobi


dalmacija6

Preporučene objave

Poštovani,

prije više godina na adresu rodbine počele su stizati uplatnice za komunalnu naknadu na ime mog tada tek rođenog djeteta. Pretpostavljam da netko tko je prikupljao podatke o vlasnicima objekata to nije zatražio u mjerodavnim ustanovama nego je išao od kuće do kuće te je "ofrlje" upisivao vlasnike i navodio ih kao obveznike pa je, opet netko, tresnuo ime mog djeteta. Naravno, uplatnice su vjerovatno dolazile, možda i opomene i sve što ide uz to, vlasnik je(odnosno rodbina koja je s njim živjela) koristio situaciju i ništa nije plaćao. Kako je vlasnik (predak) u međuvremenu umro, mi smo uz naš nasljeđeni dio od rodbine otkupili i njihov dio i uselili smo u taj stan. Sada sam doznao da mi djete vode kao dužnika za oko 6.500-7.000 kn s kamatama i to pred ovrhu. Doznao sam da su več dolazile i opomene s dostavnicom koje je netko primao i potpisivao. Sada sam malo pročeprkao po internetu pa sam našao Zakon o komunalnom kospodarstvu gdje se u čl. 20 navodi da je obveznik plaćanja komunalne naknade vlasnik nekretnine. Što napraviti? Čekati da netko pokuca na vrata za ovrhu pa im gurnuti dužnika osnovnoškolca, koji naravno nikada nije bio vlasnik, na vrata? Ima li smisla, kada je ovrha već pred vratima, ići na gradski komunalni odjel te ih upozoriti na grešku? Obratiti se Državnoj pravobraniteljici za djecu? Ma, svašta mi kao laiku pada na pamet, ali molim vas, neki konkretan pravnički savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija