Jump to content

Prekoračenje brzine na autocesti


rupaxy

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Vozeći se autocestom Rijeka - Zagreb u smjeru Zagreba presretač me je usnimio da se krećem brzinom većom od dopuštene na vidakutu gdje je ograničenje 100km/h. Dovezao se ispred mene i spustili smo se do naplatnih kućica u KA gdje sam sa policajcem odgledao snimku i dobio prekršajnu prijavu. Izmjerena brzina nakon spuštanja sigurnosnih 10% iznosi 151km/h prema tome brzina je veća za 51km a sukladno tome slijedi kazna od 3000kn i zabrana upravljanja motornim vozilom 12 mjeseci.

 

Mene zanima da li se ta kazna može smanjiti a kako mi je ovo prvi počinjeni prekršaj u 10 godina vožnje da mi se ne zabrani upravljanje motornim vozilom već dodijeli opomena ili uvjetna kazna. Uz to ako se uzme da je ograničenje brzine na autocesti 130km/h a na dijelu gdje je snimka napravljena 100km/h, nisam uočio znak, prekoračenje brzine bi bilo 21km/h umjesto 51km/h.

Kriv jesam ali molim vas savjet kako da složim prigovor za smanjenje kazne i ne oduzimanje prava na prometovanje.

 

Hvala i lijepi pozdrav,

Danko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišite prigovor točno tim riječima, da ste vozili sasvim normalno i opušteno po praznoj autocesti, da isključivo svojom greškom niste obraćali pozornost na prometne znakove i da ste previdjeli znak ograničavanja brzine i znak vijadukta, da priznajete počinjeni prekršaj, da žalite zbog njega i da nećete više nikada ništa slično ponoviti.

 

Uz prigovor priložite svoju platnu listu, ugovor o radu i potvrdu iz porezne da imate ili nemate imovine odnosno prihoda iz imovine i/ili svašta nešto što bi vam išlo u prilog smanjenja kazne.

 

Po takvom prigovoru sud ni vas ni policajca neće pozivati na saslušanje, već će vanraspravno odlučiti o prekršajnom nalogu.

 

Ovlast suda je da potvrdi kaznu policije, da izreče novčanu kaznu na iznos od 1000 do 3000 kuna i izreče zaštitnu mjeru zabrane upravljanja kategorijom vozila kojom ste upravljali u vremenskom trajanju od 1 mjeseca do 12 mjeseci, da zaštitnu mjeru uopće ne izreče ili da je izreče u uvjetnom obliku.

 

Ukoliko napišete kvalitetan i jednostavan prigovor sa dobrim prilozima i na vrijeme ga predate u nadležnu policijsku postaju, mislim da će sud drastično smanjiti novčani iznos kazne i odrediti zabranu od 1 do 3 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Hvala na odgovoru, jedan od razloga ovakve vožnje je zdravstveno stanje bake od moje djevojke koja je bila sa mnom u autu. Baka koja je zaprimljena u bolnicu i operirana isti dan. Neznam da li da to napomenem u prigovoru uz potvrdu o prijemu bake u bolnicu?

Uz to baka i cura nemaju isto prezime, da li je potrebno dokazati rodbinsku vezu, i kako da dokazem da smo cura i ja bili zajedno kada policajci nisu napomenuli u rješenju suvozača?

 

lp i hvala

Danko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
Pišite prigovor točno tim riječima, da ste vozili sasvim normalno i opušteno po praznoj autocesti, da isključivo svojom greškom niste obraćali pozornost na prometne znakove i da ste previdjeli znak ograničavanja brzine i znak vijadukta, da priznajete počinjeni prekršaj, da žalite zbog njega i da nećete više nikada ništa slično ponoviti.

 

Uz prigovor priložite svoju platnu listu, ugovor o radu i potvrdu iz porezne da imate ili nemate imovine odnosno prihoda iz imovine i/ili svašta nešto što bi vam išlo u prilog smanjenja kazne.

 

Po takvom prigovoru sud ni vas ni policajca neće pozivati na saslušanje, već će vanraspravno odlučiti o prekršajnom nalogu.

 

Ovlast suda je da potvrdi kaznu policije, da izreče novčanu kaznu na iznos od 1000 do 3000 kuna i izreče zaštitnu mjeru zabrane upravljanja kategorijom vozila kojom ste upravljali u vremenskom trajanju od 1 mjeseca do 12 mjeseci, da zaštitnu mjeru uopće ne izreče ili da je izreče u uvjetnom obliku.

 

Ukoliko napišete kvalitetan i jednostavan prigovor sa dobrim prilozima i na vrijeme ga predate u nadležnu policijsku postaju, mislim da će sud drastično smanjiti novčani iznos kazne i odrediti zabranu od 1 do 3 mjeseca.

 

Mene su u 1.mj 2011. god isto tako zaustavili na autoputu, ograničenje 100, a ja vozio oko 170, a sa umanjenjem od 10% iznosilo je 152 km/h. dobio sam 2 mjeseca i 3000 kn, što sam već odslužio. Meni je najgore bilo, kada su me zaustavili pitali da li imam 1000 kn za platiti na licu mjesta, jbg nisam imao i rekli su da onda ništa..... i dobio sam tu kaznu koju sam dobio 2 mj. 3000 kn i 3 kaznena boda. Da li netko zna zašto su oni meni ponudili 1000 kn za platiti na licu mjesta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To policajci nisu smjeli raditi, ponudili su nešto što ne smiju, to je čisto kazneno djelo s njihove strane.

 

Nisu htjeli ostvariti nikakvu imovinsku korist, ali su željeli da završe taj slučaj bez opterećivanja sustava.

 

Ponudili su vam da platite nižu kaznu za brzinu bez sačinjavanja zapisnika o očitanju brzine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav.

 

Jučer sam išla u Zagreb po autocesti od Ivanić-Grada i na jednom dijelu odmah nakon stajališta Ježevo je cesta sužena na jednu traku zbog radova i ograničenje 60. Baš na samom suženju je sa desne strane pomočna traka kojom se auti uključuju sa stajališta i u to vrijeme su 3 šlepera kretala prema autocesti. Ja sam vozila 120 cijelim putem i tu sam počela kočiti te došla do 90 ali sam onda ubrzala na 110 da ne smetam šleperima tj. da prođem prije nego će se oni uključivat. Bilo je ili to ili bi morala smanjiti brzinu ispod 60 i pri tome zaustavljati sve iza sebe da bi njih propustila. Zapravo smo dolazili u isto vrijeme. U tom trenutku na 110 me je kamera snimila. E sad ne znam da li ću dobiti kaznu ali me zanima ako dobijem dali imam osnove za prigovor s obzirom da je to autoput sa ograničenjem 130 i bez obzira na radove (kojih nije bilo jer je bila subota popodne) svi smo vozili oko 90-100 sa razmacima ne ugrožavajuči nikoga. Inače imam vozačku 13 godina i nikad ni jedan prekršaj. Vozila sam 22 godinu stari auto koji ide max 140, nezaposlena sam i imam 2 djece.

 

Hvala. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad ne znam da li ću dobiti kaznu ali me zanima ako dobijem dali imam osnove za prigovor s obzirom da je to autoput sa ograničenjem 130 i bez obzira na radove (kojih nije bilo jer je bila subota popodne) svi smo vozili oko 90-100 sa razmacima ne ugrožavajuči nikoga.

Takav prigovor neće proći jer ste brzinu dužni prilagodit prometnim znakovima bez obzira vrše li se trenutno radovi ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takav prigovor neće proći jer ste brzinu dužni prilagodit prometnim znakovima bez obzira vrše li se trenutno radovi ili ne.

 

To nisam ni mislila napisati u prigovor jer znam da sam zapravo kriva, ali mi smeta što su me od uključenja na autoput kod Ivanića prestiglo 30 auta jer sam ja vozila 110-120, a onda ću na kraju ja dobit kaznu bez veze. Nisu oni snimili samo mene...nitko nije vozio ispod 90...bitno da ja autoput plačam u punoj cijeni a to što ga je pola raskopano i ograničenje je isto kao na običnoj cesti, to nema veze. Da smo svi vozili 60 napravila bi se kilometraska kolona...Znam da sve ovo nije za prigovor...samo moje mišljenje i naša država.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li će bit što od kazne vidjet će se.Što se tiče naplate u punom iznosu i ograničenje brzine to ja na AC-u.Što se tiče raskopanosti to je nužnost jer kad platiš i želiš se vozit brzo pa se ceste moraju popravljat.

 

Da...sve je to ok, ali uvijek na kraju ispaštaju ljudi koji se voze 20 brže...a oni koji divljaju 50-100 preko ograničenja i zbog kojih bi se onda po toj logici i trebala popravljat cesta njima ništa. Ne znam odakle ste Vi i koliko ste često na toj relaciji, ali u proteklih nekoliko godina relacija Ivanić -Zagreb je konstantno bar na 3-4 km zatvorena i vozi se jednom trakom...a da ne spominjem kad dođe ljeto i krene sezona...onda je više od pola ceste zatvoreno tako da se stvaraju kolometarske kolone. A da ne spomenem da je često promet u jednoj traci ali kad se okrenete oko sebe nigdje se ništa ne događa i nije vam jasno gdje su to točno radovi. A krpanje asfalta koji je prije 1-2 godine tek postavljen neću ni komentirat.

A ja kad platim želim se vozit i vozim se normalno...znači 120 po autoputu a ne da platim, a na kraju ispada da bi prije došla da sam išla po selima okolo.....recimo da samo izbjegnem rupe.

Ali nije tema autoput...čekam dali će stići kazna pa ću onda vidjet kako dalje.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da...sve je to ok, ali uvijek na kraju ispaštaju ljudi koji se voze 20 brže...a oni koji divljaju 50-100 preko ograničenja i zbog kojih bi se onda po toj logici i trebala popravljat cesta njima ništa. .

Pa nije bilo baš 20 više (ograničenje 60 a kamera uhvatila na 110).Kad dođe a prvo će doći obavijest da se plati kazna ili da se jave podaci o vozaču (nikako ovo ne preskočit) i onda uložit prigovor za smanjenje kazne kako kaže Petpetica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije bilo baš 20 više (ograničenje 60 a kamera uhvatila na 110).Kad dođe a prvo će doći obavijest da se plati kazna ili da se jave podaci o vozaču (nikako ovo ne preskočit) i onda uložit prigovor za smanjenje kazne kako kaže Petpetica.

 

Znam postupak...pisala sam za muža prigovor. Ako ste pročitali moj prvi post vidjet ćete da sam ja smanjivala brzinu i već došla na 90 ali sam zbog uključivanja šlepera ubrzala do 110 jer je bilo ili to ili smanjit brzinu na 40 da propustim 3 šlepera koji su se ubacivali paralelno samnom. Znači 110 sam se vozila nekih 50 -100 m i onda opet smanjila na 80-90 kak su se vozili i drugi. Znači nisam divljala i jurila jer mi se baš sad tak prohtjelo nekoliko kilometara...uostalom vozila sam stari auto koji jedva dođe do 130...pa ga se ni ne može ganjat. Znate šta sam htjela reći sa tim komentarom o tome tko najćešće plača kazne...a i znate do je to uglavnom istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do 100 km brzine ide smanjenje 10 km/h a preko 10 %.Nije bitna vrsta ceste nego brzina.I ide samo jedno umanjenje.Trebalo bi jer pravinik kaže "7) sigurnosna razlika je vrijednost brzine izražena u km/h ili u % koja se mora odbiti od izmjerene vrijednosti brzine kako bi se učinio ispravak zbog pogreške mjerila brzine odnosno mjerne metode."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
U tom trenutku na 110 me je kamera snimila. E sad ne znam da li ću dobiti kaznu ali me zanima ako dobijem dali imam osnove za prigovor s obzirom da je to autoput sa ograničenjem 130 i bez obzira na radove (kojih nije bilo jer je bila subota popodne) svi smo vozili oko 90-100 sa razmacima ne ugrožavajuči nikoga. Inače imam vozačku 13 godina i nikad ni jedan prekršaj.

 

Ista stvar se i meni desila danas, samo u suprotnom smjeru. Mene su odmah i zaustavili, brzina je bila 122 umanjena za 10%=110. Znači, radi se o prekoračenju do 50kmh i za to sam dobio kaznu od 1000kn + 100kn troškova.

 

Radim i imam "prosječnu" plaću ali bih rado izbjegao plaćanje ako je ikako moguće.

 

Ima li smisla pisati prigovor?

Zadnju kaznu sam "zaradio" 03.10.2008. i to 500kn za neprilagođenu brzinu, a prije toga cca. 2003-2004 isto neprilagođeni za 300kn, obje plaćene na licu mjesta. Imam još dvije lakše prometne nezgode kao vozač negdje iz 2002-2003, u jednoj sam bio žrtva a u drugoj smo pješak i ja proglašeni jednako krivim i dobili po 1000kn kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba samo napisat prigovor i tražit od suda smanjenje ili ukor.Po prijašnjim kaznama smatrate se neosuđivanom osobom tj to vam je sad prvi prekršaj.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Još jedno pitanje, da li tražiti ukor i/ili smanjenje ili samo jedno od ta dva? Ako je ovo drugo što bi ste preporučili.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija