Jump to content

eureco


anonimno

Preporučene objave

Ako ste si dali malo truda i pogledali neke moje odgovore na Legalisu, vidjet ćete da uglavnom pokušavam pomoći ljudima u situacijama poput vaše (i obrnuto - poslodavčeve). Ja jesam poslodavac, ali sam i na svojoj koži osjetio što znači ne isplatiti plaću djelatniku. Evo kako Vam to ide :

 

Vi ste bili zaposleni u firmi, niste dobili plaću. Trebali ste dobiti isplatne liste. Ako niste dobili isplatne liste, tada prvo morate otići na inspekciju rada i prijaviti slučaj. Inspekcija rada će kazniti poslodavca novčanom kaznom zbog neizvršavanja obaveza, a ako mu još što nađe, bit će jako "sretan". (Tak sam i ja prošao, ak Vas to tješi).

 

Drugo, odmah angažirajte odvjetnika, s time da on pošalje pismeno upozorenje/dopis toj firmi u kojoj ste radili, te odmah obračuna svoju uslugu. To je ukupan iznos koji Vam je sada ta firma dužna platiti. Odvjetnik će ih dopisom upozoriti da je to posljednja opomena prije tužbe, a rok za isplatu je npr. 7 dana. Ukoliko ni nakon 9 dana nemate odgovor niti uplaćene plaće, odvjetnik će podići tužbu, uredno je zaračunati. To će malo potrajati, ali vjerujte mi na riječ, na kraju će ta firma ipak Vama isplatiti plaću. Ako pak ne, slijedi im ovrha ... i opet ćete nešto dobiti. Angažirajte odvjetnika, kao djelatnik (makar i bivši) Zakonom o radu zaštićeni ste (u šali to volim tako reći, nemojte krivo protumačiti) k'o lički medvjed, nije da Vam nitko ništa ne može, ali po pitanju neisplaćenih plaća ste apsolutno na konju, samo nemojte to sami pokušavati izvesti. I još nešto : nemojte čekati sa angažiranjem odvjetnika ! Uzmite si svu dokumentaciju kojom raspolažete (a koja je u svezi sa radnim odnosom u toj firmi : radnu knjižicu ili njenu presliku, Ugovor o radu, ...). i ponesite je sa sobom odvjetniku ! Za odvjetnike ... Vaš slučaj je dar s neba za njih i za Vas ! (Molim prisutne da me ne špotaju, pa od nečega i odvjetnici moraju živjeti, a i ja ću uskoro među odvjetnike !)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hahahahaha, ovaj me anonimno dobro zabavlja ! Postoji uvijek kulturan nacin kako sve te akvizitere jednostavno ne primiti - npr. napisete na vratima "Akviziterima pristup zabranjen !". Ako Vas gnjave preko telefona, prije nego sto Vas izmaltretiraju, upozorite ih korektno da ce svaki slijedeci njihov poziv biti shvacen kao uznemiravanje te da cete ot tome podnijeti prijavu protiv njih. Nikada Vas vise nece zvati niti maltretirati (pa bez obzira da li sam sa pravne strane u pravu). Lijepi pozdrav i nemojte se ljutiti na njih, i oni pokusavaju zaradjivati nekakve novce i svoju placu. Doduse, i ja sam nekad reagirao kao Vi. Stvarno znaju ici na zivce kada pretjeraju (ne svi, svaka cast izuzecima). Dok se nisam dosjetio ! :pivo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hahahahaha, ovaj me anonimno dobro zabavlja !

 

nemas ti pojma koja je to banda... zove telefonom, u pravilu cilja na starije ljude koji se slabije snalaze, i onda ne govori da ti hoce uvaliti smece od usisivaca za 10-orostruku vecu cijenu od realne vec kaze kako bi ti dosli doma da "ti higijeniziraju kucu"....

zadnju koja me nazvala sam poslao u sve sto mi je palo na pamet, ma kakva prijava....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se da se starij ljudi ne snalaze, ne snalaze se ni neki mladji. Da smo svi ponekad revoltirani, jesmo, ali mislim da ipak nije potreban ovakav rjecnik. I meni su "dizali" zivce, pa mogu razumjeti Vas bijes. Ali svejedno ne opravdavam Vas rjecnik.

 

Zelim Vam ugodan (nadam se ne i kisni) vikend ! :coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ja sam bila na razgovoru za posao i nakon svega mogu reci da je to uzas jedan.

I na zapadu postoje takvi poslovi ali se zna neki red a ne ovako: kao nezaposlena osoba- nemam novac niti cekove-taj doticni vl na razgovoru me trazio bjanko cekove moga supruga?????? kao pokrice sta ce mi uvaliti jedan usisavac kojeg cu nosati na prezentacije.

Alo ljudi??? Gdje to ima??? I to ne bih dobila onaj "skupi" nego neki portabl-nesto rasklopno malo a platila bi ga pod zlato.

A javila sam se kao radnica na tel- da uvaljujem vrecice preko telefona /moram se nasmijat:))))))/da bi mi nudili akviziterstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi sve od poslodavca... Ja sam prodavao putem direktne prodaje strojeve "kirby". Gospodski posao! Gazda jedan od većih umova i gospodina. Apsolutno se nikada nismo nametali, napadali i slično..

Uvijek smo bili pravi džentlementi..

ČUo sam za mnoge druge prodavače koji rade u direktnoj prodaji da znaju biti malo nametljiviji.. ljudi se bore za postotak ali eto to ponekad zna ispasti i malo napadno.

Nadalje, ovaj je spomenuo starije ljude, kakve veze ima što je on stariji,, nas su znali devedesetgodišnjaci slati u rodni kraj..

Starija osoba može biti malo sporija, i slično.. ali on sve kuži kao i ti sa trideset..

Svi žale stare i nemoćne.. a možda je dok je bio mlad bio najveći gad i đubre... i tako...

 

A ti bez plaće, samo udri kako ti je ovaj prethodno objasnio.. i to baš tim redosljedom, tako bi te i ja bio savjetovao.. Prvo državni inspektorat - inspekcija rada i tako dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po iskustvu nekih svojih poznanika, cini mi se da je akviziterstvo posao koji ljudi prihvate tek kad su stvarno ocajni! Medjutim, zar nije bolje makar i tako nesto zaraditi nego sjediti doma i plakati? Osim toga mene vise nego akviziteri gnjave razna osiguravajuca drustva i sekte! Tj. prodavaci magle!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jee, mene isto svi pomalo živciraju ali najviše me živcira premijer države koji je i još uvijek obećava kule i gradove.

Za početak neka promijeni Zakon o državnim poticajima pri zapošljavanju, pa da svi budemo jednaki bez obzira na.... bla, bla.. kako kaže Ustav RH..

 

Trebate vidjeti šumu od drveta..

 

Zamisli, njega gnjave sekte a ovoga akviziteri... uf, baš vam je teško.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zofa je napisao:

Po iskustvu nekih svojih poznanika, cini mi se da je akviziterstvo posao koji ljudi prihvate tek kad su stvarno ocajni! Medjutim, zar nije bolje makar i tako nesto zaraditi nego sjediti doma i plakati? Osim toga mene vise nego akviziteri gnjave razna osiguravajuca drustva i sekte! Tj.

prodavaci magle!

 

nemas pojma sta govoris. Preporucujes da ocajna osoba da bjanko cekove uzme neku karampanu od usisavaca i kad se taj gazda naplati - prodao je jean usisavac koji ne bi nigdje mogao utopiti. Akvizterstvo-mozemo mi biti optimisti ali tu kruha nema-vrlo mala zarada a trud maksimalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako ste iz mog komentara shvatili da se ja zalazem za akviziterstvo tj. da ga preporucam? Samo sam napisala da se neki ljudi time bave jer je to jedini posao koji su mogli naci! Ocajni su pa prihvate i najgori posao jer drugi ne mogu naci! Ja se sigurno ne zalazem za taj posao! Bjanko cekovi kao osiguranje za robu? Pa na tako nesto nitko pametan ne bi pristao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje se radi o prodaji. Načinu prodaje. Direktna prodaja je najteži oblik prodaje. Iziskuje daleko najviše truda, energije, ljubaznosti, psihologije, prilagodljivosti i slično.

Određeni proizvodi su tako specifični da ih je nemoguće prodati na neki drugi način.. Često i zbog kvalitete a i naravno zbog cijene.

Ako se radi u dobroj, poštenoj tvrtki, gdje se nudi zaista kvalitetan proizvod, onda se nešto može i zaraditi, ali uglavnom je to vrlo rijetko.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zofa je napisao:

Ne znam kako ste iz mog komentara shvatili da se ja zalazem za akviziterstvo tj. da ga preporucam? Samo sam napisala da se neki ljudi time bave jer je to jedini posao koji su mogli naci! Ocajni su pa prihvate i najgori posao jer drugi ne mogu naci! Ja se sigurno ne zalazem za taj posao! Bjanko cekovi kao osiguranje za robu? Pa na tako nesto nitko pametan ne bi pristao!

 

da, sada dajes takav savjet ali prvotno po tvom ocajna osoba treba pristati na sve pa i na to jer inace nema posla.

Umjesto da se zalazes da postoji mjesto gdje takva ocajna osoba moze otici-policija-inspekcija i sl i prijaviti pokusaj otimacine,pljacke,prevare isl.

trosak telefona takodje bi isao na moj racun- zvala bih od doma (????). Jel vi znate koliko treba ljudi nazvati da bi netko od njih pristao? Na sve to doticni je odgovorio: treba nesto i uloziti!

Nemamo mi svi obiteljske kancelarije dokonih mamica i debeloguzih tatica pa da nam ostave radno mjesto vjezbenika i da se preseravamo po netu u radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Akviziterstvo-uglavnom se radi o skupim proizvodima-nitko ne prodaje sarafe na akviz. prodaji. I sad gdje da nezaposlena osoba ndje krug takvih bogatih ljudi koji ce kupiti te proizvode. Na zavodu za zaposljavanje??? Uz to akviziterstvo u danasnja vrijem zahtjeva zavrsen fax psihologije,politike i sl i to nije za osobu koja je nezaposlena sss i bez novaca nego zanimacija i hobi dokonih zena koje imaju dobrostojeceg supruga sa visokim primanjima a one to rade da bi se mogle pohvaliti kako i rade nesto a ne setaju samo dzukele po gradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz iskustva sa terena znam da narod u stvari pristane kupiti,potpisati (poslije ce razmisliti i tvrditi da su prevareni) i sl upravo od agresivnih osoba (na koje se neki tu bune) a oni kulturni i nenasrtljivi koji puste covjeka da razmisli i odluci po vlastitom nahodjenju (kao ja npr) ne naprave dobar rezultat nego samo izvise na kraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zofa je napisao:

Ne znam kako ste iz mog komentara shvatili da se ja zalazem za akviziterstvo tj. da ga preporucam? Samo sam napisala da se neki ljudi time bave jer je to jedini posao koji su mogli naci! Ocajni su pa prihvate i najgori posao jer drugi ne mogu naci! Ja se sigurno ne zalazem za taj posao! Bjanko cekovi kao osiguranje za robu? Pa na tako nesto nitko pametan ne bi pristao!

 

A takvih glupaca mi je pun k koje sole pamet drugima i pune su kojekakvih dobrohotnih savjeta a ne vide koliko su suplje. Sta se ne zalazes za pravnu drzavu. Jesi li nekakva pravnica kad visis na ovom forumu registrirana? Da si prava i postena pravnica prvi savjet koji bi ti trebao pasti na pamet kad si procitala moj komentar bio bi- pravac na policiju! Ali ne sirotinja treba sve prihvatiti inace ce takve napirlitane koze reci to je ljena zena. Oces da ti pisem kad sam radila kao tajnica kakvu definiciju tog posla sam dobila od sefa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na svim lijepim recenicama koje ste mi uputili!

 

Zar Vama netko treba savjetovati da s necim takvim odete na policiju?

 

Sto je lose u tome da sam registrirani korisnik? To samo znaci da me nije sram mojih komentara bez obzira na to svidjaju li se Vama.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zofa je napisao:

Hvala na svim lijepim recenicama koje ste mi uputili!

 

Zar Vama netko treba savjetovati da s necim takvim odete na policiju?

 

Sto je lose u tome da sam registrirani korisnik? To samo znaci da me nije sram mojih komentara bez obzira na to svidjaju li se Vama.

 

Zbog registracije pretpostavljam da si tu zbog profesije tj da si pravnica a za jednu pravnicu tok razmisljanja ti ne ide u pravom smjeru (mozda osobno za tebe ide sta je i dobro za tebe ali za zajednicu ne ali ko sisa zajednicu i ostale ljude) i do vece dubine.Iritira me sta uglavnom plitki ljudi namecu svoje stavove i djele savjete. Na ovom forumu ima par registriranih osoba koji diskusiju nisu sveli na nivo caskanja ili cetanja nego argumentirano-popraceno izvacima iz pr.statuta prosiruju drugima horizonte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zofa je napisao:

Hvala na svim lijepim recenicama koje ste mi uputili!

 

Zar Vama netko treba savjetovati da s necim takvim odete na policiju?

 

Sto je lose u tome da sam registrirani korisnik? To samo znaci da me nije sram mojih komentara bez obzira na to svidjaju li se Vama.

 

 

Sta pokusavas insinuirati recenicom da si registrirana=nije te strah tvojih komentara? U kojoj skoli se uci takva vrsta logickog zakljucivanja? Jadno. I sta se moze vidjeti i tvoje registracije:

Lik:

Pravo ime:

Web stranica:

E-mail adresa:

Pošaljite poruku:

ICQ:

AIM:

Yahoo Messanger:

MSN Messanger:

Mjesto:

Zanimanje:

Interesi:

Dodatni info:

 

Ostali podaci

Registrirao se: 18/8/2006

Trenutni status:

Aktivan

Broj napisanih objava: 24

Posljednji put se prijavio: 17:29 6/9/2006

 

Potpis

 

 

Forum

Forum Re: 0dgovor ZOFI

(6/9/2006)

Forum Re: ja

(6/9/2006)

Forum Re: kruh sa 7 kora

(6/9/2006)

Forum Re:

(5/9/2006)

Forum Re: Ekologija

 

Cinjenica da si registrirana ne znaci da si dala makar 1 iole znacajan podatak o sebi nego bas suprotno- sve si podatke skrila a busaš se u prsa nekakvom registracijom.

I ocekujem "hvala" za ove konstruktivne recenice jer ja od tebe niti uz placanje od jedno 500-600 kuna za pola sata nebuloza u tvojoj kancelariji a kamoli ovdje besplatno nisam cula nista pametno.

(5/9/2006)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Mene zanima ovo: koliko prodavači tih usisavača, i trgovci općenito, mogu nabijati cijene svojim proizvodima? Recimo da mu je cijena 500 dolara tvornička, u SAD se prodaje za 1000 $ (oko 5500 kn), u Italiji se prodaje za 1500 eura (11000 kuna), a u Hrvatskoj se prodaje za 17000 tisuća kuna?

 

Da li je to zakonom kažnjivo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Mene zanima ovo: koliko prodavači tih usisavača, i trgovci općenito, mogu nabijati cijene svojim proizvodima? Recimo da mu je cijena 500 dolara tvornička, u SAD se prodaje za 1000 $ (oko 5500 kn), u Italiji se prodaje za 1500 eura (11000 kuna), a u Hrvatskoj se prodaje za 17000 tisuća kuna?

 

Da li je to zakonom kažnjivo?

 

 

 

Zakonom je kaznjivo biti budala pa kupovati takve stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molila bih vas da mi, pošto ste naveli da firma Eureco još radi, napišete bilo kakvu adresu ili broj telefona te firme. Naime ja sam jedan od njihovih kupaca koji već godinama otplaćuju njihov usisavač koji nisam dobila, a mislim da ga i neću dobiti. Ovrha mi je još uvijek aktivna i sa mirovine mi se redovito skida određeni iznos.

Pokušala sam doći do te firme, ali ona kao da ne postoji više, stoga bi mi bilo kakva informacija dobro došla, i ja se unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija