Jump to content

pravnici, gdje ste????


anonimno

Preporučene objave

  • 6 mjeseci kasnije...

Ma bravo, da je konacno i ovo pitanje pokrenuto.

 

Nekako se nisam osjecao pozvan da ga zapocinjem, jer ne smatram da je na osobi koja brine o sajtu da silom usmjerava i smjer foruma, no zaista je jedna od ideja i ciljeva stvaranja foruma bilo da bude platforma za upoznavanje, druzenje, raspravu i razmjene iskustava medu pravnicima.

 

Jako me veseli da je forum pravnih savjeta vrlo aktivan, i sudeci po broju posjeta velik broj pravnih laika moze tamo naci odgovore barem na dio pitanja koje ih muce. U ime svih kojima su vasi odgovori pomogli hvala onima koji su si dali truda i imali volje podijeliti znanje sa svojim sugradanima.

 

No, osim postavljanja pitanja i davanja odgovora ovaj forum ima potencijala postati i daleko zanimljivije mjesto no sto je to sada. Ne znam koji je razlog za stidljivost. Krenite, pisite, izlazite ideje i argumentirajte ih. Vjerujem da ce mnogima biti uzitak procitati ih. Meni sigurno hoce. A kome je to dosadno citati jednim klikom misa ce otici negdje gdje mu je zanimljivije.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao "anonimus" i ja sam "šetala" po forumu očekujući rasprave, razmjene mišljenja i zapitala sam se : pravnici gdje ste ? Nitko do sada nije evo na to odgovorio...

Pa sam kao izašla iz anonimnosti, misleći da treba netko da krene, ali ...opet se javljaju uglavnom anonimni, a oni koji se i logiraju "ulete" tu i tamo.

Bar bi pravnici trebali biti pričljivi..

Nemam ništa protiv pomoći drugima, ali forum nam se pretvara u "besplatnog pravnog savjetnika"..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Cijenjeni posjetitelji ovog foruma, nadam se da shvaćate da svi koji imaju dovoljno znanja i iskustva u pitanjima koja se pojavljuju na ovom forumu, imaju PRAVE poslove na kojima moraju raditi i za koje su plaćeni. Stoga je malo vjerojatno da ćete ovdje čuti mišljenja pravih stručnjaka iz jednostavnog razloga što oni nemaju vremena! Nadam se da će se i to jednom promijeniti, ali bojim se da to nece biti tako skoro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I moj posao je PRAVI pravni posao pa nađem vremena i pogledam što me zanima...

Prije bih rekla da je u pitanju nešto drugo - ispravite me ako griješim...

Ljudi oko mene (sve PRAVI pravnici !) ne koriste se računalom, već je i dalje olovka na prvom mjestu...

Drugi opet, prestankom radnog vremena "iskopčaju se sa prava", a za radnog vremena nemaju niti prilike (jer nemaju ispred sebe računalo), a nemaju ni vremena zbog dnevnih obaveza...

Neki su totalno nezainteresirani za računalo, neki se i dalje drže "papirnatih knjiga i spisa", a nekima je ovo samo "priča u prazno"..

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javljam se ponovno vezano uz PRAVI i PLAĆENI posao. Naime, da bi pravnik mogao dati kvalitetno mišljenje, potrebno je da prikupi i stekne uvid u sve relevantne okolnosti pojedinog slučaja, a to znači i uvid u brdo dokumentacije. Zatim slijedi analiza svega navedenog, a zatim pisanje mišljenja. To može trajati satima, a za tako nešto dobar pravnik jednostavno nema vremena. Upravo samo to želio reći - radni procesi i tehnologija rada u pravu onemogućuju pravnike da bez uvida u predmet i bez utroška puno vremena lamentiraju o pravnim pitanjima koja se pojavljuju na ovom siteu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posve netocno! Onaj tko dobro poznaje odredenu materiju, tj. dobar je pravnik iz odredenog podrucja je vec odavno prikupio dokumentaciju iz podrucja o kojem govori, izvrsio je uvide i napravio analize te na konkretna pitanja je vise no sposoban dati brz i precizan odgovor. Ova prica o utrosku sve sile vremena zbog radnih procesa i tehnologije rada je za nadredene po tijelima drzavne uprave. Oni jos to mozda progutaju. Tko zna i hoce prezetirat ce kvalitetno misljenje za tili cas, a tko ne zna i nece, nece mu ni 13 zivota za to biti dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito imamo različita viđenja dobrog pravničkog rada i davanja dobrih pravnih savjeta. Iskustvo mi govori da je svaki slučaj po nečemu poseban i da bez cjelovitog uvida u činjenično stanje nije moguće dati kvalitetan savjet. Nečije prepričavanje svog problema može biti potpuno pogrešno navođenje na pravno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slazem da je svaki slucaj poseban. No, Ameri imaju za to sjajnu formulu koja glasi: garbage in - garbage out, ili tko lose, lazno ili nepotpuno iznese cinjenicno stanje tome ni najveci genije pravne misli nakon mjeseci promisljanja ne moze dati ispravan odgovor.

 

Nema tu trazenja materijalne istine. Netko zatrazi savjet i iznese cinjenice. Drugi mu odgovori na temelju cinjenica koje su iznesene. Ako su iznesne cinjenice pogresne, lazne ili nepotpune odgovor je isto takav .

 

No, tema ove rasprave je bila da li pravnici (narocito oni s "ozbiljnim" poslovima) imaju vremena za medusobne diskusije i izmjene stavova ili ne. Meni se cini da je bas ova rasprava dokaz toga da imaju i da trebaju imati vremena za to.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najlakše je reći da se nama vremena za nešto. Meni je ovaj forum super i stvarno mi je drago čuti mišljenja ostalih kolega.

Slažem se da u današnje vrijeme čovjek izvan radnog vremena i nema vremena.

Ali, iskreno me nervira kad neki kažu da se na ovoj strani ne javljaju "pravi " stručnjaci. Naprosto me zanima pravo značenje tog pojma.

Istina da je samo da danas ima toliko tzv pravih stručnjaka, koji strankama prićaju koješta.

Ja sam osobno prvo u odvj. uredu naućila kako lagati, a pravo je nešto sasvim sporedno u svemu tomu.

Pa svi vi koji smatrate da ste pravi stručnjaci ja vam se divim.

Ja toliko nemam samopouzdanja u sebe da bih rekla isto, ali znam pitati i podjeliti mišljenje i svaki savjet i komunikacija s kolegama nosi uvijek nešto novo i pozitivno.

Pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo je "vražja stvar"...kad pomisliš da si došao do rješenja ili (misliš) da si pronašao najbolje riješenje - iskrsne nešto što sve okrene naopačke.

Tako je i ovdje. Slažem se da ljudi ne predoče sve bitno za donošenje zaključka što bi se u konkretnom slučaju moglo najbolje napraviti..A to je između ostaloga i zato što subjektivno iznesu stvar..i onda bi trebalo postaviti još koje pitanje, pa podpitanje....i zato ima puno onih kojima nije odgovoreno...

Bolje "odšutiti" nego "lupetati" gluposti i nekoga navesti na krivi put..

Pravi odgovor bi bio - odlazak odvjetniku..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da se polako približavamo u stavovima. Sa devizom "garabage in - garbage out" se slažem i postavljam pitanje - zašto davati on-line i anonimne savjete kada postoji ne-zanemariva vjerojatnost da odgovor nece biti tocan... i opet se onda vracam na utrosak znanja i vremena. Isto tako, rasprave o nedorecenosti i manjkavosti zakona i drugih propisa: tu bi se mogli pisati romani koliko toga ima; ukoliko pratite stručnu literaturu (Hrvatska pravna revija, Pravo u gospodarstvu, Pravo i porezi, Informator, Sudska praksa) možete vidjeti kako nema jednoznacnog odgovora na neka pitanja i kako vam puno toga ovisi kojeg suca cete u predmetu dobiti. I kad imate sve to na umu, kao i cinjenicu da su nam suci (koji su ipak zadnja instanca u nekom sporu) informaticki polupismeni i optereceni spisima, tada me cudi pitanje: "Pravnici, gdje ste?"

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da je ovaj site (forum) odličan, teme su različite i zaista se brzo dobivaju odgovori koji puno znače nekome tko jednostavno više ne zna kome da se obrati. Više puta sam se javljao i radi osobnog problema (skrbništvo and djetetom). Oduševilo me brzo reagiranje i k tome sam dobio i stručan savjet. Sada se zahvaljujući vama polako penjem, stepenicu po stepenicu. Čak sam se i iznenadio uvidjevši koliko ljudi ima moj sličan problem, vezano za udrugu očeva, tako da zaista mogu izreći samo pohvalu na uvrštavanju. Vjerujem u vas i nadam se da ćemo ubuduće biti još povezaniji, još jači i usmjereniji jedni na druge. Topli pozdrav svima, Vibor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Kako u Hrvatskoj mogu pronaći odvjetnika koji za

"užu"specijalizaciju ima "Pravo iz osnovnog zdrav-

stvenog osiguranja"?Smatra li se i ovo besplat-

nim pravnim odgovorom i da li mi ostali ,koji nismo

pravnici,trebamo djeliti besplatne usluge iz svog

djelokruga?Smatrate li da je zdravstvo i medicina

totalno nebitna u životu ,ili još bolje u Vašem fokusu

djelovanja ili mislite da ,ako je čovjek obolio na poslu

da nije više ničega vrijedan ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Cak i da nije neeticno reklamiranje odvjetnika (po Kodeksu odvjetnicke etike u RH), tesko bi vam znala reci tko je specijaliziran za tu granu prava. Kao pomoc mogu vam reci da postoji udruga koja se bavi upravo promicanjem prava iz osnovnog zdr. osiguranja i da su spremni vrlo konkretno odgovoriti na pitanja koja se ticu zdr. osiguranja i prava pacijenata. Profesionalno oboljenje, ako je to ono sto vas zanima, jer iz posta ne mogu dokuciti, moze biti pokriveno mozda i postupkom za naknadu stete a to vjerojatno rade gotovo svi odvjetnici koje se bave civilom. Tesko je zakljuciti iz pitanja.

Ova je informacija besplatana. Mada ne znam cemu taj cinicni ton. Ni lijecnici vas nece lijeciti besplatno. Uvijek mi je zao stranaka koje pate ili imaju zdravstvenih problema ali mi to radimo da bi zivjeli i nemamo drugih nacina i izvora primanja, barem vecina. A moram priznati, jos nisam srela npr. mesara, vodoistalatera, trgovca, arhitekta, veterinara.... koji bi mi dao strucno misljenje besplatno. Know how je vrijednost isto kao i kg teletine, montaza slavine, trosjed, uputa o statici kuce, osjemenjivanje krava.... Intelektualne usluge se placaju kao i sve druge.

A vama zelim uspjesnu pravnu borbu i brzo ozdravljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ja Vam se prije svega zahvaljujem na savjetu o

postojećoj Udruzi za ostvarivanje prava pacijenata.

Ispričavam se svima koji će ovo čiatati ali,ako ikako

možete, pokušajte shvatiti, kako može biti osobi koja

živi sa bolesnikom kojem niti jedan dan ne prođe

bez da se izboliči od boli i jauče a Vi pored njega

ne možete mu baš ništa pomoći.Pretražujući upravo

ovaj portal našla sam udrugu koju ste mi preporu-

čili .Oni su mi odgovorili za dva dana.

Ipak ,smatram da se u životu ne može baš sve nap-

laćivati.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na cemu. Veseli me da ste pronasli odgovor. Nazalost, mozda vas mogu shvatiti bolje no sto mislite. Zato i pokusavam pomoci forumasima ali i mnogim drugama kad god mogu. Kao sto vidite, bez naknade. I fala Bogu da ima stvari u zivotu koje ne da se ne mogu naplatiti, nego se ne mogu ni kupiti. Barem nesto.

Sretno vama i vasem bolesniku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija