Jump to content

Krivotvorenje potpisa


ktta

Preporučene objave

Poštovanje,

 

trebam pomoć! Bivši muž, s kojim sam suvlasnik kuće u kojoj smo nekada živjeli, poslao je komunalijama dopis kako ću ubuće ja plaćati troškove, te se potpisao mojim imenom. Također je sastavio ugovor o darovanju kojim svoj dio daruje našoj zajedničkoj djeci, a sve bez mog pristanka.

 

Pošto je dao pogrešan OIB, zvali su me iz gradskog ureda da dam točan i tako sam za to saznala.

 

Molim vas da mi kažete što mogu učiniti u ovakvom slučaju, tužba?

 

Unaprijed zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ktta,

umjesto da se uzbuđujete i paničarite, pokušajte realno sagledati stvar.

 

1.Bivši suprug je svoj idealni dio, polovinu nekretnine, darovao vašoj zajedničkoj djeci.Pohvalno. Za to mu ne treba ničija suglasnost, pa ni vaša.

Mogao je svoj dio nekretnine darovati i nekom svom prijatelju (da bar meni netko pokloni pola kuće), ili tražiti da mu za njegovu polovinu plaćate najam, ako koristite cijelu nekretninu.

 

2.Kako više nije niti vlasnik niti suvlasnik nekretnine, vaš bivši suprug logično nema obavezu plaćati račune i troškove kuće. Ti računi su sada vaša obaveza, kao suvlasnika; a i djeca pretpostavljam žive s vama.

 

3.Posve je logično da onaj tko više nije vlasnik, obavjesti nadležne službe i davatelje usluga o novom vlasniku/obvezniku plaćanja.

Vaš suprug je to učinio na neprimjeren način, potpisavši vas kao podnositelja zahtjeva.Bilo je dovoljno da napiše da ste vi novi (su)vlasnik,obveznik plaćanja, i priloži darovni ugovor. U tom slučaju bi vas pozvali da dođete osobno i potpišete.

 

Što želite sada učiniti?

Mogli biste ga prijaviti za krivotvorenje potpisa. Obzirom na okolnosti, malo vjerojatno da bi se ta prijava uzela ozbiljno.

 

Tim postupkom samo ćete izazvati konflikt i neprijateljstvo. Želite li to?

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, jedino što je moj bivši suprug pokazao u zadnjih 10 godina je zla namjera. Ne plaća alimentaciju, uhodi me, zlostavlja ljude s kojima se družim... živi u našoj zajedničkoj kući iz koje sam morala iseliti da bih se spasila od zlostavljanja, a na kojoj je 10 000 eura duga od režija (naravno, struja, kao i većina ostalih potrepština je isključena) dok ja s troje djece živim u iznajmljenom stanu i jedva krpam kraj s krajem...

 

Uglavnom, kuća se prodaje i kupce već imamo, a on odjednom sastavlja ugovor o darovanju koji uopće nisam vidjela i u kojem je naveo da svoj dio daruje djeci uz mogućnost da on i dalje koristi kuću! A sve režije će prebaciti na mene i onda ću ja plaćati njegove dugove. U gradskom uredu mi nisu htjeli dati ugovor, nego im moram slati dopis da mi sve pošalju na kućnu adresu, pa ću tek onda znati što je sve tamo navedeno (na kojem je isto moj krivotvoren potpis).

 

Nadam se da sam donekle objasnila situaciju i zašto sam u strahu. Ako se ne varam, vlasnik se mijenja tek upisom u zemljišnu knjigu? Zahvaljujem Vam iskreno na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ktta je napisao:

Nažalost, jedino što je moj bivši suprug pokazao u zadnjih 10 godina je zla namjera. Ne plaća alimentaciju, uhodi me, zlostavlja ljude s kojima se družim... živi u našoj zajedničkoj kući iz koje sam morala iseliti da bih se spasila od zlostavljanja, a na kojoj je 10 000 eura duga od režija (naravno, struja, kao i većina ostalih potrepština je isključena) dok ja s troje djece živim u iznajmljenom stanu i jedva krpam kraj s krajem...

 

Prvo se moram ispričati na malo 'oštrijem' odgovoru.

Naime, bilo mi je jasno da imate razmirica oko te kuće, ali kako u postu #1 niste baš ništa od ovog spomenuli, pretpostavio sam da se radi o 'uobičajenom' sporenju oko imovine.

 

Vaš bivši je 'teški' manipulator, a nažalost čini se da i zna kako je najbolje zloupotrebljavati pravne mogućnosti (ili ima 'dobrog' odvjetnika koji mu daje savjete).

 

Bez uvida u sve detalje teško je dati konkretan savjet.

 

U vezi dijela kuće koji je 'darovao' djeci bit će potrebno konzultirati CZSS.

 

Jeste li prijavljivali obiteljsko nasilje?

Jeste li pokrenuli postupak prisilne naplate alimentacije?

Ako on 'nema prihoda', a baka i djed su živi, može se tražiti plaćanje alimentacije od bake i djeda.

Za neplaćanje alimentacije sada se ide i u zatvor.

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao zakonski zastupnik djece i Vi trebate prihvata dar u ime djece tj.u gruntovnici trebate potpisati upis vlasništva.

djelatnike CZSS pismeno (preporučeno i sa povratnicom il da ovlaštena osoba CZSS na kopiju pismena potpiše i ovjeri primitak pismena )upozoriti na namjeru dara (da se uz dar daruju i dugovi ) uz uvjet daljnjeg uživanja u kući a da drugi plaća režije.

 

po zakonu

primatelj dara nemora primiti i nastale troškove

darovatelj odgovara za troškove nastale do sklapanja darovnog ugovora.

 

kao zakonski zastupnik možete uvjetovati primanje dara.

zbog krivotvorenja potpisa trebali bi otići u Općinsko državno odvjetništvo.

kako je za Vas došlo do moguče štete zbog krivotvorenog potpisa možda pokrenu kazneni postupak.

zbog neisplate alimentacije svakako se obratiti nadležnom ODO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija