Jump to content

razvrgnuće suvlasništva


anonimno

Preporučene objave

Suvlasnik sam zemlje zajedno sa tetom koja ne želi da se izvrši parcelacija. Prisiljena sam sudski tražiti razvrgnuće suvlasništva (jer smo na zemlju upisani kao suvlasnici u postocima). Naglašavam da se zemlja može geometrijski podijeliti i ne postoje nikakve zapreke za diobu (osim nečije zloče i inata).

Pošto nemam novaca za odvjetnika molim da mi pomognete: kako treba izgledati tužba za razvrgnuće suvlasništva, što sve treba u njoj navesti, da li se negdje može vidjeti primjer kako izgleda? Pomozite!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Nedavno se moja obitelj našla u sličnoj situaciji pa sam po netu istraživala kako se razvrgava suvlasništvo. Nažalost, nisam našla niti jedan primjer. U međuvremenu smo angažirali odvjetnika koji je sudu uputio PRIJEDLOG ZA RAZVRGNUĆEM SUVLASNIŠTVA. Kada sam ga vidjela, bilo mi je žao što nisam ništa našla jer sam isti takav mogla i ja napisati. Ovako smo ostali lakši za 7000 kn. Prijedlog mogi skenirat pa poslat samo na koji mail ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlučila sam prepisati PRIJEDLOG kako bi ga i drugi mogli vidjeti. Dakle, PRIJEDLOG ZA RAZVRGNUĆE SUVRLASNIŠTVA upućuje se nadležnom sudu i to na sljedeći način u 2 primjerka (kako bi se moglo dostaviti i protustranci) :

 

 

Ime i prezime, adresa i

poštanski broj onoga koji

predlaže razvrgnuće npr.

 

Pero Perić

Trg Bana Josipa Jelačića 5

10000 ZAGREB

 

 

OPĆINSKOM SUDU U ................

npr. Zagreb

 

Predlagatelj: PERO PERIĆ iz Zagreba, Trg Bana J.

Jelačića 4

 

Protustranka: N. N. iz Zagreba, njegova adresa

 

 

PRIJEDLOG ZA RAZVRGNUĆE SUVLASNIŠTVA

 

- navesti broj isprava npr. 8 isprava (i na kraju ih i priložiti npr. skice izmjere, ugovore i sl.)

 

Predlagatelj i protustranka su suvlasnici čest. zem. npr. 156 upisane u z. ul. 5624, na kojoj je otac stranaka sada pok. .... izgradio obiteljsku stambenu kuću sa suterenom, prizemljem i katom, okolnim taracama, skalama, vrtovima i tri zasebna ulaza, i to svaki za po 1/2 dijela prava vlasništva.

 

Dokaz: - odobrenje za građenje bivše

Općine....broj.....od 15.03. 1980,

- ugovor o darovanju nekretnina od

15.03.200., sve isprave u preslijku.

 

Predlagatelj se od protustranke želi odijeliti.

 

Dana 12. 09.2005. godine, predlagatelj je putem svoje tadašnje punomoćnice predložio protustranci nacrt ugovora o razvrgnuću suvlasničke zajednice nekretnina i pozvao protustranku radi dogovora o načinu diobe, ali protustranka takav prijedlog ne prihvaća, i razumije se, među strankama nije postignut bilo kakav sporazum.

 

Dokaz: - prijedlog ugovora o diobi s tlocrtom

- dopis punomoćnika protustranke od 16.

03. 2005. g. s tlocrtima i preglednim

planovima terena, sve isprave u presliju

(dakle ovdje se navode one aktivnosti koje su se pokušale učiniti na miran način kako bi se postigao dogovor)

 

S obzirom na navedeno, a temeljem odredbi čl. 47. st.1. i 2., te čl. 48.st.2. i 3. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, predlagatelj

 

predlaže

 

 

da se provede sudsko razvrgnuće suvlasništva čest. zemlj. .... z.ul..... K.O..... te obiteljske stambene kuće koja se sastoji od suterena, prizemlja, kata, taraca, skala i tri zasebna ulaza a koja kuća je iozgrađena na predmetnom zemljištu, i to geometrijskom diobom na način da predlagatelju i protustranci pripadnu u vlasništvo dijelovi navedenih nekretnina u jednakoj vrijednosti.

 

U npr. Zagrebu, .....

 

Predlagatelj ...... i njegov potpis

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija