Jump to content

Porezna uprava - OVRHA!


Teich

Preporučene objave

Poštovani,

3 mjeseca nisam platila iz tvrtke ništa prema poreznoj upravi. Gospođa iz porezne mi je najavila da će nam sjesti na račun. Zanima me:

1. Koliko dugo porezna uprava sjedi na računu, čekajući da se naplate?

2. Pošto posjedujem kuću, da li je pametno da ju prepišem na supruga, djecu, roditelje ili svekra/svekrvu?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo odite u poreznu upravu i dogovorite se sa njima da pričekaju sa ovrhom, u većini slučajeva odgode ovrhu na 6 mjeseci. Za ovo koliko dugo sjede na računu nisam siguran ali mislim da dok god se nenaplati dug ili dok se nepozovete na zastaru kada se za to ostvare uvjeti.

 

Ako imate tvrtku kako ste napisali onda za dugove odgovarate samo imovinom tvrtke a ne i vlastitom. Direktor tvrtke odgovara samo za prekršajne kazne koje su izrečene prema njemu zbog neplaćanja PDV-a isl.

 

Ako imate obrt onda odgovarate cjelokupnom imovinom i u tom slućaju je dobro prepisati imovinu na djecu, ako je prepišete na supruga opet Vam se mogu upisati na 1/2 nekretnine kao bračne stečevine.

 

Pogledajte malo i druge postove već je bilo ovakvih slučajeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Iskreno se nadam da će država podmiriti svoje obveze prema meni kako bih ja mogla svoje prema njoj.

Također me zanima sljedeće: kada sam dizala kredit u banci na tvrtku, dala sam i osobnu zadužnicu, na svoje ime i prezime. Da li mi u ovom slučaju banka ima pravo uzeti osobnu imovinu u slučaju neplaćanja kredita?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teich je napisao:

Poštovani,

3 mjeseca nisam platila iz tvrtke ništa prema poreznoj upravi. Gospođa iz porezne mi je najavila da će nam sjesti na račun. Zanima me:

1. Koliko dugo porezna uprava sjedi na računu, čekajući da se naplate?

2. Pošto posjedujem kuću, da li je pametno da ju prepišem na supruga, djecu, roditelje ili svekra/svekrvu?

Hvala!

 

1.Blokada računa postoji dok se ne namiri dugovanje;

2.Nije, jer će porezna uprava to tretirati kao svjesno izbjegavanje naplate poreza i doprinosa, te će u slučaju da se pokušaju namiriti iz vaše imovine, pobijati pravnu valjanost tog ugovora. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija